همدستی پاریس با ابوظبی در نابودی ایستگاه گازی بلحاف یمن

به گزارش مجله ستاره، فرانسه که معاملات چند میلیارد دلاری سلاح با امارات دارد، چشم خود را بر جنایات ابوظبی در بلحاف یمن بسته است؛ اقدامی که ادعا های دروغین این کشور درباره حقوق بشر را بر ملا می نماید.

همدستی پاریس با ابوظبی در نابودی ایستگاه گازی بلحاف یمن

با ما همراه باشید و با تور فرانسه از کشور عشاق دیدن کنید و در شهرهای پاریس، مارسی بگردیم و برج ایفل ، موزه لوور و دیگر جذابیت های این شهر زیبا را ببینیم

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، منابع خبری بار ها تأکید کردند که امارات عربی متحده، ایستگاه گازی در بندر بلحاف را به یک مقر نظامی بدل نموده است؛ بندر بلحاف شامل عظیم ترین تأسیسات صادرات گاز مایع در ساحل بحر العرب در شبوه واقع در جنوب یمن است.

روزنامه القدس العربی به توطئه امارات در این منطقه از یمن پرداخت و نوشت، واقعیت های اشغال مناطق گسترده ای از جنوب یمن توسط امارات، موجب رسوایی در سطوح سیاسی، نظامی و مالی شده است و توافقات منطقه ای مانند توافق ریاض نیز هدفی جز صحه گذاشتن بر این واقعیت ها ندارد.

به گزارش این روزنامه، هدف بعدی توافق ریاض، تسلط امارات بر سواحل غربی، تنگه باب المندب و جزیره سقطری یمن است؛ چه این اشغالگری به صورت مستقیم باشد یا به وسیله عناصر حاضر در نهاد موسوم به شورای انتقالی جنوب که تحت حمایت ابوظبی قرار گرفته است.

بنا بر این گزارش، سیطره امارات بر این مناطق از یمن، فقط محدود به نفوذ، اشغال مناطق یا سوء استفاده از منابع مختلف آن نیست، بلکه ابوظبی پا را فراتر گذاشته و سازه های صنعتی و مالی یمن را به زندان، بازداشتگاه و اردوگاه تبدیل می نماید.

القدس العربی در ادامه نوشت، تأسیسات گازی بلحاف، یک نمونه از این سازه هاست. این تأسیسات به عنوان طرح راهبردی انبار گاز طبیعی مایع برای صادرات بود که چهار و نیم میلیارد دلار هزینه برداشت. قرار بود این تأسیسات، برای خزانه یمن شش میلیارد دلار درآمد داشته باشد.

به گزارش این روزنامه، مسئولان ابوظبی، اما پس از تعطیل این تأسیسات، آن را به اردوگاه و سپس به زندان عظیمی تبدیل کردند که بدترین شکنجه ها و نقض حقوق بشر در آن صورت می گیرد.

بنا بر این گزارش، مردم جنوب یمن، بار ها با برگزاری تظاهرات، خواهان سرانجام اشغال این منطقه توسط امارات شدند. استاندار شبوه نیز، صراحتا از ابوظبی خواست که از این تأسیسات خارج شوند و اجازه دهند که مجددا راه اندازی گردد، ولی مسئولان اماراتی نپذیرفتند.

القدس العربی درباره هدف اصلی امارات از نابودی این سازه گازی، نوشت، امارات با این کار قصد داشت مانع از کسب درآمد دولت مرکزی در برابر شورای انتقالی جنوب گردد. البته این رفتار امارات در جنوب یمن جدید نیست، بلکه این فقط، یک روش امارات و شریک آن یعنی عربستان سعودی برای جنگ علیه ملت یمن است.

به گزارش این روزنامه، در ازای طرح اشغال جنوب یمن توسط امارات، باید به طرح ریاض برای اشغال شمال یمن نیز اشاره نمود، ولی نکته عجیب درباره بلحاف، همدستی فرانسه با ابوظبی است.

بنا بر این گزارش، شرکت توتال فرانسه که ملزم است از نظر قانونی درباره هر گونه تغییر کاربری این ایستگاه، سکوت نکند، زمانی که این ایستگاه به اردوگاه و بازداشتگاه تبدیل شد، چگونه سکوت کرد. این شرکت، نقش اصلی را در این ایستگاه بر عهده داشته است.

در سرانجام این گزارش آمده است، 52 نماینده مجلس فرانسه از وزیر خارجه کشور خود خواستند که درباره این مسئله سکوت نکند. سازمان دوستان زمین نیز می گویند که دولت فرانسه درحوادث شبوه با امارات همدست است. این در حالی است که سه و نیم میلیارد دلار، ارزش معاملات سلاح فرانسه با امارات است. این رقم، حرف آخر را درباره فرانسه می زند؛ کشوری که مدعی حقوق بشر است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 8 دی 1399 بروزرسانی: 8 دی 1399 گردآورنده: upst.ir شناسه مطلب: 1340

به "همدستی پاریس با ابوظبی در نابودی ایستگاه گازی بلحاف یمن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همدستی پاریس با ابوظبی در نابودی ایستگاه گازی بلحاف یمن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید