روحانی: برگزاری مراسمات ماه رمضان در مناطق نارنجی و قرمز ممنوع است ، هیچ دوگانگی در دستورالعمل های ستاد کرونا وجود ندارد خبرنگاران

به گزارش مجله ستاره، رئیس جمهور گفت: در دستورالعمل های ستاد هیچ دوگانگی وجود ندارد؛ برای هر استانی که دچار مشکل است دستورالعمل ها را اجرا می کنیم.

روحانی: برگزاری مراسمات ماه رمضان در مناطق نارنجی و قرمز ممنوع است ، هیچ دوگانگی در دستورالعمل های ستاد کرونا وجود ندارد خبرنگاران

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، حسن روحانی رئیس جمهور صبح امروز در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا ضمن تشکر از رعایت پروتکل های بهداشتی توسط مردم گفت: امروز در آنالیز ها دیدیم در دو استان موج چهارم آغاز شده و اگر در بعضی استا ن های دیگر هم رعایت ننمایند وارد این موج می شوند.

وی ادامه داد: ما سال جاری در سال 1400 که در سال سرانجام قرن هستیم اگر به کل صد سال نگاه کنیم، حوادث فراوانی داشتیم، اما بی تردید یکی از حوادث مهم همین پاندومی کرونا است. می بینیم که چه جمعیت زیادی مبتلا شده اند و چه جمعیتی از بین رفته اند.

رئیس جمهور توضیح داد: در ایران ما دو حادثه بی نظر پاندومی کرونا و تروریسم مالی را داشتیم که بی نظیر بوده است. اینم سه سال جنگ مالی در صد سال بی نظیر بوده است.

روحانی اضافه کرد: کرونا و جنگ مالی فشار زیادی به مردم آورد و مردم در سختی بسکمک قرار گرفتند، اما با کمک و فداکاری در مجموع کارنامه قابل قبولی گرفتند. ما همیشه در همه مراحل قدرت ملی ما یک قدرت بسیار مهم و قابل افتخاری بوده است و دولت که تقریبا 4 ماه از دوران مسئولیتش باقی مانده یکی از اولویت ها مقابله با این ویروس است.

وی تاکید نمود: چهار اصل مقابله با ویروس کرونا، شکستن تحریم، معیشت مردم و تکمیل طرح های مهم مالی موضوعاتی است که دولت در این مدت باقی نمانده پیگیری می نماید.

رئیس جمهور گفت: اگر سبک زندگی در دوران کرونا را رها کنیم به مشکل بر می خوریم. این ویروس ضعیف نشده است و از این ویروس هایی نبود که برود و ایستادگی نموده و بدتر و جهش یافته شده است. ما در یکی دو استانی که جهش چهارم آغاز شده مانند یک خط مستقیم بالا می رود و کج شدگی ندارد و معنی آن این است که چقدر قوی شده و سریع منتشر می گردد.

وی با تاکید بر اینکه ابتلا به کرونا خانوادگی شده است، گفت: تنها راه فعلی مقابله با کرونا، توانمند سازی جامعه است که یکی از بهترین راه های آن واکسن است. مردم بدانند با کمترین علامت باید رابطه را با دوستان و اقوام قطع و به مراکز بهداشتی و پزشک مراجعه نمایند. آمار می گوید رعایت دستورالعمل های بهداشتی در جامعه کاهش یافته است.

رئیس جمهور تاکید نمود: هر وقت مردم عادی انگاری کردند با یک معضل بزرگی روبرو شدیم. در جلسه امروز گزارشی از شرایط استان ها داده شد؛ بنابراین در جلسه تاکید شد آن هایی که تستشان مثبت شد با همه توان از قرنطینه آن ها مراقبت کنیم و این موضوع تخلف بزرگی است و به نوعی جرم است و باید برخورد جدی با آن ها گردد.

وی اضافه کرد: در دستورالعمل های ستاد ملی هیچ دوگانه ای وجود ندارد. هر کشوری که دچار مشکل است ما نسبت به آن کشور دستورالعمل هایی را اجرا می کنیم. حدود سی تا چهل کشور است که برای آن ها دستورالعمل هایی رعایت می وشد و فرقی بین کشور ها نیست.

روحانی با توجه به نزدیکی ماه مبارک رمضان، بیان داشت: در مناطق آبی و زرد برگزاری مناسک مذهبی آزاد است و برای شهر های نارنجی و قرمز ممنوع است، اما برای شب های قدر وقت هست و تصمیم می گیریم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 28 فروردین 1400 بروزرسانی: 28 فروردین 1400 گردآورنده: upst.ir شناسه مطلب: 1554

به "روحانی: برگزاری مراسمات ماه رمضان در مناطق نارنجی و قرمز ممنوع است ، هیچ دوگانگی در دستورالعمل های ستاد کرونا وجود ندارد خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روحانی: برگزاری مراسمات ماه رمضان در مناطق نارنجی و قرمز ممنوع است ، هیچ دوگانگی در دستورالعمل های ستاد کرونا وجود ندارد خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید