تلفات جاده ای استان یزد 17.7 درصد کاهش یافت

به گزارش مجله ستاره، علی علیخانی در مصاحبه با خبرنگاران گفت: بر اساس تحلیل های آماری صورت گرفته توسط دفتر آمار، ایمنی و ترافیک سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور، استان یزد در شش ماه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از کاهش 17.7 درصدی تلفات جاده ای برخوردار بوده است.

تلفات جاده ای استان یزد 17.7 درصد کاهش یافت

وی با بیان اینکه محورهای استان یزد به لحاظ عبور و مرور و ترافیک، از جاده های حائز اهمیت برای سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای است، اضافه نمود: با توجه به این اهمیت و بر اساس اقدامات اجرا شده، استان یزد در حال حاضر رتبه دوم کشور در زمینه کاهش تلفات جاده ای را به خود اختصاص داده است.

علیخانی اظهار داشت: استان یزد در زمینه تلفات جاده ای در محورهای روستایی با مجموع آمارهای برون شهری و روستایی، 13.3 درصد کاهش تلفات جاده ای داشته است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان یزد عنوان نمود: بر اساس تحلیل های آماری مرکز آمار، ایمنی و ترافیک سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، یزد هم اکنون رتبه پنجم کشور را در این زمینه به خود اختصاص داده است.

وی، این پیشرفت ها را مرهون کوشش های همه کارکنان حوزه حمل و نقل و راهداری و پلیس راه استان یزد دانست و بیان نمود: کوشش های کارکنان راهداری و حمل و نقل جاده ای و پلیس شایسته تقدیر و تبریک است.

علیخانی اظهار امیدواری کرد: استان یزد نه تنها بتواند وضعیت موجود در زمینه کاهش تلفات جاده ای را ارتقاء دهد بلکه برای حفظ این موقعیت نیز کوشش کند.

وی توضیح داد: تمام سعی و کوشش ما بر این است که رتبه های موجود را ارتقا دهیم و به صدر جدول برسیم.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان یزد ادامه داد: در شش ماه گذشته اقدامات خوبی در محورهای استان یزد اجرا شده و با توجه به بازدیدهایی که از محورهای مواصلاتی انجام شده، نواقص موجود برطرف و کنترل با اقدامات کوتاه مدت و بلندمدت در نقاط حادثه خیز اجرا شده که به طور قطع در کسب این رتبه بی تاثیر نبوده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 15 فروردین 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: upst.ir شناسه مطلب: 99

به "تلفات جاده ای استان یزد 17.7 درصد کاهش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تلفات جاده ای استان یزد 17.7 درصد کاهش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید