سعادتمند: مجیدی به من تهمت زد و باید در کمیته انضباطی جوابگو باشد

به گزارش مجله ستاره، به گزارش خبرنگاران، احمد سعادتمند درباره استعفای فرهاد مجیدی سرمربی این تیم گفت: ما یک باشگاه حرفه ای هستیم. باشگاه استقلال 11 میلیارد و 900 میلیون تومان بابت بدهی از سال 1394 پرداخت نموده تا مجوز حرفه ای بگیریم. کاری ندارم چقدر پرداخت این پول چقدر سخت است. بنابراین باید با تمام مسائل حرفه ای برخورد کنیم.

سعادتمند: مجیدی به من تهمت زد و باید در کمیته انضباطی جوابگو باشد

وی اضافه کرد: لیونل مسی هفته گذشته اعلام نمود من سال گذشته نیستم. ما هم انتظار داریم اگر قرار است نباشم، رسماً استعفا بدهم. اگر قرار است سرمربی، سرپرست و یا معاونان نباشند، رسماً اقدام نمایند. به عنوان مدیرعامل باشگاه استقلال می گویم سرمربی یک فصل دیگر قرارداد دارد و مجیدی باید روی نیمکت بنشیند. در آستانه فینال جام حذفی هستیم. بعد از ماه ها با برد در دربی دل طرفداران شاد شده است. در آستانه یک جام هستیم و بازی مهمی داریم. سرمربی هم باید تیم را برای قهرمانی جمع کند.

مدیرعامل استقلال درباره اینکه آیا با آندره استراماچونی برای بازگشت مذاکره نموده بود؟ تاکید نمود: روز ششم مرداد ششمین جلسه هیات مدیره بود و پفراینده استراماچونی آنالیز شد. هیات مدیره بنده مرا به سفر به ایتالیا ملزم کرد. بند هفت مصوبه شش مردادماه استقلال سفر فوری مدیرعامل به ایتالیا برای تعامل و تخفیف از استراماچونی بود. شکایت استراماچونی از استقلال 285 صفحه است.

سعادتمند با تشریح فرایند سفرش به ایتالیا و اینکه این سفر از قصد پیش از دربی هماهنگ نشده بود، درباره در جریان نبودن وزارت ورزش از این سفر گفت: ما صحبت زیادی کردیم. حدود دو ماه حضوری و شفاهی صحبت کردیم. هیچ قصد و غرضی برای رفتن به ایتالیا قبل از دربی و آوردن استراماچونی در کار نبود.

مدیرعامل استقلال گفت: به خاطر منافع باشگاه و صرف و صلاح دولت به ایتالیا رفتم نه اینکه بخواهم استراماچونی را بیاورم. بند هفت شکایت استراماچونی چند بند دارد. یکی از آنها این است که بعد از رای فیفا باشگاه استقلال ملزم است کل رقم را در هفت روز پرداخت کند. در بند دیگر آمده که باشگاه همه این مسائل را پذیرفته و جای اعتراض نیست. آیا ما توان پرداخت دو تا سه میلیون یورو یعنی 50 تا 80 میلیارد تومان را در یک هفته داریم؟

وی ادامه داد: واقعاً سفر سختی به ایتالیا داشتیم. دو روز پنج جلسه داشتیم و روی بند به بند مذاکره کردیم. طرفدار بداند رسیدی که استراماچونی در ایتالیا دارد با حساب ما 140 هزار دلار اختلاف دارد و نمی دانیم این پول کجا است. این را به چه کسی بگوییم؟

سعادتمند درباره این اختلاف قیمت تاکید نمود: پفراینده، فرم قرارداد و امضاها و رسیدها وجود دارد.

وی یادآور شد: استراماچونی 305 هزار یورو گرفته و چیزی که ما داده ایم و او رسیدهایش را دارد، فرق می نماید.

مدیرعامل استقلال تاکید نمود: استراماچونی قصد ندارد راهنمایی تیمی را بر عهده بگیرد. امکان اینکه روی شکایت استراماچونی به فیفا بند غرامت برود و یک میلیون یورو دیگر جریمه شویم، هست. از روزی که آمده ام، 5 ماه مطالبات دیاباته و میلیچ را داده ام و هنوز هم دو ماه به آنها بدهکار هستیم. قصد نداریم بازیکن خارجی بگیریم چون پولی هم نداریم ولی شرایط یک باشگاه حرفه ای را فراهم کردیم.

سعادتمند درباره اینکه چرا بحث بازگشت استراماچونی مطرح شد، گفت: ما رفتیم که تخفیف بگیریم. اینکه گفته بودند 48 ساعت مهلت داده تا تصمیم بگیرد؛ باید بگویم این 48 ساعت تا الان تمام شده است. چه اتفاقی افتاد؟ من در بدو ورودم به استقلال همان روز باید 2 هزار فرانک می دادم تا پفراینده میگوئل فریز و روی آن کار گردد. پیروز شدیم 170 هزار دلار جریمه در این پفراینده را به 30 هزار دلار تبدیل کنیم.

مدیرعامل آبی ها اظهار کرد: به فیفا برای حق رشد امید نورافکن شکایت کردیم تا 240 هزار دلار بگیریم. همین الان مهدی قائدی پیشنهاد 2 میلیون یورویی دارد ولی او را نمی فروشیم چون به این بازیکن احتیاج داریم.

وی اضافه کرد: باید واقعیت ها را بگویم. یک روز گفتم نمی گذارم یک آجر از باشگاه کم گردد و روی حرفم هستم. نمی دانم چه عزمی پشت ماجرا است که بحث استراماچونی را این طور جلو ببریم. هدف من دفاع از حقانیت باشگاه و کسر جرایم نقدی است.

مدیرعامل استقلال مذاکراتش با استراماچونی را پیروزیت آمیز دانست و ادامه داد: سازمان بازرسی نظارت کند و ببیند چه اتفاقی افتاد؛ آیا مذاکرات برای برای این بود که بار مالی به باشگاه اضافه کنیم یا بار یک و نیم میلیون یورویی از باشگاه برداشته گردد؟

سعادتمند که در برنامه ورزش و مردم حاضر شده بود، گفت: ما در جلساتمان بدون واسطه صحبت کردیم. استراماچونی و مدیر برنامه اش گفتند آنقدر از ما سوء استفاده شد و فایل صوتی از ما خارج شد که دیگر اجازه نمی دهیم هیچکس در جلسات حاضر گردد. در هواپیما، در ایتالیا، حتی در ترن هر جا می رفتیم می گفتند برای مذاکره با استراماچونی می روید که می گفتیم برای دریافت تخفیف از استراماچونی به ایتالیا آمده ایم.

وی در ادامه صحبت هایش از عملکرد فرهاد مجیدی هم انتقاد و گفت: البته این حق قانونی ما است که برای فصل بعد هم تصمیم بگیریم. اگرچه استقلال نایب قهرمان شده ولی با تیم اول 14 امتیاز فاصله دارد. این در شان باشگاه ما نیست. باید در هیات مدیره صحبت کنیم. باید در کمیته فنی بحث گردد که به چه بازیکنانی احتیاج داریم. فرصت زیادی نداریم. باید در چارچوب قوانین و مقررات اقدام کنیم.

مدیرعامل درباره ارزیابی هیات مدیره از عملکرد باشگاه تاکید نمود: من شخصاً بارها بعد از شکست های استقلال از کادر فنی حمایت کردم.

سعادتمند درباره مباحثی که در جلسه با استراماچونی گذشته است، توضیح داد: مذاکرات ما در راستای تخفیف و شکستن رای فیفا و خارج کردن از فیفا بوده است یعنی با استراماچونی به توافق برسیم. رای دو هفته دیگر صادر می گردد و باید ظرف 7 روز غرامت را بدهم. این توان را با شرایط مالی نداریم.

وی اضافه کرد: اصلاً بحث تعارف سرمربیگری با استراماچونی نشد. یکی از بندها این بود که مثلاً ظرف 10 روز 700 هزار یورو بدهیم و طرف پفراینده را از فیفا بیرون بیاورد. همین می گردد فریز کردن یک اتفاق خوب در فیفا. می خواستیم با شفر هم همین کار را کنیم که مذاکره تلفنی صورت گرفت ولی پیروز نشدیم به توافق برسیم.

مدیرعامل استقلال تاکید نمود: برای بویان 200 هزار دلار هفته گذشته دادیم. 200 هزار دلار پول کمی نیست. روز گذشته هم 76 هزار دلار دادیم و باید 50 - 60 هزار دلار دیگر بدهیم تا پنجره باشگاه باز گردد. برای شفر باید 600 هزار یورو نزدیک 15 میلیارد تومان بدهیم. جا دارد از وزارت ورزش و هیات مدیره تشکر کنم. کوشش کردیم این پول را هم تامین کنیم.

سعادتمند اظهار کرد: اگر پفراینده شفر را خارج نکنیم و پفراینده استراماچونی اضافه گردد، فیفا درباره ما چه فکری می نماید. 330 هزار دلار به بویان، 600 هزار یورو به شفر، حدود 2 میلیون یورو به استراماچونی بدهیم. باید 125 هزار دلار به بودروف بدهیم که 25 روز وقت نداریم. ای سما سال گذشته نیم فصل به استقلال آمد. قراردادی که بستند گفتند 50 هزار دلار به باشگاه پاختاکور می دهند و اگر ندهند باید 25 هزار دلار غرامت بدهند. بازهم توافق کردند که در نهایت باید به باشگاه پاختاکور 150 هزار دلار بدهیم. باید 93 هزار دلار هم به جباروف بدهیم.

وی گفت: نگرانی عظیم تر دارم. وقتی به باشگاه استقلال آمدم با پادوانی مذاکره کردیم و گفتیم از مطالباتمان در فیفا به پادوانی بدهیم که فیفا موافقت کرد ولی پادوانی خودش امضا نکرد. 100 هزار دلار باید به این بازیکن بدهیم. غرامتش در دادگاه کاس 9 میلیون یورو است. اگر همان موقع 100 هزار دلار را داده بودیم، زیر یک میلیارد تومان با او تسویه می شد. حالا باید تاوانش را بدهیم. باید چند پفراینده را جمع کنم؟ دلم پر است.

مدیرعامل استقلال درباره جزئیات بیشتر مذاکراتش با استراماچونی گفت: وقتی می خواهید جنس را نقد بخرید یک جور حساب می کنید و وقتی قسطی، جور دیگر.

سعادتمند گفت: سرمربی ما (مجیدی) زمان شفر و استراماچونی خودش چطور به استقلال آمد؟ باشگاه حق دارد. ما در آستانه دربی بودیم و حالا فینال حذفی را در پیش داریم. همه شرایط مورد احتیاج تیم را فراهم کردیم. شب عید وقتی به استقلال آمدم بازیکنانم سه ماه چیزی نگرفته بودند. در شرایط بحران کرونا، هر زمانی که گفتیم پول بچه ها را دادیم. تا الان 75 درصد هم قراردادشان را داده ایم و هر پاداشی لازم بوده، پرداخت نموده ایم.

وی ادامه داد: برای بازی با فولاد خودم به اهواز رفتم و خودم هم کرونا گرفتم. 12 روز در خانه بودم و هیچکس هم متوجه نشد. حقوق پیشکسوتان را نزدیک به 10 ماه است پرداخت نموده ایم. حقوق پایه ها را پرداخت نموده ایم. فقط مشکل من این شده است که چرا قبل دربی به ایتالیا رفته ام که از استراماچونی تخفیف بگیرم؟

مدیرعامل استقلال در واکنش به این جمله که در شان سرمربی نیست که خبر مذاکره با سرمربی دیگری را در جمع بازیکنانش بشنود، گفت: باور کنید تاریخ سفر به ایتالیا دست ما نبود.

سعادتمند در پاسخ به این سئوال که آیا با مجیدی بعد از استعفا صحبت نموده است؟ گفت: من استعفایی از مجیدی ندیدم. صبح روز دربی با مجیدی صحبت کردم و مسئله ای با هم نداشتیم. برایش توضیح دادم مذاکره با استراماچونی برای دریافت تخفیف است. حتی از ایتالیا برایش پیغامک زدم. گلایه نموده بود چرا بعد از بازی به رختکن نرفتم. رمضانی سرپرست تیم شاهد است که بعد از انتها بازی با پرسپولیس با او تماس گرفتم اگر پروتکل بهداشتی اجازه می دهد، با اعضای هیات مدیره به رختکن بیاییم و پاداش بدهیم. اتفاقاً آقای عبدیان عضو هیات مدیره می خواست از جیب خودش پاداش را بدهد ولی سعید رمضانی پاسخ داد شما سر تمرین این کار را کنید بهتر است.

وی درباره اینکه پاداش دربی چقدر بوده است، گفت: پاداش یک عرفی دارد که از سرمربی آغاز می گردد و تا بازیکنان می رسد. تا الان همه پاداش ها به جز پاداش بازی با پرسپولیس و شاهین پرداخت شد. البته برای پرسپولیس را آقای عبدیان پرداخت کرد. بلافاصله بعد از بازی هم در واتس اپ برای سرمربی پیغام تبریک فرستادم. اینکه گفته بود از باخت به سپاهان خرسند می شدم حرف سنگینی است. تار و پود من و خانواده ام از استقلال است. این یک تهمت است.

مدیرعامل استقلال تاکید نمود: فرهاد مجیدی باید با این پستش به کمیته انضباطی برود. او گفته است یک ماه است لیست داده ام. به کجا لیست داده اید؟ دو ماه و نیم است که زبانم مو در آورده است لیست بازیکنان مدنظر را بدهید. هیچ لیستی دریافت ننموده ام و در باشگاه ثبت نشده است. حتی معاون ورزشی ام دو سه بار نامه زده است. خودم آغاز کردم به تمدید با بازیکنان. طرفداران بدانند با شش، هفت بازیکن مطرح مذاکره نموده ایم. مجیدی به چه کسی لیست داده است؟

سعادتمند اضافه کرد: برادرم فوت کردم ولی سرمربی تیم حتی یک تسلیت نگفت. آمدم باشگاه سرمربی تیم یک تبریک نگفت. او حتی به دفتر من نیامد و من پیش او رفتم. حتی وقتی سر تمرین رفتم، از اتاقش بیرون نیامد و من خودم به اتاقش می رفتم. من از مجیدی لیست خواستم؛ هم تمدیدی هم بازیکن جدید. یک ماه و نیم دنبال تمدید با دانشگر و کریمی هستیم. دو ماه و نیم است می گوییم لیست تمدیدی ها را بدهید و کسانی که احتیاج دارید.

وی گفت: الان لیست کامل آسیا را داده ایم. مجیدی سرمربی ما است و اگر ادعاهایش صحت داشته باشد، استعفا می کنم. هیچکدام واقعیت ندارد. اگر واقعیت داشته باشد استعفا می دهم. من خرسندم بشوم به سپاهان ببازیم؟ من لیست گرفته ام؟

مدیرعامل استقلال ادامه داد: نیامده ام بگویم من و فرهاد مقابل هم هستیم. ما همه یک تیم هستیم. اینها یک سوء تفاهم است. مجیدی می گوید یک روز بعد از آنکه فشار آمد (بعد از مطرح شدن نام استراماچونی) سعادتمند مصاحبه کرد. خیر. ما حتی از ایتالیا مصاحبه کردیم. من را هیات مدیره ملزم نموده بود به ایتالیا بروم. سرخود که به ایتالیا نرفتم. تا حالا سعی کردم سالم زندگی کنم. سرم بالا است. گذرم به دستگاه های نظارتی نخورده است. از این دستگاه ها خواهش می کنم به پفراینده های ما ورود نمایند. برخی از گزارش ها را خودم داده ام. اتفاقات خوبی نیفتاده است. چرا با بازیکنانی قرارداد بسته شده که حتی از نظر جسمانی سالم نیست. همان آدم ها بیایند پولش را بدهند. چرا ما باید جان بکنیم و این پول را بدهیم.

سعادتمند گفت: هفته آینده گزارش کامل سفر را به وزارت ورزش می دهم. من بارها از فرهاد مجیدی حمایت کردم. بعد از باخت به فولاد، بعد از یکسری مساوی با تراکتور، نساجی و سایپا همواره حمایت کردم. الان هم حمایت می کنم. من مدیرعامل باشگاه هستم و باید اختیار داشته باشم تصمیم بگیرم. به هیچکس اجازه نمی دهم در توضیح وظایفم دخالت کند.

وی درباره اینکه گفته می گردد وزیر ورزش موافق بازگشت استراماچونی است، توضیح داد: دلم می خواهد بیشتر راجع به جام حذفی صحبت کنم! ما در آستانه جام حذفی هستیم. حق طرفدارانمان است که یک جام ببریم. یک باشگاه حرفه ای هستیم. سرمربی تیم یک سال دیگر قرارداد دارد. لیست کادر فنی برای لیگ قهرمانان ارسال شده است. اگر می خواستم مربی جدید بیاورم لیست را ارسال نمی کردم. انتظارم این است مجیدی به کارش با قدرت ادامه بدهد و هم فینال حذفی را برایمان در بیاورد و هم لیگ قهرمانان آسیا را. مجیدی برای فصل جدید با ما قرارداد دارد اما باید به وسیله هیات مدیره و کمیته فنی صحبت کنیم. سال آینده نباید اختلاف تیم من با تیم اول جدول 14 امتیاز باشد و باید تیم من باید قهرمان گردد.

مدیرعامل استقلال درباره اینکه تمام نتایج به پای فرهاد مجیدی نیست، گفت: تیم ما سه چهار هفته مربی نداشت و امتیاز زیادی از دست دادیم. بعد از حضور مجیدی در استقلال هم با یک بازی کمتر 5 اختلاف امتیاز با صدر داشتیم و اگر فولاد را می بردیم می شد 2 امتیاز اختلاف. این اختلاف با صدر جدول در شان باشگاه استقلال نیست. توقع من این است. شاید من زیاد از بالا نگاه می کنم! ما با این بازیکنانی که داریم الان باید قهرمان آسیا شویم. باید با همین کادر و بازیکنان قهرمان آسیا شویم. این انتظار من است. اگر انتظار برآورده نگردد باید با خود مجیدی صحبت کنیم که مشکل کار کجا است.

سعادتمند تاکید نمود: حدود 23 میلیارد تومان باید به شفر و بویان بدهیم. حتی می توانیم با بچه ها تسویه کنیم و 30 درصد قرارداد فصل جدید را هم بدهیم. هفته دیگر می خواهیم کلنگ مجموعه عظیم هتلینگ استقلال را در کمپ حجازی با یاری یک طرفدار بزنم.

وی اضافه کرد: داریم کاری می کنیم به درآمد پایدار برسیم. اگر 30 درصد قرارداد فصل بعد بازیکن را بدهیم، دیگر بازیکن حرفه ای چه می خواهد؟ دیگر نه پست علیه باشگاه می گذارند و نه مصاحبه می نمایند.

مدیرعامل استقلال درباره اینکه گفته می گردد یک میلیون و 600 هزار یورو غرامت استراماچونی است نه بیشتر، گفت: 20 درصد به کل قرارداد به خاطر غرامت قرارداد طی دو سال اضافه نشده است. بعد از آن هر ماه 10 هزار یورو غرامت اضافه می گردد. استقلال در بهترین حالت باید 2 میلیون یورو پرداخت کند چون 325 هزار یورو هم به خاطر لکه دار شدن شرایط سرمربی در کارش ایجاد شده است.

سعادتمند در مورد اینکه استراماچونی خودش قرارداد را فسخ نموده است، اظهار کرد: متاسفانه همان زمان از باشگاه استقلال نامه زده بودند که چون ما قرارداد را فسخ کردیم بیا و پیشنهادات جدید می دهیم. دوستان اصرار دارند رقم غرامت کم است. خودشان بیایند قرارداد را شخم بزنند.

مدیرعامل استقلال در پاسخ به این سئوال که اگر استراماچونی بخواهد برگردد پول کمتری به وی می دهید؟ گفت: الان مربی ما فرهاد مجیدی است و باید روی نیمکتش بنشیند. او اسطوره باشگاه بوده است. باید این سوء تفاهمات رفع گردد. مجیدی هم باید درباره این مواردی هم که عنوان نموده توضیح بدهد. مجیدی تا انتها لیگ قهرمانان آسیا سرمربی است. نتایج خوب هم بگیرد، به کارش ادامه می دهد. کدام عقل سلیم می گوید سرمربی با نتایج خوب را عوض کنیم. اما حق باشگاه است که برای فصل بعد تصمیم بگیرد.

سعادتمند گفت: استراماچونی هم می تواند یکی از گزینه های ما برای فصل بعد باشد. استراماچونی با ما قرارداد دارد. در این صورت قرارداد و شکایت از فیفا جمع می گردد. این هدف اصلی ما و مصوبه هیات مدیره بوده است. اما انتظار من از استقلال بالاست. شش سال است مردم منتظر قهرمانی هستند حتی قهرمانی در آسیا. این حق طبیعی ما است. اگر نتایج خوب باشد فرهاد ادامه می دهد چون برای استقلال است. اگر نتایج خوب نباشد تصمیم می گیریم.

وی اضافه کرد: با آمدن استراماچونی یک میلیون یورو خسارتمان کمتر می گردد. البته می تواند گزینه های دیگری هم باشد چون حق ما است. الان فرصت این حرف ها نیست. خود دوستان این شرایط را ایجاد کردند. ما همواره گفتیم از کادر فنی حمایت می کنیم. از سرمربی حمایت می کنم و باید جام حذفی را در بیاوریم و در آسیا هم پیروز باشیم.

سعادتمند در مورد اینکه فرهاد مجیدی عنوان نموده جانشینش در تهران است، گفت: من با هیچکس صحبت ننموده ام. ماه عزیزی است و اهل دروغ نیستم. نمی توانم دروغ بگویم. با هیچ مربی داخلی صحبت ننموده ام.

وی درباره اینکه آیا خوشبین است مجیدی در استقلال بماند؟ تاکید نمود: خوشبین نیستم چون اصلاً استعفایی ندارم. استعفا هم بیاید باید به هیات مدیره برود و صد درصد هم رد می کنیم.

مدیرعامل استقلال در انتها در مورد پیش بینی اش از ملاقات فینال حذفی با تراکتور گفت: صد درصد می بریم. اگر از آقای زنوزی مالک تراکتور هم بپرسید او هم می گوید صد درصد می بازیم (باخنده) به زنوزی ارادت داریم. آنها تیم بسیار خوب و گردن کلفتی دارند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 22 مهر 1399 بروزرسانی: 22 مهر 1399 گردآورنده: upst.ir شناسه مطلب: 1181

به "سعادتمند: مجیدی به من تهمت زد و باید در کمیته انضباطی جوابگو باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سعادتمند: مجیدی به من تهمت زد و باید در کمیته انضباطی جوابگو باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید