قانون تازه کالیفرنیا به داد کارگران آمازون می رسد

به گزارش مجله ستاره، به گزارش خبرنگاران به نقل از ورج، گوین نیوسام فرماندار استان کالیفرنیا آمریکا لایحه ای را تصویب کرد که اجازه نمی دهد آمازون و شرکت های دیگر کارگرانی را مجازات کنند که به دلیل استراحت کردن یا خوردن وعده غذایی نمی توانند به سطح تعیین شده برخی پارامترهای عملکرد دست یابند.

قانون تازه کالیفرنیا به داد کارگران آمازون می رسد

این قانون به کارگران انبارها اجازه می دهد اهداف تعیین شده برای سطح مناسب عملکرد را به چالش بکشند. بسیاری معتقدند این اهداف سبب می شود کارگران از رفتن به دستشویی یا استراحت کردن طی روز خودداری کنند.

لایحه مذکور در واکنش به نرخ بالای جراحات اعلام شده در انبارهای آمازون نوشته شده است. طبق اطلاعات موجود در این شرکت اندازه عملکرد مطلوب کارگران به وسیله الگوریتم هایی تعیین و اجرا می شود.

البته در قانون مذکور به طور واضح نامی از آمازون برده نشده، اما قانونگذاران به خوبی می دانند این غول تجارت الکترونیک تحت تأثیر قانون قرار می گیرد. طی سال های اخیر آمازون به دلیل تعیین سطح عملکرد کار کارگران بارها مورد انتقاد قرار گرفته است.

همچنین این قانون شرکت هایی مانند آمازون را مجبور می کند درباره الگوریتم های تعیین عملکرد شفاف تر عمل کنند و آن را برای کارگران و قانونگذاران توضیح دهند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: upst.ir شناسه مطلب: 1803

به "قانون تازه کالیفرنیا به داد کارگران آمازون می رسد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قانون تازه کالیفرنیا به داد کارگران آمازون می رسد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید