خبرنگاران عضو تیم ملی کاراته: به شکست کرونا و کسب سهمیه المپیک می اندیشم

به گزارش مجله ستاره، شیراز-خبرنگاران- عضو تیم ملی کاراته بانوان ایران اظهار داشت: برای کسب سهمیه المپیک توکیو ابتدا باید کرونا را شکست دهم از این رو در خانه تمرینات سنگینی را دارم می گذارنم.

خبرنگاران عضو تیم ملی کاراته: به شکست کرونا و کسب سهمیه المپیک می اندیشم

شیما آل سعدی چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران بیان داشت: هم اینک حدود 45 روز است که در قرنطینه خانگی به سر می برم تا هم با این ویروس خطرناک مبارزه و هم با کسب سهمیه المپیک دل مردم را شاد کنم.

وی اضافه نمود: برای ورزشکاران حرفه ای بسیار سخت است تا در خانه تمرین کنند چرا که تا پیش از شیوع بیماری کرونا صبح و عصر تمرین می کردم اما هم اینک در خانه فقط تمرین استقامتی دارم و به صورت آن لاین مربیانم کارم را زیر نظر دارند.

مردم همچنان در خانه بمانند

دارنده مدال نقره لیگ جهانی 2020 دبُی از مردم خواست برای مبارزه با بیماری کرونا همچنان در خانه بمانند زیرا به گفته این ورزشکار، تنها راه شکست این ویروس همین است اگر چه باید فاصله اجتماعی و اصول بهداشتی را رعایت کنیم و چاره ای هم جز این نداریم.

آل سعدی بیان نمود: اطمینان دارم با همکاری مردم و رعایت اصول بهداشتی و جدی دریافت توصیه متخصصان پزشکی دوباره مردم زندگی عادی خود را از سر خواهند گرفت.

این بانوی ورزشکار که 26 سال سن دارد و متولد شیراز است تا به امروز مدال برنز آسیا در سال 2018، نشان طلای تیمی رشته کومیته 2019 آسیا، مدال برنز دو دوره لیگ جهانی 2013 و 2014 و مدال نقره لیگ جهانی 2020 دُبی و چندین مدال طلا در مسابقات کشوری و دانشجویی را در کارنامه دارد.

شیما آل سعدی دارنده مسابقات نقره جهانی 2020 دُبی

نیازمند حمایت مسوولان استان فارس برای کسب سهمیه المپیک

او با اشاره به اینکه برای کسب سهمیه المپیک نیاز به حمایت مادی و معنوی مسوولان استان فارس دارد اضافه نمود: در صورت حمایت، پشتکار و سخت کوشی ورزشکاران جوانی همچون من این اقدامات منجر به درخشش در رقابت های برون مرزی خواهد شد و افتخارش هم برای کشور عزیزم است.

آل سعدی در مورد اینکه چگونه این رشته سخت را انتخاب کرده است، بیان داشت : از هفت سالگی این رشته را شروع کردم و با سبک زندگی و نگرش به این رشته بزرگ شدم.

این قهرمان اضافه نمود: احترام گذاشتن، بزرگ فکر کردن و چگونه در اوج درخشش، فروتن باشم از عواملی بوده است که تصمیم گرفتم این رشته سخت را انتخاب و بتوانم با مسائل مبارزه کنم و بر این باورم که هدفی که در سر پرورانده ام را خوب تمام کنم.

شکست های زیادی متحمل شدم اما ناامید نشدم

او با اشاره به اینکه ورزشکاران همواره در دوران زندگی ورزشی خود با خاطرات خوب و بد همراه هستند، اضافه نمود : بهترین خاطره ام مربوط به مسابقات جهانی 2020 دُبی است که در این پیکارها کسانی را شکست دادم که سهمیه المپیک و مقام جهانی زیادی داشتند و با این انگیزه و امیدواری به تمرینات سخت خود ادامه می دهم.

وی گفت: شکست های زیادی را متحمل شدم اما هیچ گاه ناامید نشدم تا توانستم در مسابقات جهانی دبُی نشان نقره بگیرم و از دیگر خاطرات خوبم هم می توان به کسب نخستین نشان برنز آسیایی در سال 2018 در کشور اردن اشاره کنم زیرا برای اولین بار بود که در رده بزرگسالان و آن هم در یک مسابقه آسیایی شرکت می کردم که با فتح مدال همراه بود که هیچ گاه فراموش نخواهم کرد.

آل سعدی اضافه نمود: از آنجا که برای کسب سهمیه المپیک توکیو، فدراسیون جهانی تاکید دارد ورزشکاران با انجام مبارزه رو در رو به این مهم دست یابند و نفرات اول و دوم وزن منهای 61 کیلوگرم جواز المیپک دریافت خواهند کرد،در این وزن بسیار خوشبین هستم و سخت کوش .

آل سعدی می خواهد نخستین بانوی فارس در رشته کاراته در المپیک باشد

می خواهم نخستین بانوی رشته کاراته از فارس در المپیک باشم

او اضافه نمود: بسیار امیدوار هستم تا نخستین بانوی رشته کاراته از استان فارس برای حضور در المپیک باشم و شاید بیماری کرونا هم که موجب شد مسابقات انتخابی به تعویق بیفتد فرصتی باشد تا به این مهم دست یابم.

وی با اظهار اینکه در راه موفقیت هایم علاوه بر پدر و مادر، خواهرانم هم حمایت کردند بیان داشت : از تمام مریبانم، همچنین مدیرکل ورزش و جوانان و رییس هیات کاراته فارس هم متشکرم زیرا نقش مهمی ایفا کردند و امیدوارم با کسب سهمیه المپیک گوشه ای از زحمات آنها را جبران کنم.

باید به فکر آینده ام با یک شغل مناسب باشم

آل سعدی گفت: با مدرک کارشناسی رشته مهندسی شیمی امیدوار هستم با سرانجام یافتن دوران قهرمانی بتوانم شغل مناسبی به دست بیاورم زیرا تا به حال فقط به فکر ورزش کاراته بوده ام و اینکه پرچم کشورم را به اهتزاز در آورم برایم اهمیت داشته اما دوران قهرمانی کوتاه است باید به فکر آینده ام باشم.

منبع: ایرنا
انتشار: 4 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: upst.ir شناسه مطلب: 961

به "خبرنگاران عضو تیم ملی کاراته: به شکست کرونا و کسب سهمیه المپیک می اندیشم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران عضو تیم ملی کاراته: به شکست کرونا و کسب سهمیه المپیک می اندیشم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید