ترامپ در داووس فقط از خودش گفت!

به گزارش مجله ستاره، رئیس جمهوری آمریکا امروز (سه شنبه) در نشست اقتصادی داووس بار دیگر بر طبل اینکه چقدر آمریکا خوب عمل می کند، کوبید !

ترامپ در داووس فقط از خودش گفت!

به گزارش خبرنگاران، به نوشته روزنامه گاردین، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا گفت: مفتخرم که بگویم آمریکا در شکوفایی اقتصادی به سر می برد، طوری که جهان هرگز پیش از آن چنین چیزی ندیده بود.

او با استناد به توافق های تجاری که اخیرا با چین و مکزیک-کانادا منعقد شد، مدعی شد: آمریکا در حال شکوفایی، رونق و پیروزی است. این توافق ها الگویی برای قرن بیست و یکم است.

ترامپ مدعی شد، زمانی که او به قدرت رسید آمریکا ضعیف بود و آن بدبینی در میان رهبران تجاری و دیگر چهره های بانفوذ ریشه دوانده بود اما در دوران حکومت او، شرایط در حال رشد است.

رئیس جمهوری آمریکا که سه سال از حضورش در کاخ سفید می گذرد، گفت از آن زمان هفت میلیون شغل ایجاد شده است. او افزود، زمانی که به قدرت رسید این هدفش را در ذهنش داشته اما به آن اشاره ای نکرده بود. ترامپ به پیشرفت در غلبه بر بیکاری، ارتقای حقوق گروه های اقلیت و زنان اشاره کرد.

او همچنین مدعی شد که با نابرابری و گسترش ثروت مقابله می کند. این ادعای رهبر آمریکا به شدت مورد تردید است، چرا که میلیاردرهای بزرگ جهان که اکثرا از آمریکا هستند، سال گذشته 25 درصد ثروتمندتر شدند.

به گفته ترامپ، آمریکا از شکوفایی طبقه کارگری بهره می برد و داده ها نشان می دهد که افرادی در پایین این دسته با رشد حقوق روبرو شدند. او در ادامه ادعاهایش گفت، رویای آمریکا در حال بازگشت است، بزرگتر و بهتر از قبل.

ترامپ گفت، 60 هزار کارخانه در دولت گذشته متضرر شده بودند و تحت نظارت او 12 هزار مورد احیا شده است. به گفته رهبر کاخ سفید، زمان برای تردید به سر رسیده است و مردم در حال بازگشت هستند. او از رهبران تجاری که کارخانجات را به آمریکا بازگرداندند، قدردانی کرد.

دونالد ترامپ بیان نمود، مدل آمریکایی را نمونه ای برای جهان می داند! رئیس جمهوری آمریکا در ادامه باز هم بر دستاوردهای ادعایی دولتش اشاره کرد. او سپس اشاره کرد که آمریکا پایین ترین سطح اقتصادیاتی را در جهان دارد.

او گفت: ثروت بزرگی در مناطقی ریخته می شود که 100 سال هیچ چیز ندیده اند. هیچ مکان بهتری از ایالات متحده روی کره زمین وجود ندارد!

رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا در سخنرانی اش در داوس با اشاره به اشتغال زایی و افزایش دستمزدها در دوران ریاست جمهوری اش در آمریکا گفت: آمریکا رویکرد تازه ای درباره رفاه کارگران اتخاذ کرده است. ما بزرگترین کاهش اقتصادیات را در تاریخ آمریکا داشته ایم.

دونالد ترامپ همچنین گفت: 10 میلیون تن از دریافت کمک هزینه طی این سه سال دیگر بی نیاز شده اند و درآمد خانوارها در بالاترین حد است. هیچکس بیش تر از طبقه متوسط آمریکایی منافعش تامین نمی شود. ترامپ تاکید کرد: اکنون آمریکا با فاصله ای فزاینده بزرگترین اقتصاد است.

رئیس جمهوری آمریکا در بحث تجارت تاکید کرد، مذاکرات با چین در فاز دوم توافق تجاری به زودی آغاز خواهد شد. هفته گذشته، این دو اقتصاد بزرگ جهان در نهایت فاز اول توافق که از مدت ها پیش انتظار امضای آن وجود داشت، نهایی کردند.

ترامپ افزود، در حال حاضر می توان گفت که روابط با چین هرگز بهتر از این نبوده است! او همچنین به دولت اوباما اشاره ای کرد و از ویرانه ای صحبت کرد که به ارث برده است.

رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا همچنین با بیان اینکه به اهمیت محیط زیست باور دارد، از طرح کاشت یک تریلیون درخت خبر داد. دونالد ترامپ تاکید کرد که من پاکیزه ترین آب و هوا را می خواهم.

ترامپ همچنین با ستایش بوریس جانسون، او را نخست وزیر فوق العاده ای توصیف کرد که می خواهد بعد از بریگزیت توافقی ایجاد کند. او همچنین ابراز امیدواری کرد که به توافق تجاری فوق العاده ای با انگلیس برسد و به گفته او، بوریس جانسون هم همین را می خواهد.

رهبر کاخ سفید همچنین با اشاره به گرتا تانبرگ، فعال سرشناس محیط زیست و معترضان دیگر تغییرات آب و هوایی گفت: اکنون زمان بدبینی نیست. اکنون زمان خوش بینی است.

او همچنین با اشاره ای به انتخابات نوامبر به سوسیالیسم رادیکال حمله کرد.

رئیس جمهوری ایالات متحده در بخشی از سخنرانی اش در پنجاهمین نشست مجمع جهانی اقتصاد، با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری پیش رو در آمریکا گفت: ما اجازه نمی دهیم که سوسیالیست های تندرو اقتصاد و آزادی ما را از بین ببرند.

دونالد ترامپ در داوس گفت، آمریکا دیگر نیازی به واردات انرژی از کشورهای متخاصم ندارد. رئیس جمهوری آمریکا افزود: ما اکنون با فاصله زیاد از دیگران، برزگترین تولیدکننده نفت و انرژی هستیم. امیدوارم آمریکا صاحب بزرگترین ذخایر استراتژیک انرژی شود.

مجمع جهانی اقتصاد، امسال برای پنجاهمین سال پیاپی در سوئیس برگزار می شود. بیش از 2800 تن در نشست داوس شرکت می کنند. 24 درصد از شرکت کنندگان در نشست جهانی اقتصاد امسال را زنان تشکیل می دهند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 24 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: upst.ir شناسه مطلب: 873

به "ترامپ در داووس فقط از خودش گفت!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ در داووس فقط از خودش گفت!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید