3هزار متخصص تجهیزات پزشکی بیکار در کشور ، انتقاد از ورود داروسازان به این حوزه

به گزارش مجله ستاره، رئیس هیات مدیره انجمن صنفی متخصصین تجهیزات پزشکی کشور با انتقاد از آنچه که دخالت غیر متخصصان و داروسازان در زمینه تجهیزات پزشکی خواند، گفت: مسئول فنی تجهیزات پزشکی یک کار کاملا تخصصی است که احتیاج به تحصیل علم در آن زمینه را دارد و یک غیر متخصص صلاحیت اظهارنظر در این زمینه را ندارد.

3هزار متخصص تجهیزات پزشکی بیکار در کشور ، انتقاد از ورود داروسازان به این حوزه

از سفر با تور سریلانکا به یکی از زیباترین کشورهای آسیایی سفر کنید و از شهرهای زیبای کلمبو و بنتوتا دیدن کنید.

مهندس مسلمی در گفت وگو با خبرنگاران، ضمن بیان آنکه انجمن تجهیزات پزشکی کشور در 15 استان در حال فعالیت است، گفت: از بدو تاسیس رشته مهندسی پزشکی تا کنون حدود 10 هزار فارغ التحصیل رشته مهندسی پزشکی داریم که از آن تعداد بیش از 4 هزار کارشناس و متخصص تجهیزات پزشکی که در بخش صنعت و پزشکی فعالیت می نمایند T عضو انجمن ما هستند.

وی تمرکز این انجمن را بر توانمندسازی فارغ التحصیلان رشته مهندسی پزشکی معرفی کرد و اضافه کرد: این هدف برای دفاع از منافع صنفی و حقوقی افراد شاغل در بخش تجهیزات پزشکی بیمارستان ها است. از طرف دیگر آموزش و تایید صلاحیت مسئولین فنی تجهیزات پزشکی کشور و بعضی فعالیت های مربوط به ارزیابی خدمات پس از فروش کمپانی های خارجی از دیگر وظایفی است که وزارت بهداشت به انجمن ما محول نموده است.

مسلمی اصلی ترین چالش انجمن صنفی متخصصین تجهیزات پزشکی کشور را ورود داروسازان به حوزه تجهیزات پزشکی کشور دانست و اظهار کرد: این در حالی است که حوزه تجهیزات پزشکی و بویژه مسئولیت فنی، یک حوزه کاملا علمی است که نیازمند کسب دانش در همین رشته را دارد. اما در حال حاضر بعضی داروسازان به عنوان مسئول فنی تجهیزات پزشکی در داروخانه ها و بیمارستان ها مشغول به کار هستند. همانگونه که یک متخصص تجهیزات پزشکی صلاحیت ارائه نظر در حوزه دارو را ندارد، یک داروساز نیز نمی تواند به مباحث تخصصی تجهیزات پزشکی به شکل فنی ورود کند.

وی اضافه کرد: ورود داروسازان به حوزه تجهیزات پزشکی منجر به بیکاری فارغ التحصیلان رشته تجهیزات پزشکی خواهد شد؛ چنانچه اکنون نیز 3هزارنفر متخصص تجهیزات پزشکی بیکار در کشور وجود دارد.

مسلمی درخصوص همکاری این انجمن با شرکت های دانش بنیان در حوزه تجهیزات پزشکی، گفت: با پارک های علم و فناوری بعضی دانشکده های علوم پزشکی، شرکت های صنعتی و شرکت های شتاب دهنده تفاهم نامه ای امضا نموده ایم تا اطلاعات لازم در زمینه نیروها، متخصصین و... را در زمینه تجهیزات پزشکی در اختیارشان بگذاریم؛ چراکه انجمن ما بانک اطلاعاتی قوی در این زمینه دارد. همچنین در زمینه آموزش مهارت های ورود به بازار و فروش محصولات، هدایت های لازم را به آن ها ارائه می دهیم تا فرایندهای شرکت های دانش بنیان از حالت ایده خارج شده و به شکل عملی قابل اجرا باشند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 بهمن 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: upst.ir شناسه مطلب: 615

به "3هزار متخصص تجهیزات پزشکی بیکار در کشور ، انتقاد از ورود داروسازان به این حوزه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "3هزار متخصص تجهیزات پزشکی بیکار در کشور ، انتقاد از ورود داروسازان به این حوزه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید