یمن، هشدار قطر به مزدوران امارات و عربستان، تبادل اسرا میان دولت منصور هادی و انصارالله

به گزارش مجله ستاره، قطر از مقامات دولت مستعفی یمن خواست تا بازیچه ابوظبی و ریاض نشده و رنج های ملت یمن را که ناشی از جنگ ویرانگر عربستان در این کشور است به نام قطر نزنند.

یمن، هشدار قطر به مزدوران امارات و عربستان، تبادل اسرا میان دولت منصور هادی و انصارالله

همراه ما باشید و با تور قطر از مروارید خلیج فارس دیدن کنید و زیبایی های شهر دوحه را در خاطراتتان ثبت کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از روسیا الیوم، احمد بن سعید الرمیحی مدیر دفتر رسانه ای وزارت خارجه قطر روز گذشته در حساب توییتری خود نوشت: با وجود اینکه ما حجم فشارهای که از جانب سازماندهی نمایندگان جنگ ویرانگر یمن بر بعضی مقامات این کشور تحمیل شده تا رنج های ملت یمن در پی این تجاوزات را به نام قطر بزنند را می دانیم٬ از آنها می خواهیم تا مسئولیت اقدامات خود را در قبال کشورشان بر عهده گرفته و راه حلی برای مشکلاتشان در داخل یمن پیدا نمایند.

الرمیحی افزود که قطر از مقامات دولت مستعفی یمن می خواهد تا بازیچه تسویه حساب هایی که به نفع طرف های دیگر است نه خود آنها٬ نشوند.

این مقام قطری اشاره مستقیم به طرف های منظور نکرد؛ اما اشاره وی به عربستان و امارات که عنصر اصلی ائتلاف متجاوز عربی حامی دولت مستعفی یمن هستند بود.

این واکنش مقام قطری در پاسخ به حمله معمر الاریانی وزیر رسانه دولت مستعفی یمن علیه قطر بود. الاریانی قطر را متهم به ایجاد کانال های ماهواره ای و وبسایت های الکترونیکی برای توهین به دولت مستعفی یمن و تجزیه جبهه آن نموده بود.

خبر دیگر از یمن اینکه ارتش وابسته به دولت مستعفی یمن فارس علی محمد المنصوری، پسر استاندار البیضاء که توسط جنبش انصارالله به این سمت منصوب شده بود٬ پس از سه ماه و نیم اسارت و همچنین یکی از نزدیکان وی به نام اسامه ناصر المنصوری را آزاد کرد. در مقابل نیزجنبش انصارالله محمد عبدالقادر العبدلی یکی از سران قبیله ای را که در فوریه امسال به اتهام جاسوسی ائتلاف عربی دستگیر شده بود را آزاد کرد.

بر اساس گزارش این منابع ،معادله مذکور شامل تبادل پیکر 4 نفر از نیروهای وابسته به دولت مستعفی یمن در مقابل پیکر نعیم ناصر صالح الجوفی یکی از فرماندهان انصارالله نیز می باشد.

عبدالقادر المرتضی رئیس کمیته ملی امور اسرا وابسته به انصارالله پنج شنبه گذشته بیان کرد که 10 نفر از اسرای این جنبش را در معامله تبادل اسرا با دولت مستعفی یمن با میانجی گری های داخلی در دو جبهه شبوه و مارب واقع در جنوب و شمال یمن آزاد شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 8 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: upst.ir شناسه مطلب: 1006

به "یمن، هشدار قطر به مزدوران امارات و عربستان، تبادل اسرا میان دولت منصور هادی و انصارالله" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یمن، هشدار قطر به مزدوران امارات و عربستان، تبادل اسرا میان دولت منصور هادی و انصارالله"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید