کرونا ترکیبی از ویروس مار، خفاش، HIV و گلیکوپروتئین است ، احتمال دست داشتن آمریکا زیاد است

به گزارش مجله ستاره، یکی از اعضای سابق کمیسیون تسلیحات بیولوژیک سازمان ملل می گوید کرونا ویروس نمی تواند محصول طبیعت باشد و احتمال اینکه در محیط آزمایشگاه ساخته شده باشد؛ به واقعیت نزدیک تر است.

کرونا ترکیبی از ویروس مار، خفاش، HIV و گلیکوپروتئین است ، احتمال دست داشتن آمریکا زیاد است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از تاپ نیوز، ایگور نیکولین کارشناس نظامی روس و عضو سابق کمیسیون تسلیحات بیولوژیک سازمان ملل متحد می گوید احتمال اینکه کرونا ویروس یک محصول آزمایشگاهی باشد؛ زیاد است.

به گفته وی، خصوصیات ویروس چنین فرضیه ای را تقویت می نماید و این احتمال که ارتش آمریکا ویروس را به شهر ووهان چین (اولین مرکز شیوع بیماری) آورده باشد؛ زیاد است.

با این حال وی تاکید نمود معین اینکه این ویروس کجا ایجاد شده مشکل است، اما اینکه ساخته دست بشر است، امری واضح است.

وی اضافه کرد: این ترکیبی از کرونا ویروس مار، کرونا ویروس خفاش، ترکیبات اچ آی وی و همچنین گلیکوپروتئین است حال آنکه چنین ترکیبی نمی تواند محصول طبیعت باشد.

اظهارات این عضو سابق کمیسیون تسلیحات بیولوژیک سازمان ملل در حالی منتشر می گردد که همزمان با تشدید جنگ لفظی میان مقامات پکن و واشنگتن بر سر موضوع ویروس کرونا و تبعات اقتصادی گسترده آن بر بازار های اقتصادی دنیا، سخنگوی وزارت خارجه چین روز پنجشنبه در یک پیغام توئیتری بیان کرد: این احتمال وجود دارد ارتش آمریکا ویروس کرونا را به شهر ووهان آورده باشد.

این اظهارنظر جنجالی موجب احضار سفیر چین به وزارت خارجه آمریکا شد.

لازم به ذکر است این اظهارات در شرایطی بیان می گردد که مقامات پکن از اتهام زنی مکرر مقامات آمریکا مبنی بر تعلل چین در مواجهه به موقع با این ویروس به شدت آزرده خاطر هستند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 13 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: upst.ir شناسه مطلب: 846

به "کرونا ترکیبی از ویروس مار، خفاش، HIV و گلیکوپروتئین است ، احتمال دست داشتن آمریکا زیاد است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا ترکیبی از ویروس مار، خفاش، HIV و گلیکوپروتئین است ، احتمال دست داشتن آمریکا زیاد است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید