مدیریت شهری نقش مؤثری در تحقق توسعه گردشگری پایدار شهر قزوین دارد

به گزارش مجله ستاره، حسنعلی اصغری در مصاحبه با خبرنگاران اظهار کرد: شهرها مدیریت می شوند تا بتوانند رفاه و آسایش ساکنان خود را تأمین نمایند و در این مسیر شهرداری نقش مهمی در موفقیت برنامه ها و طرح های توسعه شهری و همچنین برطرف احتیاج جمعیت، جریان عبور و مرور در شهر، رفاه عمومی، مسکن، کاربری زمین، اوقات فراغت، فرهنگ، اقتصاد، تأسیسات زیربنایی و ... را بر عهده دارد.

مدیریت شهری نقش مؤثری در تحقق توسعه گردشگری پایدار شهر قزوین دارد

وی اعلام کرد: شهر تاریخی و فرهنگی قزوین با برخورداری از آثار و یادمان های تاریخی و ظرفیت های طبیعی و مذهبی منحصربه فرد خود، توان مندی بسیار زیادی به منظور جذب گردشگران داخلی و خارجی دارد و در این راستا اقدامات قابل قبولی در زمینه تبلیغات و معرفی جاذبه های این شهر انجام شده، اما ضروری است اهتمام بیشتری در این حوزه صورت پذیرد.

رئیس کارگروه گردشگری شهرداری قزوین با بیان این که مدیریت گردشگری پایدار به منزله نمادی از هویت فرهنگی، طبیعی و انسانی از بخش های مهم اقتصاد شهری است، تاکید نمود: پایداری در مبحث گردشگری شهری مستلزم توجه نظام مند به ابعاد فنی، فرهنگی، سیاسی، اقتصادی، تاریخی، زیست محیطی در مسیر بهره مندی از جاذبه های گردشگری با احتیاج امروز و حفظ و ماندگاری این منابع برای آیندگان است.

وی با اشاره به این که مدیریت شهری فقط به معنای شهرداری و شورای اسلامی شهر نیست، اعلام کرد: هر عنصری که در فرآیند مدیریتی شهر و موضوعات مرتبط با حوزه شهری تأثیرگذار باشد، جزئی از مدیریت شهری است.

اصغری اعلام کرد: هدف مجموعه مدیریت شهری قزوین همواره، ارتقای شرایط کار، زندگی و حفاظت از حقوق شهروندان و تشویق آنان به توسعه اقتصادی و اجتماعی مبتنی بر حفاظت کالبدی از شهر است.

معاون شهردار قزوین در حوزه برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی گفت: به منظور ایجاد تحولی نوین در حوزه گردشگری شهری و دستیابی به اهداف توسعه پایدار گردشگری شهری در حال آنالیز تشکیل شورای راهبری توسعه گردشگری شهرداری قزوین با حضور نخبگان، فرهیختگان و صاحبان علم در زمینه صنعت گردشگری با هدف سیاست گذاری های کلان برای فعالیت های کارگروه گردشگری هستیم.

رئیس کارگروه گردشگری شهرداری قزوین اضافه کرد: ادراک شهروندان از تاثیرات گردشگری و میزان رضایت مندی آن ها از وجوه مختلف آن، یکی از شاخصه های مهم تحقق توسعه پایدار گردشگری شهری است، در حالی که در بیشتر موارد سنجش میزان اثر گردشگری در توسعه شهر مورد توجه قرار نمی گیرد.

اصغری اظهارکرد: باید بپذیریم که توسعه گردشگری شهری اثرات مثبت اقتصادی و اجتماعی انکارناپذیری بر جامعه محلی شهری داشته و در کنار آن می توان با سیاست گذاری صحیح و مدیریت علمی کارآمد ضمن کاهش آثار منفی آن بر شهر میزبان، در مسیر تحقق اهداف توسعه گردشگری پایدار شهری گام برداشت.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 11 فروردین 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: upst.ir شناسه مطلب: 97

به "مدیریت شهری نقش مؤثری در تحقق توسعه گردشگری پایدار شهر قزوین دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدیریت شهری نقش مؤثری در تحقق توسعه گردشگری پایدار شهر قزوین دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید