اخبار اقتصادی

تامین امنیت نیروهای آمریکایی در عراق، محور اصلی مذاکرات واشنگتن-بغداد!

یک کارشناس مسائل خاورمیانه، با اشاره به برگزاری مذاکرات راهبردی میان عراق و آمریکا طی روزهای آینده گفت: تمرکز بغداد و واشنگتن در مذاکرات راهبردی بر بهبود روابط امنیتی و تامین امنیت نیروهای آمریکایی در عراق خواهد بود.

21 مرداد 1399

سودان، تظاهرات هواداران عمرالبشیر در خارطوم برای سرنگونی دولت نظامی

هواداران رئیس جمهور مخلوع سودان در اعتراض به اقداماتی ضد عمر البشیر و وابستگان آن در این کشور دست به اعتراض زدند و خواهان سرنگونی دولت شدند.

19 مرداد 1399

راهنمایی سرمایه گذاری ها به سمت فراوریات مولد از مولفه های جهش فراوری

خبرنگاران/گیلان رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان گفت: راهنمایی سرمایه گذاری ها از محل صرف سودجویانه به سمت فراوریات مولد، هدفمند، اشتغال زا و بازارپسند یکی از مولفه های مهم در جهش فراوری است.

18 مرداد 1399

پاسخ بهار به نقدها سیدضیاءالدین طباطبایی از عملکرد حزب دمکرات ایران

به گزارش خبرنگاران کتاب تاریخچه سه سال و نیمه ما و جنگ (1914 ـ 1917)؛ روس، انگلیس؛ آلمان، عثمانی و ایران که ملک الشعراء بهار از آن به عنوان تاریخی یاد می نماید که از روی اسناد و مدارک رسمی و کتاب سبز دولت یاران در قضایای سه سال و نیمه جنگ یعنی تا سال 1918 نوشته...

17 مرداد 1399

آخرین برآورد ها از آثار آزادسازی سهام عدالت بر بورس تهران

خبرنگاران : نخستین روز از هفته نیمه تعطیل بورس تهران با افت 7/ 2 درصدی شاخص کل و عقبگرد این نماگر به محدوده 959 هزار واحدی آغاز شد.

13 مرداد 1399

وام ودیعه مسکن؛ شش نگرانی عظیم پیش روی اجاره نشین ها

پس از آغاز فرآیند ثبت نام پیامکی تسهیلات ودیعه مسکن از روز شنبه همین هفته، معین شد این وسط ابهاماتی وجود دارد که مانند ابر مه آلودی غلیظ برفراز طرح مهربانانه دولت سایه انداخته و حتی قادر است باعث هراس اجاره نشین ها گردد. شاید بهتر باشد یک نفر در وزارتخانه...

12 مرداد 1399

پول دیاباته بالاخره به دستش رسید

به نقل از روابط عمومی باشگاه استقلال، با پرداخت آخرین بخش از مطالبات شیخ دیاباته، بدهکاری باشگاه به این بازیکن تسویه شد.

11 مرداد 1399

زمان شروع پرداخت وام ودیعه مسکن؛ مبلغ وام و اقساط ، کدام مستاجران در اولویت قرار گرفتند؟

وزیر راه و شهرسازی گفت: فعلا خانواده های 5 نفره و تازه ازدواج نموده ها در اولویت دریافت تسهیلات ودیعه اجاره مسکن هستند.

10 مرداد 1399

صدور مجوز کسب وکارها 3 روزه شد

خبرنگاران: معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: با راه اندازی پنجره واحد فیریکی شروع کسب و کار، زمان اخذ مجوزها از 72.5 روز به سه روز کاهش می یابد.

10 مرداد 1399

گفت وگوی پامپئو و الکاظمی درباره مذاکرات راهبردی عراق و آمریکا

دفتر نخست وزیری عراق از گفت گوی تلفنی نخست وزیر این کشور و وزیر خارجه آمریکا درباره مقدمات شروع مذاکرات راهبردی دو کشور اطلاع داد.

9 مرداد 1399

نگاهی ساده به ماده 41 قانون کار ، چرا به قانون توجهی نمی گردد؟

عدم توجه به قانون و مشخص حداقل دستمزد مشترک برای تمام مناطق کشور، موجب شده تا اولا بدلیل متوسط هزینه پایین زندگی در دیگر نقاط کشور بجز تهران، شرایط زندگی کارگران در مناطق پر هزینه ای مثل تهران به خوبی مورد توجه قرار نگیرد و...

8 مرداد 1399

شمخانی: پرچم ایران از همت وغیرت مجاهدان پایدار مانده است

دبیر شورای عالی امنیت ملی در پیغام توئیتری خود نوشت: پرچم ایران اگر همچنان راسخ مانده از همت و غیرت مجاهدانی است که خالصانه از وجود خود گذشته و هیچ دشمنی نمی هراسند.

8 مرداد 1399

چهارمین نفتکش ایرانی بامداد آدینه در ونزوئلا پهلو گرفت

چهارمین نفتکش ایرانی حامل سوخت با نام فاکسون بامداد آدینه به وقت تهران در ونزوئلا پهلو گرفت.

8 مرداد 1399

تمام بازیکنان فعلی در پرسپولیس می مانند، فدراسیون بی رئیس همین است

به گزارش خبرنگاران، افشین پیروانی پس از جلسه امروز خود با یحیی گل محمدی و مهدی رسول پناه در ساختمان باشگاه پرسپولیس به خبرنگاران گفت: گزارشی را در رابطه با شرایط تیم در اختیار آقای رسول پناه قرار دادیم. خوشبختانه شرایط خوبی در تیم حاکم است و با قدرت کارمان...

8 مرداد 1399

با چه بودجه ای می توان در جزیره کیش مغازه رهن و اجاره کرد؟

به لطف جاذبه های توریستی و گردشگری مختلف کیش، مانند خلیج فارس، تفریحات آبی، ساحل ماسه ای، غارهای کوچک و بزرگ طبیعی و مصنوعی، بوستان ها و حیات وحش، موزه ها و اماکن تاریخی، کشتی ها و هزاران جای دیدنی دیگر در همه فصول سال، کم و بیش مسافران و گردشگران متعددی...

22 تیر 1399

بحران کرونا نظام تجارت جهانی را زیر سؤال نمی برد

بحران کووید-19 به هواداران سیاست های تجاری حمایت گرایانه و مخالفان جهانی شدن، جسارت بیشتری برای مطرح کردن اظهارات خود بخشیده است.

20 تیر 1399

مسکن ملی در چه مرحله ای است؟

به گزارش خبرنگاران، پروانه اصلانی با اشاره به اینکه آمار طرح ملی مسکن به صورت لحظه ای در سامانه جامع به روز می گردد، از انجام استعلام های مراحل اول و دوم این طرح اطلاع داد و اظهار کرد: استعلام های مربوط به مرحله سوم طرح نیز در حال اجرا است.

17 تیر 1399

مرکل از الکاظمی برای سفر به آلمان دعوت کرد

ایسنا نوشت: صدراعظم آلمان در تماس تلفنی با نخست وزیر عراق، روابط عراق و آلمان را آنالیز کرد.

16 تیر 1399

اعلام آمادگی اردوغان به همکاری با دولت الکاظمی

رییس جمهوری ترکیه در پیغام تبریک به نخست وزیر جدید عراق با بیان اینکه آنکارا آماده گسترش همکاری ها با بغداد است، ابراز امیدواری کرد که مصطفی الکاظمی برای عراق و منطقه منشا خیر و برکت باشد.

16 تیر 1399

بزرگ ترین صادرکنندگان سنگ آهن در جهان ، ایران در کجای این فهرست واقع شده است؟

میزان صادرات سنگ آهن در سال 2019 حدود 122.5 میلیارد دلار بوده و به طور کلی گزارش ها نشان می دهد که ارزش صادرات سنگ آهن در مقایسه با سال 2015، حدود 74.2 درصد افزایش یافته است. میزان صادرات سنگ آهن در این سال، 70.3 میلیارد دلار گزارش شده است. در مقایسه با سال 2018 نیز...

15 تیر 1399
تعداد: (262)