خبرنگاران تمهیدات تأمین اجتماعی فارس برای جلوگیری از شیوع بیماری کرونا

به گزارش مجله ستاره، شیراز-خبرنگاران- مدیر کل تامین اجتماعی استان فارس از تمهیدات جدید این سازمان برای کنترل همه گیری کرونا اطلاع داد و گفت :با اقدامات اجرا شده احتیاج به مراجعه حضوری به مراکز و دفاتر ارائه خدمات نیست.

خبرنگاران تمهیدات تأمین اجتماعی فارس برای جلوگیری از شیوع بیماری کرونا

ابراهیم کشاورز روز سه شنبه از عدم احتیاج حضور متقاضیان بازنشستگی، تمدید مهلت پرداخت حق بیمه رانندگان ، خادمین مساجد ، باربران و کارگران ساختمانی اطلاع داد و اضافه کرد: تمهیدات جدید این سازمان برای کنترل شیوع ویروس کرونا وکاهش ترددهای بیمه شدگان،کارفرمایان و مستمری بگیران به شعب تامین اجتماعی است.

کشاورز با اشاره به لزوم تداوم تمهیدات لازم برای کنترل کرونا و در راستای کاهش تردد بیمه شدگان،کارفرمایان و مستمری بگیران در شعب و کارگزاری های رسمی تامین اجتماعی گفت : بیمه شدگان متقاضی بهره مندی از مزایای مستمری بازنشستگی جهت ارائه و ثبت درخواست مربوطه به واحدهای اجرایی ذیربط در اسفند ماه سال 1398 احتیاجی به مراجعه حضوری نداشته و در صورت احراز شرایط مقرر قانونی، تاریخ ترک کار آنان به منزله تاریخ درخواست لحاظ خواهد شد.

وی اضافه کرد : این افراد تا سرانجام فروردین ماه سال 1399 می بایست به منظور پیگیری موضوع به آخرین شعبه دریافت نماینده حق بیمه مراجعه نمایند.

وی همچنین زمان درخواست برقراری مستمری بیمه شدگان اختیاری را تاریخ احراز شرایط قانونی آنان درا سفند ماه سال 1398 اظهار داشت.

مدیر کل تامین اجتماعی فارس ادامه داد : مهلت های مقررمربوط به فرآیندهای بیمه صاحبان حرف ومشاغل آزاد، ادامه بیمه بطور اختیاری ، باربران ، خادمین ثابت مساجد و قالیبافان و شاغلان صنایع دستی شناسه دار و ... اعم از مهلت درخواست ، انعقاد قرارداد و پرداخت حق بیمه که از تاریخ 1 /12 /98 به بعد منقضی شده ، تا سرانجام فروردین ماه99 تمدید می شود.

کشاورز از تمدید مهلت مقرر در برگ پرداخت حق بیمه بهمن ماه 98 بیمه شدگان توافقی فعال انفرادی ، رانندگان ، خادمین ثابت مساجد ، باربران ، کارگران ساختمانی و ... خبرداد و تاکید نمود : مهلت پرداخت حق بیمه این بیمه شدگان تا سرانجام فروردین ماه99 تمدید می شود.

این مقام مسئول در خصوص آن دسته از بیمه شدگانی که سرانجام مهلت مقرر ثبت اعتراض به آراء کمیسیونهای پزشکی بدوی آنان پس از تاریخ 1 /12 /98 بوده و پیروز به ثبت اعتراض خود نشده اند بیان داشت : در حال حال حاضر ضرورتی به مراجعه این بیمه شدگان برای ثبت اعتراض نیست و پس از عادی شدن شرایط ، رأی کمیسیون پزشکی بدوی مجدداً به آنان ابلاغ خواهد شد.

مدیر کل تامین اجتماعی فارس همچنین با اشاره به فراهم شدن زمینه تحویل دفترچۀ بیمه در محل زندگی یا کار بیمه شدگان اضافه کرد: با توجه به مهیا بودن الزامات و نرم افزار مورد احتیاج جهت تحویل دفترچۀ بیمه در محل مورد درخواست بیمه شدگان و مستمری بگیران به وسیله سامانه غیرحضوری، رویه انجام کار در اسرع وقت مشخص و متعاقباً اعلام خواهد شد.

وی همچنیین از شرکتها، کارخانجات، موسسات دولتی و غیر دولتی، دستگاههای اجرایی و ... که از کارکنان خود گواهی میزان سوابق پرداخت حق بیمه مورد تائید این سازمان را مطالبه می نمایند درخواست کرد که با استفاده از سامانۀ غیرحضوری سازمان و مراجعه به قسمت مشاهده و اطلاع از سوابق بیمه شدگان این سامانه گواهی مزبور را با دریافت و تأیید آن به وسیله اخذ کد رمز ویژه دریافت نمایند استفاده از این امکان احتیاجی به حضور افراد در واحدهای اجرایی ندارد.

کشاورز در سرانجام سخنان خود گفت : کلیه بیمه شدگانی که به سوابق قابل مشاهده خود در سامانه غیر حضوری سازمان متعرض می باشند، می توانند مراتب اعتراض خود را به وسیله امکان تعبیه شده در سامانۀ مزبور ثبت و شعب سازمان مکلف اند جواب لازم را نیز بصورت غیر حضوری در اسرع وقت ارائه نمایند.

منبع: ایرنا
انتشار: 9 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: upst.ir شناسه مطلب: 835

به "خبرنگاران تمهیدات تأمین اجتماعی فارس برای جلوگیری از شیوع بیماری کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران تمهیدات تأمین اجتماعی فارس برای جلوگیری از شیوع بیماری کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید