دانشگاه علامه به مرحله کشوری مسابقات مناظره رفت

به گزارش مجله ستاره، مرحله منطقه ای هشتمین دوره مسابقات مناظره دانشجویی دانشگاه های تهران و البرز در دانشگاه خوارزمی سومین و آخرین روز خود را با معین شدن فینالیست ها پشت سر گذاشت.

دانشگاه علامه به مرحله کشوری مسابقات مناظره رفت

به گزارش خبرنگار مجله ستاره، هشتمین دوره مسابقات مناظره دانشجویی دانشگاه های تهران و البرز با حضور 16 تیم از دانشگاه های الزهرا، خواجه نصیر، قم، علامه طباطبایی، شهید بهشتی، دانشگاه تهران، صنعتی شریف، تربیت مدرس، علوم پزشکی شهید بهشتی - ورامین، امیرکبیر فرهنگیان، علم و صنعت، امام صادق، علم پزشکی شهید بهشتی، امیر کبیر(پلی تکنیک)، دانشگاه علم و فرهنگ و دانشگاه امیر کبیر (فرهنگیان) از روز دوشنبه هشتم مهرماه در دانشگاه خوارزمی شروع شد و امروز چهارشنبه دهم مهرماه به سرانجام رسید.

دو تیم دانشگاه خواجه نصیر و علامه طباطبایی امروز در مرحله فینال با هم رقابت کردند و در نهایت تیم دانشگاه علامه به مرحله کشوری راه پیدا کرد.

سبد فرهنگی دانشگاه ها باید با فعالیت های گزین غنی گردد

احمدرضا فیروزی، رئیس جهاد دانشگاهی در مراسم اختتامیه این دوره از مسابقات با اشاره به میزبانی دانشگاه خوارزمی از مسابقات منطقه ای دانشگاه های تهران و البرز، گفت: فضای دانشگاهی به کارهایی از این دست احتیاج دارد و سبد فرهنگی دانشگاه های کشور باید با فعالیت های گزین غنی گردد.

فیروزی ادامه داد: امیدواریم که بتوانیم با فعالیت هایی فاخر اوقات فراغت دانشجویان و دانش آموختگان را پر نموده و برنامه ریزی ها را به سمت تعالی آنان سوق دهیم.

این مسئول با بیان اینکه مناظره فرصتی برای گفت و گو و تفاهم است اضافه نمود: جامعه ما به این نوع از گفت و گو احتیاج دارد.

رشد و تعالی جمهوری اسلامی با گفت و گو محقق می گردد

مرتضی تهامی، معاون فرهنگی دانشگاه خوارزمی هم در ادامه این برنامه ضمن تشکر از جهاد دانشگاهی به خاطر برگزاری مسابقات مناظره گفت:جهاد دانشگاهی از نهادهای مبتکر، خلاق و نوآور بوده و نیروهای زیادی را در طول مدت فعالیت خود تربیت نموده است.

وی ادامه داد: مسابقات مناظره از کارهای بسیار خوب، ماندگار و اثرگذار است، اگر می خواهیم در کشور پیروز باشیم و رشد کنیم باید گفت و گو کنیم و مناظره داشته باشیم و از خلال این گفت و گوها آراء جدیدی در آوریم.

وی با اشاره به موضوع کرسی های آزاداندیشی و ارتباط آن با این مناظرات گفت: امیدواریم که این محقق گردد و نظام جمهوری اسلامی در همین گفت و گوها می تواند خود را رشد و تعالی دهد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: upst.ir شناسه مطلب: 438

به "دانشگاه علامه به مرحله کشوری مسابقات مناظره رفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانشگاه علامه به مرحله کشوری مسابقات مناظره رفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید