جنب و جوش بازار مسکن کاهش یافته است

به گزارش مجله ستاره، بازار معاملات خرید و فروش مسکن در شهر تهران درحالی در مقایسه با پارسال با افزایش میزان معاملات روبه روشده است که در عین حال رفت و آمد خریداران به این بازار تحت تاثیر تغییر فصل، نسبت به سه ماه تابستان تا حدی کاهش یافته است.

جنب و جوش بازار مسکن کاهش یافته است

جهت دریافت خدمات طراحی پارکینگ کلاسیک با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین خدمات طراحی و اجرای محوطه سازی و حیاط سازی می‌باشد.

تحقیقات میدانی و اظهارات واسطه های فروش مسکن حاکی است هر چند هنوز هم عمده مراجعات به بازار معاملات و بنگاه های مسکن از سوی متقاضیان مصرفی خرید مسکن و برای اطلاع از سطح قیمت ها و شرایط خرید و فروش واحدهای مسکونی کوچک متراژ و میان متراژ صورت می گیرد اما این رفت وآمدها همزمان با تغییر فصل و ورود به فصل پاییز کم رنگ تر شده است که نوعی تغییر طبیعی و مطابق با روال هر سال محسوب می گردد.

با این حال، واسطه ها و فعالان بازار خرید وفروش مسکن می گویند :انتظار می رود میزان معاملات واحدهای مسکونی در ماه های آینده افزایش یابد و رفته رفته متقاضیانی بیشتر برای خرید واحدهای مسکونی وارد بازار شوند.

افزون بر تغییر فصل، واسطه های فروش مسکن افزایش سطح قیمت های پیشنهادی مالکان برای فروش واحدهای مسکونی در مهرماه را برخلاف تصور متقاضیان از ثبات قیمت ها، عاملی مهم می دانند که منجر به کاهش میزان معاملات مسکن در مهرماه در مقایسه با شهریور شده است.

واسطه ها و دلالان ملکی به مالکان توصیه می نمایند بازار تقاضا هم اکنون منتظر افزایش قیمت نیست و در معاملات اجرا شده نیز بازار با افزایش قیمت محسوس روبه رو نشده است؛ بنابراین افزایش سطح قیمت های پیشنهادی می تواند به طور موقت به انصراف خریداران از خرید واحدهای مسکونی تا زمان پیدا شدن واحد هایی باقیمت مناسب منجرگردد.

هم اکنون تعدادی قابل توجه از متقاضیان خرید مسکن در پی خرید واحدهایی باعمر بنای بیش از10 سال در مناطق شهرتهران هستند تا بتوانند با بودجه خود در آپارتمانی بزرگ تر ساکن شوند؛ سطح قیمت آپارتمان های چندین ساله معمولا حدود 15 تا 20 درصد پایین تر ازسطح قیمت پیشنهادی آپارتمان های نوساز در مناطق معمولی است./ دنیای اقتصاد

منبع: پیام دلتا
انتشار: 3 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: upst.ir شناسه مطلب: 707

به "جنب و جوش بازار مسکن کاهش یافته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جنب و جوش بازار مسکن کاهش یافته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید