ایتالیا و چین تفاهمنامه جاده ابریشم جدید را امضا کردند

به گزارش مجله ستاره، به گزارش تجارت نیوز، لوئیجی دی مایو، معاون نخست وزیر و وزیر توسعه مالی ایتالیا و ‘هی لیفنگ رئیس کمیسیون ملی برای توسعه و اصلاحات چین، در این مراسم که در محل ‘ویلا ماداما در رم برگزار گردید، تفاهمنامه همکاری در زمینه جاده ابریشم جدید و همچنین جاده ابریشم دریایی قرن 21 را امضا کردند.

ایتالیا و چین تفاهمنامه جاده ابریشم جدید را امضا کردند

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

نخست وزیر ایتالیا پس از این دیدار و مراسم امضای تفاهمنامه به روابط سنتی بسیار خوب میان دو کشور اشاره نمود و اضافه کرد:ایتالیا و چین باید روابط موثرتری را ایجاد نمایند.

بر اساس این گزارش، در مجموع 19 توافق میان ایتالیا و چین در این مراسم به امضا رسید که شامل تفاهم در زمینه های مختلف از مالیات تا سلامت، از نوآوری تا فرهنگ، تا کشاورزی می گردد و جاده ابریشم یکی از این تفاهمنامه ها به شمار می رود. حجم تجاری این توافق ها میان شرکت های خصوصی ایتالیایی و چینی به حدود 20 میلیارد یورو می رسد. رئیس جمهوری چین امروز قرار است برای سفری کوتاه راهی شهر پالرمو در جنوب ایتالیا گردد.

رئیس جمهوری چین که پنجشنبه شب در صدر هیاتی 200 نفره وارد رم شد، روز گذشته (آدینه) با سرجو ماتارلا همتای ایتالیایی خود در کاخ ریاست جمهوری این کشور دیدار و درباره تقویت همکاری های تجاری و فرهنگی گفت و گو کرد.

شهر رم به مناسبت سفر رئیس جمهوری چین به این کشور تحت تدابیر شدید امنیتی به حالت دژ زرهی تبدیل شده و از یک روز قبل از ورود جین پینگ لشکری متشکل از هزاران مامور امنیتی برای مقابله با هر نوع خطر بکار گرفته شده اند.

پیوستن ایتالیا به طرح جاده ابریشم جدید به مناسبت سفر رئیس جمهوری چین به رم ، حرف و حدیث هایی به دنبال داشته و در جناح حاکم اختلاف برانگیز شده است. طرح جاده ابریشم جدید موسوم به ‘یک کمربند - یک جاده طرحی است که 5 سال قبل از سوی رئیس جمهوری چین ارائه و نزدیک به 130 کشور جهان را دستکم در آسیا و اروپا در بر می گیرد.

احزاب ائتلافی دولت ایتالیا دیدگاه مختلفی در پیوستن به این طرح دارند و جنبش پنج ستاره مصرانه خواستار پیوستن به طرح مذکور و حزب ‘اتحاد مخالف آن است.

آمریکا و بعضی کشورهای اروپایی با انتقاد از طرح جاده ابریشم جدید اعلام کردند که پکن به وسیله سرمایه گذاری ها کلان در صدد گسترش نفوذ در ساختارهای زیربنایی کشورها است. اما چین پیروز شد نظر رم را به طرح احداث جاده ابریشم جلب و ایتالیایی ها امیدوارند تا چینی ها در بنادر جنوا در شمال و تارانتو در جنوب این کشور سرمایه گذاری نمایند.

منبع: ایرنا

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 23 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: upst.ir شناسه مطلب: 531

به "ایتالیا و چین تفاهمنامه جاده ابریشم جدید را امضا کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایتالیا و چین تفاهمنامه جاده ابریشم جدید را امضا کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید