نانوحسگری ارزان با قابلیت استفاده در صنایع مختلف تولید می شود

به گزارش مجله ستاره، یک شرکت استرالیایی با استفاده از پوشش نانویی اقدام به ساخت حسگری کرده که قابلیت استفاده در صنایع مختلف را دارد.

نانوحسگری ارزان با قابلیت استفاده در صنایع مختلف تولید می شود

به گزارش گروه فناوری مجله ستاره؛ ایمیجین اینتلیجنت متریالز (Imagine Intelligent Materials) یکی از شرکت های استرالیایی فعال در حوزه فناوری نانو و آنالیز داده است. این شرکت اخیرا فناوری حسگری جدیدی ارائه کرده که در آن از پوشش حاوی گرافن استفاده شده است. در این فناوری از سامانه پردازش سیگنال برای جمع آوری داده از اجسام با مساحت سطحی بالا استفاده شده است.

این سیستم حسگری که مساحتی در حدود چهار هزار مترمربع دارد، قادر به جمع آوری داده هایی درباره فشار، رطوبت، استرس و دما است تا از این داده ها برای حوزه های مختلف نظیر اینترنت اشیا استفاده شود.

کریس پیلبی از مدیران شرکت ایمیجین می گوید: شرکت ایمیجین از رسانایی الکتریکی بالای گرافن استفاده می کند، گرافنی که در کارخانه گیلونگ ما تولید می شود. همچنین در این فناوری از الگوریتم های پردازشی نیز استفاده شده است. این فناوری با هزینه کم قادر به رصد تمام سطح موردنظر بوده و این کار به سادگی و کارایی بالا انجام می شود.

این فناوری در نتیجه توسعه اولین محصول این شرکت یعنی imageX3، به دست آمده است، محصولی که برای شناسایی نقاط نشتی دهنده در منسوجات ارائه شده بود.

جاکو کایدسوجا از مدیران این شرکت می گوید: ایمیجین در حال توسعه فناوری خود برای پاسخ دهی به نیاز بخش سلامت، ساختمان و بازار خودرو است. افزایش سالمندی و نیاز به مراقبت های خانگی به این معنا است که باید برای رصد حرکت، حسگر های ویژه ای ساخته شود تا نرخ زمین خوردن در سالمندان به حداقل برسد، این کار منجر به کاهش بستری شدن سالمندان شده و با کمترین هزینه و اعتماد بالا می توان به سالمندان کمک نمود. ما می توانیم به بهبود حسگری در صنعت خودرو کمک کنیم و در حال حاضر روی محصولاتی کار می کنیم که بتواند میزان استرس را روی بتن ساختمان های بلند رصد کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 14 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: upst.ir شناسه مطلب: 431

به "نانوحسگری ارزان با قابلیت استفاده در صنایع مختلف تولید می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نانوحسگری ارزان با قابلیت استفاده در صنایع مختلف تولید می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید