شلیک جنگنده یونانی به ناوچه ترکیه ای

به گزارش مجله ستاره، یک خبرنگار یونانی تصاویری منتشر نموده که نشان می دهد یک جنگنده نیروی هوایی این کشور یک ناوچه ترکیه ای را نشانه رفته است.

شلیک جنگنده یونانی به ناوچه ترکیه ای

بهترین تجربه سفر را با تور ترکیه در خاطراتتان ثبت کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، همزمان با ادامه تنش میان یونان و ترکیه بر سر حفاری های آنکارا در مدیترانه و دریای اژه، امروز یک خبرنگار برجسته یونانی تصویری منتشر نموده که نشان می دهد نیروی هوایی این کشور یک ناوچه نظامی ترکیه را نشانه رفته است.

یانیس نیکیتاس که اخبار نظامی یونان را پوشش می دهد، با انتشار دو عکس از لحظه نشانه رفتن جنگنده یونانی به سوی ناوچه ترکیه ای، در توییتر نوشته است: این زبانی است که ترکیه ای ها می فهمند. از منافع ملی عقب نشینی نمی کنیم و از حاکمیت ملی خود کوتاه نمی آییم.

به گفته نیکیتاس، این جنگنده از نوع میراژ بوده و ناوچه ترکیه ای هم هنگامی رهگیری شده که در دریای اژه در تردد بوده است.

وزارت دفاع یونان هنوز به انتشار این تصاویر واکنشی نشان نداده است. همچنین هنوز تعیین نیست این رویارویی چه روزی اتفاق افتاده است.

ترکیه از ماه ها پیش در دریای اژه و مدیترانه برای استخراج نفت و گاز مشغول حفاری است. این اقدام آنکارا با اعتراض چند کشور حاشیه این دو دریا از جمله یونان روبرو شده است.

آنکارا همچنین در اقدامی که به تشدید تنش دیپلماتیک میان این کشور و آتن منجر شده، اخیرا برای فروش گاز به لیبی، با دولت مورد پذیرش سازمان ملل، قرارداد بسته است.

مجموعه این تحولات موجب شده تا بعضی از کارشناسان در خصوص احتمال بروز درگیری نظامی میان ترکیه و یونان هشدار دهند.

انگلوس سیریگوس استاد یونانی حقوق عمومی بین الملل در این مورد به شبکه الجزیره گفته است: هیچ حفاری ای توسط ترکیه صورت نخواهد گرفت. به ترکیه اعلام شده است که ما هیچ گونه حفاری را در منطقه ای که یونان آن را منطقه انحصاری تجاری خود می داند، تحمل نخواهیم کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 27 دی 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: upst.ir شناسه مطلب: 604

به "شلیک جنگنده یونانی به ناوچه ترکیه ای" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شلیک جنگنده یونانی به ناوچه ترکیه ای"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید