مخالفت الجزایری ها با تصمیمات بوتفلیقه؛ فراخوان برای تظاهرات روز جمعه

به گزارش مجله ستاره، جنبش ملی الجزایر ضمن تاکید بر مخالفت خود با تصمیمات بوتفلیقه خواستار برگزاری تظاهرات سراسری در روز جمعه شد.

مخالفت الجزایری ها با تصمیمات بوتفلیقه؛ فراخوان برای تظاهرات روز جمعه

به گزارش گروه بین الملل مجله ستاره به نقل از العربی الجدید، امروز سه شنبه تظاهرات دانشجویان الجزایری برای کناره گیری مسئولان دولت این کشور و اعلام مخالفت با تصمیمات عبدالعزیز بوتفلیقه مبنی بر تشکیل دولت جدید و دعوت به برگزاری کنگره وفاق ملی از سر گرفته شد.

از سوی دیگر رهبران جنبش ملی الجزایر بر مخالفت خود با تصمیمات بوتفلیقه و انتخاب نور الدین بدوی به عنوان نخست وزیر این کشور که بدون مشورت با جنبش و رهبران معارضان و نخبگان مستقل صورت گرفته خواستار تظاهرات پرشور در روز جمعه آینده با عنوان جمعه کناره گیری شدند.

عبدالوکیل بلام از رهبران جنبش ملی الجزایر گفت که دولت و اطرافیان بوتفلیقه خوب به خواسته های مردم توجه نکردند. این قابل قبول نیست که مسئولان مناصب را به یکدیگر پاس دهند و فقط جای آنها عوض شود.

این جنبش اعلام کرد که به انتخاب نور الدین بدونی به سمت نخست وزیر شدیدا انتقاد دارد، زیر او مسئول سرکوب اعتراضات قبلی معلمان، پزشکان، نیروهای ارتش، مجله ستاره و دیگران و فعالان است.

عبدالعزیز بوتفلیقه رئیس جمهور الجزایر روز گذشته ضمن اعلام انصراف خود از نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری آینده از تعویق زمان برگزاری این انتخابات خبر داد.

انتخابات ریاست جمهوری الجزایر قرار بود 18 آوریل آینده (29 فروردین) برگزار شود و این کشور از زمان اعلام نامزدی بوتفلیقه برای انتخابات ریاست جمهوری صحنه اعتراضات است.

الجزایر طی روزهای گذشته صحنه اعتراضات گسترده به تصمیم بوتفلیقه برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری برای پنجمین دوره ریاست جمهوری است. روز گذشته دست کم 10 نفر در درگیری ها کشته و 45 نفر دیگر بازداشت شدند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 5 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: upst.ir شناسه مطلب: 171

به "مخالفت الجزایری ها با تصمیمات بوتفلیقه؛ فراخوان برای تظاهرات روز جمعه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مخالفت الجزایری ها با تصمیمات بوتفلیقه؛ فراخوان برای تظاهرات روز جمعه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید