باید در شیوه اداره کشور تجدید نظر کرد وگرنه گرفتار طرح های باستانی می شویم

به گزارش مجله ستاره، تهران (پانا) - رییس سازمان برنامه و بودجه بیان نمود که در حال حاضر میانه عمر طرح ها به 17 سال رسیده، اگر با شیوه های فعلی بخواهیم راه را ادامه دهیم این طرح ها را باید طرح های باستانی نامید و باید در شیوه اداره کشور تجدید نظر کرد.

باید در شیوه اداره کشور تجدید نظر کرد وگرنه گرفتار طرح های باستانی می شویم

به گزارش سازمان برنامه و بودجه، سید مسعود میرکاظمی در مراسم تودیع و معارفه معاون فنی، امور زیربنایی و تولیدی سازمان برنامه و بودجه، گفت: میزان کارها و طرح هایی که در این معاونت در سطح ملی و استانی داریم بسیار زیاد است.

وی با بیان اینکه بیش از 2هزار و 500 هزار میلیارد تومان طرح نیمه تمام در کشور وجود دارد، اضافه نمود: متاسفانه گاهی با فشارهای سیاسی طرح های بدون توجیه اقتصادی آغاز می شود.

وی تاکید کرد: متاسفانه در سال های گذشته به علت ایجاد جو بی اعتمادی سرمایه های بخش خصوصی و مردم در جهت رشد اقتصادی هدایت نشد، در حالیکه حجم نقدینگی از مرز چهار هزار هزار میلیارد تومان عبور کرد.

میرکاظمی مهم ترین عامل ایجاد اطمینان را بهبود شاخص های کلان اقتصادی و پرهیز از تصمیمات شتاب زده و غلط عنوان و اضافه نمود: اولین بودجه دولت سیزدهم با موضوع رشد اقتصادی، بهبود بهره وری و کنترل تورم تدوین شده و این بودجه تضمین کننده بهبود شاخص های کلان اقتصادی است.

وی با بیان اینکه دولت سیزدهم معطل نتیجه مذاکرات نخواهد ماند، شرح داد: در دولت های پیشین هشت سال فعال اقتصادی را معطل مذاکره کردند و نتیجه هم شرایط نامطلوب شاخص های اقتصادی شد.

معاون رییس جمهور اضافه نمود:ما کشور فقیری نیستیم، ولی باید شیوه مدیریت کشور را متحول کرد، دولت سیزدهم معتقد است راه حل مسائل حضور سرمایه های مردم است و برای این کار در بودجه سال آینده صندوق های پیشرفت و عدالت پیش بینی شده است.

میرکاظمی اضافه نمود: با اهرم شدن منابع این صندوق ها تسهیلات ارزان قیمت به بخش خصوصی داده می شود تا طرح هایی که در رشد اقتصادی موثر هستند و بر مبنای سند ملی آمایش تعیین شده اند را اجرا کنند.

وی بر ضرورت جذب سرمایه گذاری خارجی تاکید کرد و گفت: در حال حاضر سرمایه گذاران خارجی بین دستگاه ها سرگردان هستند، نمی شود به این شیوه شاهد جهش جذب منابع باشیم.حتما باید در شیوه های جذب سرمایه گذاری خارجی تجدید نظر کرد.

وی تاکید کرد: باید در طرح های نیمه تمام اولویت بندی کرد تا موضوعاتی که با معیشت، اشتغال و رشد اقتصادی گره خورده زودتر به خاتمه برسد.

لازم به ذکر است حمید امانی همدانی با حکم میرکاظمی به عنوان معاون فنی، امور زیربنایی و تولیدی سازمان برنامه و بودجه و حمیدرضا عدل به سمت مشاور فنی و عمرانی رییس سازمان برنامه و بودجه منصوب شدند.

امانی همدانی از مدیران با سابقه و خوش نام سازمان برنامه و بودجه است که پیش از این رییس امور صنعت، معدن، بازرگانی و ارتباطات سازمان برنامه و بودجه بوده است.

همچنین مرتضی خالصی با حکم میرکاظمی به سمت سرپرست امور صنعت، معدن، بازرگانی و ارتباطات سازمان برنامه و بودجه منصوب شد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 11 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 11 اردیبهشت 1401 گردآورنده: upst.ir شناسه مطلب: 2020

به "باید در شیوه اداره کشور تجدید نظر کرد وگرنه گرفتار طرح های باستانی می شویم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باید در شیوه اداره کشور تجدید نظر کرد وگرنه گرفتار طرح های باستانی می شویم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید