نظر بهرام قاسمی درباره تماس ها و گفتگوهای روسای جمهور ایران و فرانسه

به گزارش مجله ستاره، سفیر ایران در پاریس تماس ها و گفتگوهای روسای جمهور ایران و فرانسه را نشانگر گستردگی مسائل مورد علاقه و بهره مندی از ابزار دیپلماسی کارا در ارتقای روابط و همکاریهای فیمابین و تلاش مشترک برای صلح و امنیت جهانی خواند.

نظر بهرام قاسمی درباره تماس ها و گفتگوهای روسای جمهور ایران و فرانسه

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرنگاران، بهرام قاسمی سفیر جمهوری اسلامی ایران در پاریس امشب (سه شنبه) در اظهاراتی با اشاره به تماس تلفنی اخیر حسن روحانی و امانوئل ماکرون روسای جمهور ایران و فرانسه مطرح نمود: تماس های پرشمار و مصاحبههای روسای جمهور فرانسه و ایران در جهان آمیخته با معضلات و موضوعات حساس نشان از گستردگی مسائل مورد علاقه و توجه طرفین در یافتن نگاه و درک مشترک و بهره مندی از ابزار دیپلماسی کارا در ارتقای روابط و همکاریهای فیمابین و تلاش مشترک برای صلح و امنیت جهانی دارد.

به گزارش فارس، حسن روحانی و امانوئل ماکرون عصر دوشنبه تلفنی درباره مسائل دوجانبه و اوضاع کنونی پس از شیوع ویروس کرونا مصاحبه کردند.

روحانی در تماس تلفنی رئیس جمهور فرانسه گفت: انتظار داریم تا کشورهای دوست برای رفع تحریم های ظالمانه و یک طرفه در این شرایط آمریکا را تحت فشار قرار دهند.

ماکرون نیز در این مصاحبه با اشاره به علاقه مندی فرانسه به گسترش همه جانبه همکاری ها با ایران، گام های برداشته شده برای شروع به کار ساز و کار مالی اینستکس را مثبت خواند و ابراز امیدواری کرد که با استفاده از آن تبادلات ایران و اروپا افزایش یابد تا همکاری های مالی اروپا با ایران به شکل راحت تری انجام شود.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 9 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: upst.ir شناسه مطلب: 910

به "نظر بهرام قاسمی درباره تماس ها و گفتگوهای روسای جمهور ایران و فرانسه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نظر بهرام قاسمی درباره تماس ها و گفتگوهای روسای جمهور ایران و فرانسه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید