ابراز تاسف سعد حریری از شکست ابتکار عمل مکرون

به گزارش مجله ستاره، نخست وزیر سابق لبنان از استعفای نخست وزیر مکلف این کشور و شکست ابتکارعمل رئیس جمهوری فرانسه ابراز تاسف کرد. در همین حال رئیس مجلس و رئیس جمهوری این کشور نیز بر پایبندی خود به ابتکار عمل مذکور تأکید کردند.

ابراز تاسف سعد حریری از شکست ابتکار عمل مکرون

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، به دنبال استعفای مصطفی ادیب، نخست وزیر مکلف لبنان از تشکیل دولت جدید، سعد حریری، نخست وزیر سابق این کشور از این اتفاق و شکست ابتکارعمل امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه ابراز تاسف کرد.

وی در توییتی در این باره نوشت: کسانی که امروز شکست ابتکارعمل فرانسه برای سوق دادن رهبران لبنان به سمت تشکیل دولت جدید را جشن می گیرند به دلیل از دست دادن این فرصت پشیمان خواهند شد.

این در حالی است که نبیه بری، رئیس مجلس و میشل عون، رئیس جمهوری لبنان بر پایبندی خود به ابتکارعمل امانوئل ماکرون تأکید کردند.

ریاست جمهوری لبنان در بیانیه ای در این باره تأکید کرد: میشل عون استعفای ادیب را پذیرفت و از کوشش های او برای تشکیل دولت لبنان تشکر و قدردانی کرد و دو طرف در ملاقات امروز مسائل موجود در راستا تشکیل دولت را آنالیز کردند.

در این بیانیه آمده است: میشل عون بر تداوم و حمایت از ابتکار عمل ماکرون طبق اصول اعلام شده از سوی وی تأکید میکند.

نبیه بری هم در سخنانی در واکنش به استعفای ادیب بر پایبندی به ابتکار عمل ماکرون برای تشکیل دولت جدید لبنان تأکید کرد و گفت: هیچ طرفی به اندازه پایبندی ما به ابتکار عمل فرانسه به آن متعهد نیست.

وی اضافه نمود: روح و ماهیت این ابتکار عمل، اصلاحات است و دولت ابزاری است که باید این اصلاحات را پس از تصویب اجرا کند و من معتقدم که همه فراکسیون ها موافق اصلاحات هستند.

مصطفی ادیب، نخست وزیر لبنان امروز از تشکیل دولت لبنان کناره گیری کرد؛ اقدامی که می تواند لبنان را وارد شرایط جدیدی از بحران سیاسی کند.

وی در سخنرانی کوتاهی از کاخ بعبدا گفت: می روم از مردم لبنان عذرخواهی کنم.

ادیب اضافه نمود: طرح فرانسه باید ادامه یابد زیرا بیانگر نیت صادقانه فرانسه است. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 11 آبان 1399 بروزرسانی: 11 آبان 1399 گردآورنده: upst.ir شناسه مطلب: 1219

به "ابراز تاسف سعد حریری از شکست ابتکار عمل مکرون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابراز تاسف سعد حریری از شکست ابتکار عمل مکرون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید