وعده دوباره وزیر راه برای ساخت 4 میلیون مسکن

به گزارش مجله ستاره، به گزارش خبرنگاران، ساخت چند واحد مسکن احتیاج واقعی کشور است؟

وعده دوباره وزیر راه برای ساخت 4 میلیون مسکن

ایسنا نوشت، رستم قاسمی پنج شنبه 21 بهمن در آیین بهره برداری از بیمارستان جهرم اعلام کرد: هرچه امروز داریم از بزرگواری امام(ره) در ایجاد انقلاب است و پس از آن رهبرانقلاب که هدایتگر نظام جمهوری اسلامی بودند.

او اضافه نمود: زمان حضور بنده در وزارت نفت مقارن با آغاز تحریم های آمریکا علیه ایران بود و در زمان امضای تحریم ها اوباما مطرح نمود که تحریم های فلج نماینده علیه ایران اعمال نموده است و بسیاری هم تعبیر او را بر فلج شدن قطعی ایران می دانستند، چون تحریم ها، ابعاد بسیار گسترده ای داشتند.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: حتی بسیاری از مسئولان در کشور نگران بودند که این تحریم ها بر سر خزانه کشور چه می آورد؟ مسئولان درمان کشورهم عنوان می کردند که وضع دارو و تجهیزات پزشکی خراب است و بدترین فشارها بر نقاط حساس کشور از جمله درمان ایجاد شده تا فلج نمایندگی اتفاق بیفتد اما به لطف خداوند این مهم اتفاق نیفتاد.

قاسمی توضیح داد: علی رغم همه تحریم ها امروز کشور در حال ساخت و اجرای طرح های بزرگ است که امید است در زندگی مردم همه تاثیر خود را بگذارد.

او با بیان اینکه امروز فرودگاه بین المللی جهرم افتتاح شد که در رونق شهر و هاب لجستیکی منطقه و صادرات محصولات کشاورزی به کشورهای مختلف موثر خواهد، مطرح نمود: وزارت راه و شهرسازی دو ماموریت بزرگ و سنگین در بخش حمل و نقل جاده ای و آزادراهی و دریایی و هوایی بر عهده دارد.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در بخش ریلی عقب ماندگی داریم، گفت: در بخش جاده ای و هم با آمار تلفات بالای تلفات در جاده های کشور روبرو هستیم که می طلبد تحولی جدی در حوزه راه سازی کشور اجرا گردد.

قاسمی ابراز امیدواری کرد که با اقداماتی که در پیش رو داریم این تحول ایجاد گردد و شاهد تحول در حمل و نقل کشور باشیم.

احتیاج کشور بیش از 1 میلیون مسکن در سال است

او در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه بعضی شاید تصور نمایند که ساخت چهار میلیون مسکن ممکن نیست و احتیاج کشور هم نباشد، گفت: احتیاج کشور بیش از 4 میلیون مسکن در چهار سال است، چرا که امروز نزدیک به 8 تا 9 میلیون نفر مجرد در کشور داریم که سبد اصلی تشکیل زندگی آنها و افزایش جمعیت، مسکن است.

وزیر راه و شهرسازی بعلاوه با بیان اینکه هم اینک حدود یک میلیون واحد مسکونی در دست اجرا داریم و مقرر شده این چهار میلیون مسکن در دو گام دو میلیونی به زودی اجرایی گردد، گفت: مسکن پیشران اقتصاد است و هزاران شغل و کارخانه را در کنار خود فعال خواهد نمود.

وزیر راه و شهرسازی، صبح امروز پنجشنبه 21 بهمن با هدف بازدید از پروژه های مختلف و افتتاح بیمارستان 313 تختخوابی جهرم و شرکت در مراسم تبدیل فرودگاه این شهر به بین المللی، به استان فارس سفر نموده است.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 2 فروردین 1401 بروزرسانی: 2 فروردین 1401 گردآورنده: upst.ir شناسه مطلب: 1989

به "وعده دوباره وزیر راه برای ساخت 4 میلیون مسکن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وعده دوباره وزیر راه برای ساخت 4 میلیون مسکن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید