تاکید امیرعبداللهیان بر آمادگی کامل وزارت خارجه برای جذب سرمایه خارجی در منطقه ها آزاد

به گزارش مجله ستاره، سعید محمد مشاور رئیس جمهور و دبیر امور منطقه ها آزاد تجاری صنعتی و ویژه مالی با حسین امیرعبدالهیان وزیر امورخارجه ملاقات و رایزنی کرد.

تاکید امیرعبداللهیان بر آمادگی کامل وزارت خارجه برای جذب سرمایه خارجی در منطقه ها آزاد

به گزارش خبرنگاران، در این دیدار سعید محمد با اشاره به آخرین تحولات و پیشرفت های منطقه ها آزاد تجاری و مالی کشور ظرفیت های فراوان موجود و زمینه های گسترده همکاری و سرمایه گذاری در این منطقه ها را بر شمرد و ضمن تشکر از کوشش های وزارت امور خارجه خواهان مساعدت بیش از پیش وزارت امور خارجه برای ایجاد و توسعه همکاری با دیگر کشورها جهت حضور فعال و سرمایه گذاری در این منطقه ها شد.

امیرعبدالهیان هم یکی از مهمترین اهداف سیاست خارجی دولت سیزدهم را بسط و توسعه همه جانبه مناسبات مالی و تجاری با دیگر کشورها بویژه کشورهای همسایه دانست و اضافه نمود: با توجه به برنامه ارایه شده به مجلس شورای اسلامی مبنی بر استفاده از ظرفیت های دستگاه دیپلماسی کشور برای ارتقای همکاری های مالی با دیگر کشورها در صدد تقویت بخش های مالی وزارت خارجه و نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور برآمده ایم.

وی با اشاره به علاقه مندی بعضی کشورها برای سرمایه گذاری در منطقه ها آزاد تجاری و مالی کشور از جمله ظرفیت های فراوان در میان ایرانیان عزیز خارج از کشور بر آمادگی کامل وزارت خارجه در تقویت همکاری ها و جذب سرمایه خارجی در منطقه ها آزاد تاکید نمود.

در این جلسه مهدی صفری معاون دیپلماسی مالی وزیر خارجه نیز حضور داشت.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 دی 1400 بروزرسانی: 23 دی 1400 گردآورنده: upst.ir شناسه مطلب: 1915

به "تاکید امیرعبداللهیان بر آمادگی کامل وزارت خارجه برای جذب سرمایه خارجی در منطقه ها آزاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکید امیرعبداللهیان بر آمادگی کامل وزارت خارجه برای جذب سرمایه خارجی در منطقه ها آزاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید