معامله مسکن در بورس امکان پذیر است؟

به گزارش مجله ستاره، یک اقتصاددان به طرح فروش مسکن در بورس اشاره نمود و گفت: این طرح بسیار ساده تر از طرح فروش نفت در بورس است.

معامله مسکن در بورس امکان پذیر است؟

به گزارش، مسعود صوفی مجیدپور اقتصاددان اظهار کرد: در حال حاضر نیز بسیاری از شرکت های ساختمانی و برج های بزرگ سهام شان را در بورس عرضه می نمایند، اما این که قرار باشد مسکن خرد نیز در این بازار مورد معامله قرار گیرد، بسیار بعید به نظر می رسد.

وی با اشاره به تصویب طرح فروش نفت در بازار بورس، اظهار کرد: در این طرح قرار شده نفت نیز همانند کالاهای دیگر در این بازار مورد معامله قرار بگیرد و هر کسی که می خواست بتواند از نفت سهم بخرد.

صوفی مجیدپور با بیان این که قرار شده است وزارت نفت به صورت بشکه ای و سهامی در بازار بورس عرضه کند، گفت: ظاهرا این طرح به این منظور اجرا شده تا فروش نفت به یک حجمی برسد و آن خریدار که در بخش خصوصی است، بتواند به وسیله ارتباط گیری با شرکت های خارجی آن را به فروش برساند.

این کارشناس مسائل اقتصادی با بیان این که هدف از اجرای طرح فروش نفت در بورس دورزدن تحریم هاست، اظهار کرد: از این طریق شرکت های خصوصی داخلی می توانند با خارجی ها ارتباط برقرار نموده و با فروش نفت بتوانند تحریم ها را دور بزنند.

در اولین مرحله عرضه نفت خام در رینگ بین الملل بورس انرژی ایران هشت محموله 35 هزار بشکه ای و در دومین مرحله عرضه 20 محموله 35 هزار بشکه ای نفت خام سبک ایران به فروش رفت؛ مسئولان می گویند این عرضه ها موفق بوده و ادامه خواهد داشت.

منبع:ایسنا

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 17 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: upst.ir شناسه مطلب: 115

به "معامله مسکن در بورس امکان پذیر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معامله مسکن در بورس امکان پذیر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید