طلاق به خاطر آرایشگاه؛ یا هزینه زیبا شدنم را بده یا 800 سکه مهریه!

به گزارش مجله ستاره، طبقه سوم دادگاه خانواده مثل هر روز شاهد حضور زوج هایی بود که راهی جز جدایی برای زندگی مشترکشان نیافته بودند. هوای گرم و دم نموده سالن انتظار انگار طاقت مراجعه کنندگان را کم نموده و دیگر تحمل ایستادن نداشتند.

طلاق به خاطر آرایشگاه؛ یا هزینه زیبا شدنم را بده یا 800 سکه مهریه!

ایران در ادامه نوشت: کنار دستگاه آب سردکن زوج جوانی روی نیمکت نشسته بودند. مرد به آرامی زیر گوش همسرش زمزمه می کرد، اما زن جوان چنان بی تفاوت به پنجره رو به رو خیره مانده بود که انگار حرف های همسرش را نمی شنید. مرد جوان این بار صدایش را بلندتر کرد و گفت: آخه عزیز من چرا گوش نمی کنی؟ مگه من خواسته غیرمنطقی از تو دارم؟ فقط می گم این عادت ناپسندت را ترک کن. کدام آدم عاقلی هفته ای سه چهار بار به آرایشگاه می رود و علاوه بر وقت با ارزشش پول بی زبون را هم این جوری دور می ریزد؟

در حالی که مرد جوان دیگر کم کم تن صدایش بالاتر می رفت منشی دادگاه شماره پرونده این زوج جوان را خواند و وارد اتاق قاضی شدند.

قاضی میانسال در حال مطالعه پرونده بود پس از چند دقیقه رو کرد به زن جوان که نگار نام داشت و گفت: دخترم واقعاً به خاطر آرایشگاه رفتن دادخواست طلاق داده ای به نظر خودت عجیب نیست؟ تو هنوز 23 سال سن داری معنای طلاق را می دانی؟

نگار با نگاهی به همسرش سیاوش و حلقه درون دستش گفت: نه چرا عجیب باشد؟ من دوست دارم به آرایشگاه برم و همواره زیبا و آراسته باشم.

در همین موقع سیاوش گفت: آقای قاضی ما در یک جشن تولد با هم آشنا شدیم. حدود 2 ماه و نیم با هم دوست بودیم. معاشرت کردیم سینما و پارک رفتیم. راجع به موضوعات مختلف حرف زدیم، اما راجع به زندگی مشترک و خواسته هایمان زیاد حرف نمی زدیم و همین ساده انگاری برایم مشکل ساز شد. یک روز در جمع دوستانمان از نگار خواستگاری کردم او هم قبول کرد و در کمتر از 3 ماه زیر یک سقف رفتیم و زندگی مشترکمان آغاز شد.

چند ماهی که گذشت کم کم متوجه شدم همسرم یک عادت عجیب دارد و آن هم اعتیاد به رفتن آرایشگاه است. اوایل اهمیتی نمی دادم، اما وقتی مجبور شدم بخش زیادی از درآمدم را برای هزینه آرایشگاه نگار صرف کنم به او تذکر دادم، اما هیچ توجهی نمی کرد و می گفت من همواره باید آراسته باشم و از دوستانم زیباتر.

در اینجا ناگهان نگار گفت: آقای قاضی شوهرم مرد دروغگویی است قبل از ازدواج به من گفت مغازه ساعت فروشی دارد، اما بعد متوجه شدم که دروغ گفته و شاگرد مغازه است و توان پرداخت هزینه های زندگی مرا ندارد.

قاضی رو به سیاوش کرد و گفت: چرا به همسرت دروغ گفتی؟

سیاوش گفت: فکر می کردم اگر بگویم شاگرد مغازه هستم شاید با ازدواجمان مخالفت کند. جناب قاضی باور کنید من نمی گم که آرایشگاه نرو یا خرید نکن من فقط می خواهم شرایط زندگی متأهلی رو هم درک کند، ولی او فکر می نماید هنوز مجرد است در این مدت هر بار گفتم به خانه پدر و مادرم برویم گفته با دوستانم قرار دارم یا نوبت آرایشگاه دارم من دوست ندارم آنقدر به آرایشگاه برود او همین جوری هم زیباست.

نگار رو کرد به سیاوش و گفت: تو که نمی توانستی خرج یک زندگی را بدهی چرا زن گرفتی؟ نه عروسی مفصلی برایم گرفتی نه سفر بردی حالا پول آرایشگاه هم نمی خواهی بدهی؟ من همین جوری هستم اگر نمی خواهی با من زندگی کنی 800 تا سکه مهریه ام را بده جدا می شوم.

قاضی با تماشا درگیری لفظی زوج جوان گفت: من لزومی نمی بینم که در همین جلسه حکم طلاق را صادر کنم ابتدا باید دو ماه به کلاس های مشاوره بروید اگر مشکلتان طی این دوماه حل نشد آن وقت تصمیم نهایی را می گیرم و حکم را صادر می کنم حالا هم بیایید صورت جلسه را امضا کنید.

منبع: فرارو
انتشار: 5 مرداد 1400 بروزرسانی: 5 مرداد 1400 گردآورنده: upst.ir شناسه مطلب: 1723

به "طلاق به خاطر آرایشگاه؛ یا هزینه زیبا شدنم را بده یا 800 سکه مهریه!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طلاق به خاطر آرایشگاه؛ یا هزینه زیبا شدنم را بده یا 800 سکه مهریه!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید