قراردادهای اجاره دیگر یک ساله نخواهند بود

به گزارش مجله ستاره، معاون وزیر راه و شهرسازی از ساکن بودن 11 میلیون نفر از جمعیت شهری در بافت های فرسوده کشور اطلاع داد و با لایحه ای که از سوی دولت ارائه گردیده قراردادهای اجاره از این به بعد دو ساله خواهد شد.

قراردادهای اجاره دیگر یک ساله نخواهند بود

به گزارش مجله ستاره، حامد مظاهریان در جمع مجله ستاره با بیان اینکه یکی از مسائلی که شهرها رنج می برند فرسودگی بافت های اصلی و میانی است که در طول زمان دچار فرسودگی گردیده و سرمایه گذاری در آنها صورت نگرفته است، اضافه کرد: در طی 5 سال اخیر با سرمایه گذاری در بافت فرسوده هم ناپایداری این بافت ها و نیز بخشی از احتیاج به مسکن برطرف می گردد. وی گفت: علاوه بر زیرساخت های لازم (راه، آب، برق، گاز و...) دارای روبناهای شهری نظیر مدرسه، مسجد، مرکز خرید و... در بافت فرسوده وجود دارد. معاون وزیر راه و شهرسازی با اعلام اینکه 11 میلیون نفر از جمعیت شهری در بافت های فرسوده ساکن هستند، اظهار کرد: در برنامه ششم، مجلس بودجه ای را برای احیای این بافت ها قرار داده و وظایف روشنی را معین نموده که با تامین بودجه، این طرح ها در قالب بازآفرینی شهری انجام خواهند شد.

مظاهریان با بیان اینکه هدف از بازآفرینی بافت های فرسوده بازسازی محلات و توجه به حیات شهری و افزایش کیفیت زندگی در آنهاست، اعلام نمود: در پنج سال گذشته تفاهم نامه کاملی بین همه ارکان(شهرداری ها، دولت و مجلس) منعقد گردیده که سرمایه گذاری ها در درون بافت های فرسوده معطوف گردد. معاون وزیر راه و شهرسازی در مورد مدت اجاره بهای واحدهای مسکونی گفت: در این راستا لایحه ای از سوی وزارت راه و شهرسازی با دولت با قید دو فوریت تقدیم گردیده که بر اساس آن مدت اجاره واحدهای مسکونی از یک سال به دو سال افزایش یابد. وی توضیح داد: بر این اساس افزایش میزان اجاره بها طی سال جاری عدد معینی خواهد بود. این مسئول در ادامه درباره واحدهای مسکونی خالی در کشور بیان نمود: مطابق اعلام مرکز آمار دو میلیون و 600 هزار واحد مسکونی خالی در کشور وجود دارد که البته تشخیص این واحدها دشوار و پیچیده بوده و بر عهده شهرداری ها گذاشته گردیده است. معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: چنانچه واحد خالی نگه داشته گردد بر اساس آنچه که در مجلس مصوب گردیده است هر سال میزان مالیاتی که به آنها تعلق می گیرد در هر شهر جداگانه اخذ و در همانجا هزینه خواهد شد. مظاهریان با بیان اینکه همچنین زمین هایی که ساخت و ساز در آنها انجام نگردیده است در قالب یک لایحه به دولت تقدیم گردیده تا مورد آنالیز قرار گیرد، مطرح نمود: همچنین زمین های شهری که باید شهرداری ها از آنها مالیات اخذ می کردند بر اساس قانونی که 10 تا 12 سال پیش وضع گردیده بود عمل نگردیده چون فرآیند اخذ مالیات در آن معین نیست اما هم اکنون راه چاره اجرایی برای این زمین ها لحاظ گردیده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 14 شهریور 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: upst.ir شناسه مطلب: 15

به "قراردادهای اجاره دیگر یک ساله نخواهند بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قراردادهای اجاره دیگر یک ساله نخواهند بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید