خبرنگاران 17 روز تا خداحافظی واقعی با بشار

به گزارش مجله ستاره، تهران- خبرنگاران- هافبک عراقی پرسپولیس ممکن است ماجرای انتها همکاری اش با این باشگاه به نیم فصل هم نکشد و 17 روز دیگر از جمع سرخپوشان جدا گردد.

خبرنگاران 17 روز تا خداحافظی واقعی با بشار

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

به گزارش خبرنگاران، یکی از دغدغه های باشگاه پرسپولیس در تمام پنجره های جابجاییی در سال های اخیر، حفظ بشار رسن هافبک عراقی خود بوده است چرا که او همواره صحبت هایی از جدایی را مطرح می نموده و با توجه به قراردادی که داشته ممکن بود باشگاهش را ترک کند. البته این بازیکن بارها هم با وجود اینکه می توانست به خاطر عدم دریافت مطالباتش قراردادش را فسخ کند، این کار را نکرد حتی زمانی که بیش از 6 ماه دریافتی از باشگاه نداشت اما او ماند تا افتخاراتش را با سرخپوشان افزایش دهد.

در یک سال اخیر اما موضوع جدایی رسن از پرسپولیس به خاطر مسائل اقتصادی بیش از پیش به واقعیت همراه بود.

او در خرداد 98 با وجود اینکه دستش را عمل جراحی نموده بود، در قطر دوران نقاهتش را پشت سر می گذاشت و همان زمان با پیشنهاداتی از این کشور روبرو شده بود اما یک سال دیگر قراردادش را با پرسپولیس تمدید کرد. در این قرارداد هم بندهایی مبنی بر اینکه او اگر تا زمان مقرر پول نگیرد، می تواند قراردادش را فسخ کند ذکر شده بود. او با وجود اینکه از دو فصل قبلش هم طلب داشت در پرسپولیس ماند و باشگاه هم رفته رفته به برطرف مسائل وی پرداخت.

این بازیکن در ابتدای فصل جابجایی هم حتی پس از اینکه مهدی ترابی و علی علیپور از پرسپولیس جدا شده بودند، ماند و قراردادش را تمدید کرد اما بازهم قراردادی که با اما و اگرهایی همراه بود.

بشار در لیگ قهرمانان آسیا که با فینالیست شدن سرخپوشان در این بازی ها همراه بود، ستاره تیمش بود و نقش ویژه ای را در موفقیت پرسپولیس در این بازی ها ایفا کرد. بشار بعد از انتها این مسابقات در قطر ماند و همانجا بود که دوباره زمزمه هایی مبنی بر جدایی به گوش رسید. بشار در قطر مانده بود تا از آنجا به عراق سفر کند اما او به کشورش بازنگشت. همان زمان رسانه های قطری خبرهایی مبنی بر پیوستن وی به باشگاه القطر را منتشر کردند تا طرفداران پرسپولیس دوباره نگران هافبک عراقی خود شوند.

بشار به تهران بازگشت اما نه برای حضور در تمرینات بلکه برای متقاعد کردن مسوولان باشگاه برای جدایی. بشار در صفحه شخصی خود مطلبی را منتشر کرد مبنی بر اینکه به خاطر مسائل خانوادگی می خواهد برود. او چند جلسه با مسوولان باشگاه برگزار کرد و در ادامه نیز بار دیگر ویدئویی طولانی مدت از خود منتشر کرد و مسائلش را بازگو کرد اما سرمربی تیم خیلی قاطع با جدایی بازیکن عراقی اش مخالفت کرد.

در عرض یک جلسه در هتل اما همه چیز تغییر کرد و بشار از فردای همان روز به تمرینات بازگشت و پا به پای بازیکنان تمرین کرد اما اینکه چه چیزی توانسته بود هافبک عراقی را متقاعد به ماندن کند عجیب بود. ظاهرا توافقنامه ای به امضا رسیده بود مبنی بر اینکه او پس از فینال آسیا می تواند پرسپولیس را ترک کند.

در آن مقطع فشار روی مهدی رسول پناه سرپرست وقت باشگاه به خاطر جدایی بعضی بازیکنان مانند مهدی ترابی، علی علیپور و شجاع خلیل زاده زیاد بود و اگر بشار رسن هم می رفت مدیریت با هجمه سنگینی روبرو می شد و به همین خاطر ظاهرا مدیریت قبلی تن به چنین خواسته ای داده که هافبک عراقی پس از فینال برود.

البته بشار رسن از نظر فنی هم در مسابقات لیگ پس از لیگ قهرمانان آسیا نتوانسته مانند آن مسابقات پرفروغ ظاهر گردد و آنطور که به نظر می رسد او خیلی با احتیاط تر از قبل بازی می نماید. می توان گفت که او در چند بازی گذشته پرسپولیس، بشارِ قبل نبود.

با این حال با توجه به اینکه زمان جابجایی زمستانی لیگ قطر هم زودتر از لیگ ایران است، در این موضوع دخیل است.

رسن اینبار بیشتر از همواره به خط انتها با پرسپولیس نزدیک است. او همواره هدفش را قهرمانی با پرسپولیس در فینال آسیا عنوان نمود و به همین خاطر ممکن است او در هر صورت پس از فینال آسیا به تهران بازنگردد.

مدیریت قبلی باشگاه اما بهتر از هر کسی می تواند در خصوص شرایط این هافبک عراقی شفاف سازی کند. اینکه او با وجود اینکه قرارداد داشت چطور درخواست جدایی داد و چطور هم برای ماندن متقاعد شد. اصلا اینکه این بازیکن تفاهم نامه ای را برای جدایی بعد از فینال آسیا در دست دارد یا خیر را مدیریت قبلی بهتر از هر فرد دیگری می تواند پاسخ بدهد.

منبع: ایرنا
انتشار: 1 بهمن 1399 بروزرسانی: 1 بهمن 1399 گردآورنده: upst.ir شناسه مطلب: 1376

به "خبرنگاران 17 روز تا خداحافظی واقعی با بشار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 17 روز تا خداحافظی واقعی با بشار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید