تور ارزان ارمنستان: جمهوری آذربایجان وزیر دفاع ارمنستان را تهدید کرد

به گزارش مجله ستاره، وزارت دفاع جمهوری آذربایجان در بیانیه تند به سفر وزیر دفاع ارمنستان به منطقه مورد تنش با باکو واکنش نشان داد.

تور ارزان ارمنستان: جمهوری آذربایجان وزیر دفاع ارمنستان را تهدید کرد

با ما سفر کنید و با تور ارزان ارمنستان از کشور جذاب همسایه دیدن کنید و شهر زیبای ایروان را ببینید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، وزارت دفاع ارمنستان در حالی از سفر آینده آرشاک کاراپتیان وزیر دفاع این کشور به قره باغ کوهستانی خبر داده بود که این بازدید واکنش های تند در جمهوی آذربایجان و وزارت دفاع این کشور را برانگیخت.

به گزارش خبرگزاری نیوز آرمنیا در بیانیه وزارت دفاع جمهوری آذربایجان، سفر آینده کاراپتیان به قره باغ غیرقانونی و تحریک آمیز و با هدف بی ثبات کردن اوضاع در منطقه و سایه انداختن بر فعالیت های صلح بانان روسی ارزیابی شد.

وزارت دفاع آذربایجان در بیانیه خود با لحنی تهدید آمیز نوشت: وزارت دفاع جمهوری آذربایجان به رهبری نظامی-سیاسی ارمنستان هشدار می دهد که در صورت تکرار چنین سفر های غیرقانونی به اراضی جمهوری آذربایجان، اقدامات لازم برای جلوگیری از تجزیه طلبی تهاجمی و تحریکات انجام خواهد شد.

وزارت امور خارجه ارمنستان روز دوشنبه نیز نقض فاحش آتش بس در خطوط مرزی را به وسیله نیرو های مسلح جمهوری آذربایجان به شدت محکوم کرد.

وزارت خارجه ارمنستان در این زمینه بیان کرد که در 8 نوامبر، نیرو های جمهوری آذربایجان به سمت غیرنظامیانی که در حوالی جاده استپانکرت - شوشا در منطقه استحفاظی صلح بانان روسی در حال اجرا کار های ساختمانی بودند، تیراندازی کرد که در نتیجه سه نفر مجروح و یک نفر کشته شد.

در ادامه این بیانیه آمده است: ما نقض فاحش آتش بس برقرار شده در بیانیه 9 نوامبر 2020 از سوی نیرو های مسلح جمهوری آذربایجان را به شدت محکوم می کنیم. قابل ذکر است که این حادثه در آستانه اولین سالگرد امضای توافق سه جانبه رخ داد.

این بیانیه در روز سفر الهام علی اف رئیس جمهور جمهوری آذربایجان به شوشا که در آن بیانیه دیگری مملو از لفاظی های ارمنستان هراسی و تهدید به توسل به زور ارائه شد، صادر گشت.

این وزارتخانه اضافه کرد: لفاظی های مداوم عالی ترین مقام جمهوری آذربایجان در راستای ارمنستان هراسی و نقض مکررآتش بس به وضوح ماهیت توخالی اظهارات باکو درباره عادی سازی روابط بین ارمنستان و مردم ارمنستان را نشان می دهد.

این دومین حمله نیرو های مسلح جمهوری آذربایجان به غیرنظامیان طی یک ماه گذشته بود که منجر به تلفات انسانی شد.

جنگ سال گذشته بر سر منطقه قره باغ کوهستانی در تاریخ نهم نوامبر 2020 (19 آبان 1399) با توافق آتش بس به امضای نیکول پاشینیان، رئیس جمهور ارمنستان، الهام علی اف رئیس جمهور جمهوری آذربایجان و ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه سرانجام یافت و و روسیه به عنوان میانجی این توافق نقش آفرینی کرد.

مسئولان جمهوری آذربایجان بخصوص الهام علی اف مدتی پس از امضای توافق آتش بس قره باغ در نوامبر 2020 که به درگیری های مرگبار 44 روزه بین دو جمهوری ارمنستان و آذربایجان بر سر این منطقه سرانجام داد، به تنش آفرینی مرزی و توسل به پروپاگاندا و اظهارات جعلی برای زمینه سازی ایجاد کریدور زنگه زور روی آوردند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 25 آبان 1400 بروزرسانی: 25 آبان 1400 گردآورنده: upst.ir شناسه مطلب: 1854

به "تور ارزان ارمنستان: جمهوری آذربایجان وزیر دفاع ارمنستان را تهدید کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزان ارمنستان: جمهوری آذربایجان وزیر دفاع ارمنستان را تهدید کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید