اخبار سیاسی

ایران از گسترش روابط علمی و دانشگاهی با هند استقبال می نماید

خبرنگاران : رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار با فرماندار ایالت ماهاراشتای هند بر گسترش روابط تجاری ایران و هند تاکید نمود و گفت: ایران از گسترش روابط علمی و دانشگاهی با هند استقبال می نماید.

14 آذر 1398

ایران یک بازیگر منطقه ای مهم و شریک انرژی و تجاری اروپاست

خبرنگاران: نماینده مجلس اروپا و نماینده ایتالیا در این مجلس با اشاره به موقعیت ایران در منطقه گفت که ایران یک بازیگر منطقه ای مهم و شریک انرژی و تجاری اروپاست.

12 آذر 1398

تعرفه 19 درصدی اروپایی ها برای خرید میگوی ایرانی

سال گذشته 13 هزار و 100 تن میگوی ایرانی به کشورهای مختلف صادر شده است که به گفته رییس سازمان شیلات، 75 درصد آن به ویتنام و امارات صادر شده و تعرفه 19 درصدی مانع صادرات این محصول شیلاتی به اتحادیه اروپا شده است.

11 آذر 1398

توجه بیشتر ایران به اروپا در گام چهارم

کارشناس سیاست خارجی گفت: به نظر می رسد که جمهوری اسلامی ایران در گام چهارم مانند گام های قبلی، بیشتر به اروپا توجه دارد.

10 آذر 1398

رهبر کره شمالی به پکن سفر می نماید

خبرنگاران: سفیر چین در کره جنوبی تاکید نمود که کیم جونگ اون رهبر کره شمالی در نخستین سفر خارجی خود از زمان به قدرت رسیدن میخواهد به چین سفر کند.

6 آذر 1398

تهدید نخست وزیر ایتالیا درباره آسیب دیدن اروپا از مساله مهاجرت

خبرنگاران: نخست وزیر ایتالیا تهدید کرد که اگر این کشور در مقابله با بحران مهاجرت یاری بیشتری دریافت نکند، طرح دیگری را اجرا خواهد نمود که به ضرر اروپا خواهد بود.

4 آذر 1398

رهبر نظامی تایلند نخست وزیر این کشور شد

خبرنگاران: ژنرال پرایوت چان اوچا،رهبر کودتای نظامی تایلند به سمت نخست وزیری این کشور انتخاب شد.

3 آذر 1398

بین المجالس، فرصت گفت وگو و همکاری های منطقه ای

رئیس مجلس اتحادیه بین المجالس جهانی را فرصتی برای مصاحبه درزمینه مسائل منطقه ای وهمکاری های دوجانبه دانست.

2 آذر 1398

راهکارهای گسترش روابط مالی ایران و ایتالیا آنالیز شد

خبرنگاران: وزیر صنعت، معدن و تجارت در دیدار با وزیر توسعه مالی ایتالیا در نمایشگاه اکسپو 2015 راهکارهای گسترش روابط صنعتی وتجاری دو کشور را آنالیز کردند.

1 آذر 1398

سناتورها در صورت خطر به استیضاح ترامپ رای می دهند

نامزد پیشین دموکرات ها برای سنای ایالتی ترامپ را تهدیدی برای بقایای دموکراسی در آمریکا دانست و گفت رسوایی های دونالد ترامپ در تاریخ سیاسی آمریکا بی سابقه است؛ اگر سناتورها احساس خطر نمایند حتما به استیضاح او رای خواهند داد.

1 آذر 1398

ترکیه به اشتباه نیروهای ویژه آمریکا در سوریه را هدف قرار داد

یک رسانه آمریکایی گزارش داده ترکیه نیرو های ویژه آمریکا در سوریه را هدف قرار داده و بمباران کرده است.

30 آبان 1398

امیدوارم چراغ راه امام حسین (ع) راهنمای تمام مسلمانان و جوانان باشد

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: امیدوارم که چراغ راه امام حسین (ع) راهنمای تمام مسلمانان و جوانان عزیز گردد.

29 آبان 1398

دولت عراق از دومین بسته پیشنهادی خود رونمایی کرد

گروه جهـان ، دفتـر نخسـت وزیـری عـراق، سه روز پس از ارائه بسته اقتصادی-اجتماعی خود برای خاتمه دادن به اعتراض ها در این کشور، در بیانیه ای مفاد دومین بسته مصوبه هیأت دولت را در این خصوص منتشر کرد. این در حالی است که رئیس جمهوری عراق خواستار ایجاد اصلاحات...

28 آبان 1398

روند رو به رشد صنعت گردشگری کشور با وجود تحریم ها، اجرای بیش از دو هزار پروژه گردشگری در کشور

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت:با وجود همه عوامل تهدید در حوزه گردشگری و تحریم ها، شاهد روند رو به رشدی در صنعت گردشگری و ورود گردشگران به کشور هستیم.

23 آبان 1398

کانادا؛ سقف جریمه تاخیر در پرواز به 1000 دلار رسید

وزارت حمل و نقل کانادا به تازگی اعلام نموده است که قوانین جدیدی را به منظور حفاظت از حقوق مشتریان و مسافران هواوی برای ایرلاین های کانادا وضع نموده تا در صورت لغو و تاخیر پرواز، به آنها جریمه و خسارت پرداخت نمایند.

21 آبان 1398

اهمیت نوسازی 68 هکتار بافت فرسوده کشور

عضو شورای شهر تهران از وجود 68 هکتار بافت فرسوده در شهرهای کشور اطلاع داد و بر لزوم تغییر الگوی نوسازی این بافت ها در پایتخت تأکید کرد.

21 آبان 1398

ایرانیان کانادا علیه خاوری و شیخ الاسلامی آل آقا طومار امضا کردند: دولت به پرونده های مفسدین مالی فراری به این کشور ورود کند

کنگره ایرانیان کانادا با جمع اوری امضا از دولت این کشور خواسته است به پرونده مفسدین مالی که از ایران به این کشور فرار می نمایند ورود کند.

20 آبان 1398

چین: حقوق متهمان کانادایی در دادگاه رعایت می گردد

مقامات قضایی چین در واکنش به اظهارات مقامات کانادایی که گفته بودند پکن 13 شهروند این کشور را بدون دلیل بازداشت نموده است اعلام کردند حقوق متهمان کانادایی، در دادگاه رعایت خواهد شد و از این نظر نگرانی وجود ندارد.

18 آبان 1398

روایت متناقض رسانه های پاکستانی درباره دیدار عمران خان و طالبان

ایرنا نوشت:همزمان با سفر هیات 12 نفره گروه طالبان به پاکستان که براساس اطلاعیه رسمی دولت اسلام آباد، دیدار اعضای این هیات فقط با وزیر خارجه کشور میزبان و هیات همراه نهایی شده بود، اکنون اخبار ضد و نقیضی درباره دیدار عمران خان نخست وزیر پاکستان با طالبان...

17 آبان 1398

هشدار جریمه و تعلیق شبکه تلوزیونی مشهور پاکستان

مرجع ناظر بر رسانه های الکترونیک پاکستان (پیمرا) نسبت به تعلیق و جریمه به شبکه جیو نیوز این کشور هشدار داد.

17 آبان 1398
تعداد: (118)