چگونگی ارتقاء مهارت های دانشجویان در دنیای نوآوری

به گزارش مجله ستاره، همایش دانشجوی نوآور، مولد اشتغال پایدار در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار گردید.

چگونگی ارتقاء مهارت های دانشجویان در دنیای نوآوری

به گزارش مجله ستاره، همایش دانشجوی نوآور، مولد اشتغال پایدار از سوی سازمان دانشجویی جهاد دانشگاهی واحد صنعتی امیرکبیر روز دوشنبه 23 مهر ماه با سخنرانی مسعود تاج بخش مدیر بخش روابط دانشگاهی فدراسیون جهانی مخترعان (IFIA) در سالن فجر دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار گردید که مبحث اصلی آن پرداختن به چگونگی توسعه مهارت های فردی و فنی در دنیای نوآوری بود.

در ابتدای همایش، سید علی محمدپور، سرپرست معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی واحد صنعتی امیرکبیر ضمن معرفی فعالیت های معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی از برگزاری دوره های نوآوری و کارآفرینی به دنبال این همایش و هم چنین تاسیس کانون کارآفرینی و اشتغال در دانشگاه صنعتی امیرکبیر اطلاع داد.

در ادامه دکتر تاجبخش، سخنران این همایش در مورد تعاریف اساسی خلاقیت و نوآوری و یافتن مبانی چهارگانه موفقیت در کسب و کار گفت: خلاقیت، فرآیند ذهنی نو و نوآوری، عملیاتی کردن کارهای جدید است. برای طراحی ایده های جذاب، قدرت تحلیل خود را بالا ببرید. نقاط قوت و ضعف، تهدیدها و فرصت ها را به خوبی بشناسید. قبل از ورود به هرکاری، مهارت های مربوط به آن را بیاموزید و فراگیری اصول مدیریت، مبانی مدیریت اقتصادی، دانستن اصول بازاریابی و مهندسی روابط انسانی را سرلوحه کار خود قرار دهید.

تاجبخش ضمن تاکید بر مدیریت روابط انسانی به عنوان محور دنیای نوآوری به معرفی 20 مهارت لازم جهت توسعه مهارت های فردی و فنی پرداخت و گفت: برای ورود به مسیر موفقیت و اجرایی شدن ایده ها، خودشناسی، سلامت جسمی و روحی، تغییر سبک زندگی و باورها، هدف گذاری، تصمیم گیری صحیح، اعتماد به نفس، عزت نفس، خلاقیت و ایده پردازی، تقویت قدرت ذهن و حافظه، ارتباطات قوی، مدیریت صحیح هیجان و استرس، فراگیری مهارت های آنلاین، تسلط بر زبان انگلیسی، کوشش برای موفقیت در تحصیل، شارژ انگیزه، مدیریت زمان، طراحی مسیر کسب ثروت و تقویت ارتباط های گفتاری الزامی است.

وی در بخش پایانی صحبت های خود خطاب به دانشجویان اظهار داشت: تیم سازی را خوب یاد بگیرید و برای جلوگیری ازکپی شدن ایده ها، مالکیت فکری و معنوی آنها را ثبت کنید.

در این همایش چهار ساعته علاوه بر مسعود تاجبخش، بخشی از کارآفرینان و برندگان جوایز بین المللی اختراعات نیز به صحبت پرداختند و دانشجویان حاضر در جلسه نیز در بخش های کارگاهی این همایش در قالب ایده پردازی و پرسش و پاسخ مشارکت فعال داشتند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 بهمن 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: upst.ir شناسه مطلب: 79

به "چگونگی ارتقاء مهارت های دانشجویان در دنیای نوآوری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونگی ارتقاء مهارت های دانشجویان در دنیای نوآوری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید