پرتاب گاز اشک آور به سوی جلیقه زردها در شهرهای نانت و لئون

به گزارش مجله ستاره، صدها هزار تن از معترضان فرانسوی موسوم به جلیقه زردها برای بیست وششمین هفته متوالی در شهرهای مختلف این کشور به خیابان ها رفتند.

پرتاب گاز اشک آور به سوی جلیقه زردها در شهرهای نانت و لئون

به گزارش مجله ستاره، پلیس مطابق معمول به سمت معترضان در شهرهای لئون و نانت برای متفرق کردن راهپیمایان از گاز اشک آور استفاده کرد.

در شهر نانت گروهی از معترضان که لباس های سیاهی بر تن داشتند تعداد زیادی بطری و همچنین شیشه مغازه ها را شکستند. این مساله سبب درگیری میان آنان و پلیس شد.

در لئون نیز پلیس تلاش کرد تا با شلیک گاز اشک آور به سمت معترضان آنها را از میدان مرکزی شهر، محل همیشگی تجمع جلیقه زردها دور کند.

به گزارش یورونیوز، از شروع اولین تجمع جلیقه زردها حدود شش ماه می گذرد و آنها به سیاست های امانوئل ماکرون رئیس جمهوری فرانسه که منجر به افزایش قیمت ها و کاهش سطح رفاه شده است، معترض هستند.

ادامه این اعتراض ها در دو هفته منتهی به انتخابات مجلس اروپا سبب شده است تا گروه های راست افراطی که در رقابت با حزب ماکرون هستند از آن بهره ببرند و رقابت تنگاتنگی میان این احزاب شکل بگیرد.

ناآرامی طولانی مدت باعث شده است که دولت فرانسه امتیازات سیاسی گزافی را به مخالفان کند و تغییراتی در سیستم مالی این کشور از جمله اصلاح سیستم حقوق بازنشستگی ایجاد کند.

با این حال معترضان بر این باورند که این اصلاحات کافی نیست و دولت باید کارهای بیشتری در جهت ایجاد رفاه برای شهروندان صورت دهد.

اعتراضات در پاریس هم ادامه داشت اما به خشونت منجر نشد. در شنبه بارانی پاریس معترضان با پوشیدن جلیقه های زرد و با در دست داشتن چتر در خیابان های این شهر حضور یافتند.

بر اساس آمار رسمی دولت فرانسه تعداد معترضان که در ماه نوامبر سال گذشته میلادی از 300 هزار نفر فراتر بود به تدریج کاهش یافته و به زیر این رقم رسیده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: upst.ir شناسه مطلب: 203

به "پرتاب گاز اشک آور به سوی جلیقه زردها در شهرهای نانت و لئون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرتاب گاز اشک آور به سوی جلیقه زردها در شهرهای نانت و لئون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید