پرداخت سود 600 هزار تومانی سهام عدالت از اول اسفند

به گزارش مجله ستاره، تهران (پانا) - رئیس کل سازمان خصوصی سازی مبلغ سود سهام عدالت 530 هزار تومانی را حدود 600 هزار تومان گفت و بیان نمود که فرایند واریز سود سهام عدالت از اول اسفند ماه شروع می گردد و تا قبل از پایان سال سود همه دارندگان سهام عدالت پرداخت می گردد.

پرداخت سود 600 هزار تومانی سهام عدالت از اول اسفند

به گزارش سازمان خصوصی سازی، حسین قربانزاده، رئیس کل سازمان خصوصی سازی با اشاره به اینکه سود در نظر گرفته شده برای شرکت های غیربورسی سهام عدالت برابر با 2800 میلیارد تومان است، گفت: سیزده شرکت غیر بورسی در این مجموعه حضور دارند و سود سهام شرکت های بورسی نیز برابر با 29 هزار و 200 میلیارد تومان برآورد شده است.

معاون وزیر اقتصاد با اشاره به اینکه سود تخصیصی افزایش 3 برابری را تجربه نموده است، افزود: مجموع سود توزیعی سال گذشته در حدود 9500 میلیارد تومان بوده که مجموع آن به 31 هزار میلیارد تومان رسید که بدین معناست که عدد 3 برابر شده است.

قربانزاده جامعه هدف دریافت سود سهام عدالت را 49 میلیون نفر اعلام و شرح داد: فرایند واریز سود سهام عدالت از اول اسفند ماه شروع می گردد و افرادی که روش غیرمستقیم را انتخاب کردند بایستی تا تاریخ 1 اسفند ماه امسال سهامدار استانی باشند و سهامشان را نفروشند تا مشمول این سود شوند.

وی ادامه داد: به افرادی که سهام 530 هزار تومانی دارند مبلغی حدود 600 هزار تومان و افرادی که سهام 1 میلیون تومانی دارند سود آنها دو برابر شده و مبلغی حدود 1 میلیون و 200 هزار تومان سود سهام عدالت به دارندگان این سهام تعلق خواهد گرفت که تا قبل از خاتمه سال پرداخت می گردد.

رئیس کل سازمان خصوصی سازی در پاسخ به اینکه بخشی از اطلاعات سهامداران عدالت نزد سازمان خصوصی سازی و بخشی در سامانه سجام شرکت سپرده گذاری مرکزی است، شرح داد: همه اطلاعات به شرکت سپرده گذاری مرکزی منتقل شده و سود سهام عدالت کسانی که در سامانه سجام عضو هستند از آن طریق و آن هایی که در سجام نیستند، براساس اطلاعات شماره حساب های بانکی سازمان خصوصی سازی که در اختیار شرکت سپرده گذاری قرار گرفته است به صورت جمعی به حساب ذی نفعان واریز می گردد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 20 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 20 اردیبهشت 1401 گردآورنده: upst.ir شناسه مطلب: 2030

به "پرداخت سود 600 هزار تومانی سهام عدالت از اول اسفند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرداخت سود 600 هزار تومانی سهام عدالت از اول اسفند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید