مرکل: اروپا نمی تواند به تنهایی از خود دفاع کند

به گزارش مجله ستاره، صدر اعظم آلمان با تاکید بر اینکه اروپا در حال حاضر نمی تواند به تنهایی از خود دفاع کند بر اهمیت ائتلاف نظامی ناتو و عهده داری مسئولیت بیشتری از طرف آلمان در این ائتلاف تاکید نمود.

مرکل: اروپا نمی تواند به تنهایی از خود دفاع کند

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان امروز (چهارشنبه) در بحثی عمومی در مجلس آلمان بر اهمیت ناتو تاکید نموده و آلمان را به عهده داری مسئولیت بیشتری در این ائتلاف نظامی فراخوانده و گفت: اروپا در حال حاضر نمی تواند به تنهایی از خود دفاع کند. از این رو این مسئله مهم است که آلمان برای این ائتلاف نظامی بیشتر کار کند و مسئولیت بیشتری را بر عهده گیرد.

وی همچنین گفت که آلمان باید برای وحدت ناتو کوشش کند. مرکل ترکیه را البته شریکی سخت ارزیابی نموده و در عین حال تاکید نمود که به دلایل ژئواستراتژیک باید این کشور در ناتو نگه داشته گردد.

مرکل همچنین از تصمیمات کشورش برای افزایش هزینه های نظامی سخن گفته و تاکید نمود که سهمیه ما در ناتو باید از 1.42 درصد فراوری ناخالص داخلی در سال آینده به 1.5 درصد تا سال 2024 و 2 درصد تا اوایل سال 2030 افزایش یابد.

مرکل در بخش دیگری از سخنانش همچنین از سیاست های دولت آلمان در زمینه حفاظت از محیط زیست دفاع کرد.

صدر اعظم آلمان همچنین در بخش دیگری از سخنانش خواستار ادامه کار ائتلاف بزرگ در آلمان شده و گفت: ما کارهای زیادی داریم که باید انجام دهیم. ما کارهای زیادی را آغاز نموده ایم و خیلی چیزها را باید ادامه دهیم.

وی از حزب سوسیال دموکرات خواست که همچنان در ائتلاف بزرگ با اتحادیه احزاب متحد مسیحی تا خاتمه این دوره قانونگذاری همکاری کند.

حزب سوسیال دموکرات آلمان به زودی یک رهبری جدید را انتخاب خواهد نمود. این مسئله برای حزب دموکرات مسیحی این معنی را می دهد که باید خود را برای همه سناریوها از جمله خاتمه احتمالی ائتلاف بزرگ آماده کند.

آنگرت کرامپ-کارن بائر، رئیس حزب دموکرات مسیحی اعلام نموده که حزبش برای وقوع هر سناریویی آمادگی دارد.

حزب سوسیال دموکرت قرار است در کنگره حزبی خود که در روزهای آینده برگزار می گردد یک رهبری دو گانه را انتخاب نموده و از بستن ائتلاف با اتحادیه احزاب متحد مسیحی یک نتیجه گیری را داشته باشد. چند نامزد برای ریاست حزب سوسیال دموکرات با هم رقابت می نمایند. اولاف شولتز، وزیر دارایی آلمان و کلارا گویویتز، از نامزدهای ریاست حزب سوسیال دموکرات خواستار باقی ماندن حزبشان در ائتلاف بزرگ هستند. ساسکیا اسکلن، از نمایندگان این حزب در مجلس و نوربرت والتر بوریانس، از دیگر نمایندگان نامزد ریاست این حزب با دیده شک و تردید به ادامه همکاری حزبشان در ائتلاف بزرگ می نگرند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 20 آذر 1398 بروزرسانی: 11 مهر 1399 گردآورنده: upst.ir شناسه مطلب: 526

به "مرکل: اروپا نمی تواند به تنهایی از خود دفاع کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرکل: اروپا نمی تواند به تنهایی از خود دفاع کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید