جریمه تخلفات صنفی از سوی تعزیرات بازدارنده نیست

به گزارش مجله ستاره، تهران(پانا) - معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت (صمت) استان تهران گفت که جریمه تخلفات صنفی بازدارنده نیست و ضروری است که مجلس به این موضوع ورود کند.

جریمه تخلفات صنفی از سوی تعزیرات بازدارنده نیست

به گزارش ایسنا، سعید محمدی پور در یک برنامه تلوزیونی اظهار کرد: قیمت تمام کالاها در سامانه 124 به روز قابل مشاهده است. در بخش لوازم خانگی در تیرماه شاهد افزایش قیمت بودیم و بعد از آن افزایش قیمت دیگری ثبت نشده است. حتی در این مدت با کاهش قیمت نیز روبرو بوده است. در صورتی که مردم گزارشی را به وسیله تماس با سامانه 124 مطرح نمایند، اپراتور 124 کد رهگیری گزارش را اعلام می نماید و به وسیله این کد نتیجه گزارش در کمتر از یک ساعت قابل پیگیری است.

وی افزود: مردم فکر می نمایند با ارائه گزارش به ما، مغازه دار دیگر تخلف گزارش شده را انجام نمی دهد، اما در واقع در مرحله بعد گزارش به تعزیرات حکومتی ارجاع داده می گردد که فرایند رسیدگی به شکایت ها در تعزیرات حکومتی چند روزی طول می کشد. در مرحله بعد چند روزی برای صدور حکم زمان ضروری است. همچنین باید صاحب واحد صنفی احضار گردد. در نهایت هم واحد صنفی جریمه می گردد. موضوع مهم میزان بازدارندگی جریمه است. این موضوع ضعف قانون نیست و مشکل در به روزرسانی قانون تعزیرات است. برای مثال جریمه عدم درج قیمت 50 هزار تومان است که بازدارندگی لازم را ندارد که باید در مجلس شورای اسلامی به این قوانین رسیدگی گردد.

شرایط موجودی روغن مایع و جامد

معاون بازرسی و نظارت سازمان صمت استان تهران همچنین با اشاره به شرایط روغن نباتی در فروشگاه ها گفت: متأسفانه برخی از شرکت های توزیع نماینده روغن نباتی به واسطه حاشیه سود کم اقدام به فروش اجباری محصولات دیگر می نمایند. به طور مثال شرکتی کالای بدون مخاطب را در کنار روغن نباتی به مغازه دار می فروخت که زمینه برای گران فروشی فراهم می گردد.

به گفته محمدی پور در حال حاضر حجم کمتری روغن مایع نسبت به گذشته در دسترس است، اما در سطح شهر موجود است. اما روغن جامد تقریباً موجود نیست.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 1 اسفند 1399 بروزرسانی: 1 اسفند 1399 گردآورنده: upst.ir شناسه مطلب: 1436

به "جریمه تخلفات صنفی از سوی تعزیرات بازدارنده نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جریمه تخلفات صنفی از سوی تعزیرات بازدارنده نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید