هشدار فرماندار منطقه خودمختار هنگ کنگ به آمریکا

به گزارش مجله ستاره، فرماندار منطقه خودمختار هنگ کنگ هشدار داد که جدیدترین قانون آمریکا در حمایت از معترضان، به ایجاد بی ثباتی در این منطقه منجر شده است و متعهد شد اقدامات متقابلی را در قبال آمریکا در پیش بگیرد.

هشدار فرماندار منطقه خودمختار هنگ کنگ به آمریکا

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، کری لام فرماندار منطقه خودمختار هنگ کنگ امروز (سه شنبه) گفت که قانون جدید آمریکا در حمایت از معترضان این منطقه به اطمینان تجاری (BCI) در این قطب مالی آسیب می زند.

بنا به گزارش خبرگزاری رویترز، لام در جمع خبرنگاران توضیح داد که اقدام ترامپ در به امضا درآوردن قانون حقوق بشر و دموکراسی هنگ کنگ، کاملاً غیرضروری بود، زیرا این منطقه سابقاً مستعمره بریتانیا با اولین رکود مالی در یک دهه اخیر، در جدال است.

اوایل آذرماه، دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا به رغم مخالفت جدی پکن، قانون مصوب کنگره این کشور در حمایت از اعتراضات هنگ کنگ را تایید کرد.

بنا به گزارش شبکه روسی راشاتودی، فرماندار هنگ کنگ در اولین اظهارنظر خود درباره این قانون توضیح داد: این (قانون)، جو ناپایدار و نامشخصی به وجود آورده است.

لام تأکید کرد: تأثیر (قانون آمریکا) در حال حاضر بر اطمینان تجاری است... زیرا شرکت ها از اقداماتی که ممکن است دولت آمریکا در آینده بعد از بازبینی این مصوبه انجام دهد، نگرانی دارند.

روز گذشته، چین در اقدامی تلافی جویانه، کشتی ها و هواپیما های نظامی آمریکا را از رفتن به هنگ کنگ منع کرد و لام در این خصوص گفت که هنگ کنگ نیز با اقداماتی متقابل، الگوی پکن را در قبال آمریکا در پیش خواهد گرفت.

واشنگتن که بار ها از سوی چین به مداخله در امور داخلی هنگ کنگ متهم شده است، در صدد است تا به وسیله قانون لایحه دموکراسی و حقوق بشر هنگ کنگ افرادی را در هنگ کنگ به بهانه نقض حقوق بشر در لیست تحریم های خود قرار دهد.

هنگ کنگ از شش ماه پیش درگیر بحرانی است که با اعتراض به قانون استرداد مجرمین به خاک اصلی چین شروع شد. بر اساس آن هنگ کنگ می توانست بعضی مجرمین را برای ادامه محاکمه یا اجرای مجازات، به سرزمین اصلی چین بفرستد. هرچند آن قانون اکنون به طور کلی کنار گذاشته شده، اما اعتراضات در این منطقه ادامه دارد و در هفته های اخیر رنگ آشوب و خرابکاری به خود گرفته است. بعضی از معترضین نیز در تلاشند که هنگ کنگ را به طور کلی از چین جدا نمایند، چیزی که وزیر خارجه چین در خصوص آن هشدار داده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 آذر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: upst.ir شناسه مطلب: 532

به "هشدار فرماندار منطقه خودمختار هنگ کنگ به آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار فرماندار منطقه خودمختار هنگ کنگ به آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید