وام 50 میلیونی ودیعه مسکن چند ضامن می خواهد؟

به گزارش مجله ستاره، در حالی که متقاضیان وام ودیعه مسکن از درخواست بانک ها برای دریافت سه ضامن برای وام 50 میلیون تومانی اجاره در تهران و دو ضامن برای وام 30 میلیون تومانی در شهر های عظیم شکایت دارند، ستاد ملی مبارزه با کرونا یکبار دیگر شرایط دریافت این وام تنها با یک ضامن را بیان کرد.

وام 50 میلیونی ودیعه مسکن چند ضامن می خواهد؟

جهت دریافت خدمات طرح الاچیق ساده با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای آلاچیق های مختلف را به ما بسپارید.

به گزارش ایرنا، وزارت راه و شهرسازی با انتشار اطلاعیه ای در سامانه مسکن ملی یکبار دیگر با تاکید بر شرایط آسان دریافت وام ودیعه اجاره اطلاع داد که در تسهیلات بیش از 150 میلیون ریالی که مربوط به وام 50 میلیونی مستاجران تهرانی و 30 میلیونی سایر کلانشهر ها است معرفی یک ضامن به بانک نیاز است.

براساس مصوبه ستاد ملی مدیریت کرونا در خصوص تسهیلات ودیعه، نوع وثایق دریافت این وام گواهی کسر از حقوق، گواهی کسر از مستمری خانوار های تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی و سهام عدالت است.

در تسهیلات 150 میلیون ریالی اخذ سفته یا چک فرد متقاضی به تشخیص بانک عامل ضروری است و در تسهیلات بیش از 150 میلیون ریال اخذ سفته یا چک فرد متقاضی به تشخیص بانک عامل به همراه یک ضامن برای معرفی به بانک اجباری است.

محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی تاکید نموده است که وام های تا 30 میلیون تومان ضامن نمی خواهد و بالای 30 میلیون تومان یک نفر ضامن می خواهد.

وزیر راه وشهرسازی پیش تر اعلام نموده بودکه از آنجایی که بسیاری از مستاجران قادر به پرداخت اقساط وام ودیعه مسکن و همزمان پرداخت اجاره نیستند، مصوبه به گونه ای تنظیم شد تا متقاضیان کارمزد اقساط را پرداخت نمایند و این موضوع در ستاد ملی مبارزه با کرونا مطرح و با دو مصوبه تصویب شد.

به همین دلیل این تسهیلات با نرخ سود 13 درصد و سررسید یکساله به نحوی که یک دوازدهم معادل سود تسهیلات طی یک سال، ماهانه پرداخت و اصل بدهی در زمان اتمام قرارداد تسویه خواهد شدبه متقاضای اعطا می گردد. در ضمنً در سرانجام سال اول در صورت تفاهم بانک عامل با متقاضی، مانده بدهی می تواند طی 36 قسط و با نرخ 13 درصد تقسیط گردد.

با این حال مصوبه ستاد ملی مدیریت کرونا این شانس را به متقاضیان وام ودیعه مسکن می دهد تا با نرخ سود 12 درصد و تقسیط 36 ماهه (برای حداکثر تسهیلات تا 300 میلیون ریالی) و برای تسهیلات بیش از 300 میلیون ریالی با تقسیط 60 ماهه، به نحوی که متقاضی در هر قسط بخشی از اصل و سود تسهیلات را پرداخت کند و نهایتا در صورت تمایل متقاضی مدت بازپرداخت تسهیلات می تواند کاهش یابد.

از 440 هزار متقاضی وام ودیعه مسکن، 330 هزار نفر واجد شرایط دریافت شناخته شدند که اکنون 12 هزارو 500 نام کاربری و پسورد طراحی شده و همه بانک های عامل به سامانه متصل شده اند و تا به امروز حدود سه هزار نفر تسهیلات وام اجاره را دریافت نموده و سرعت پرداخت تسهیلات در شبکه بانکی کشور افزایش یافته است.

وزیر راه و شهرسازی چند روز پیش اطلاع داد که بیش از 80 درصد از اسباب کشی ها بعد از مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا در حوزه اجاره، متوقف شده و مصوبه نقش موثری در ایجاد ثبات و تمدید قرارداد ها در بازار اجاره داشته است.

نائب رییس اول اتحادیه املاک استان تهران نیز پیش تر گفته بود که از زمستان سال 98 تا به امروز شاهد افزایش تمدید قرارداد های اجاره هستیم و پیش بینی می گردد با سرانجام پیک جابجایی ها (شهریور ماه) بازار اجاره در نیمه دوم سال با ثبات نسبی همراه باشد.

حسام عقبایی شرح داده بود: آنالیز میدانی از شرایط بازار اجاره نشان می دهد که در حوزه تمدید قرارداد ها در پیک جابجایی یعنی در خرداد تا شهریورماه نیز شاهد رشد چشمگیر قرارداد های تمدیدی هستیم که در سال های گذشته وجود نداشته است.

ستاد ملی کرونا به منظور حمایت از مستاجرانی که در زمان شیوع این ویروس با بحران روبرو شده اند اقدام به طراحی و تصویب وام ودیعه کرد، رقم ودیعه مسکن برای مستاجران تهرانی 50 میلیون تومان، برای سایر کلانشهر ها 30 میلیون تومان و برای شهر های کوچک 15میلیون تومان است.

منبع: فرارو
انتشار: 27 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: upst.ir شناسه مطلب: 1128

به "وام 50 میلیونی ودیعه مسکن چند ضامن می خواهد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وام 50 میلیونی ودیعه مسکن چند ضامن می خواهد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید