تا به امروز نزدیک به 5 هزار نفر قربانی درگیری قره باغ شده اند

به گزارش مجله ستاره، رئیس جمهور روسیه با انتقاد از ادامه یافتن درگیری میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان گفت، در این مدت کوتاه نزدیک به 5 هزار نفر جان باخته اند.

تا به امروز نزدیک به 5 هزار نفر قربانی درگیری قره باغ شده اند

جهت دریافت خدمات ساخت باغ ویلا با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه روز آدینه اظهار داشت شمار قربانیان درگیری در قره باغ در حال رسیدن به 5 هزار نفر است.

رئیس جمهور روسیه با اعلام این ارقام گفت: می خواهم نظرات را به این واقعیت جلب کنم که در طول 10 سال جنگ در افغانستان، 13 هزار نظامی و غیرنظامی شوروی کشته شدند.

پوتین اضافه نمود: و اینجا در چنین بازه زمانی کوتاهی، نزدیک به 5 هزار نفر جان باخته اند. چند نفر مجروح شده اند و چه تعدادی از مردم در حال رنج کشیدن هستند؟ چه تعداد کودک در حال رنج کشیدن هستند؟

رئیس جمهور روسیه روز گذشته (پنجشنبه) نیز تأکید کرد: روسیه با هر دو کشور ارمنستان و آذربایجان روابط دارد و آنچه در قره باغ در حال رخ دادن است، فاجعه بوده و ما برای انتها آن کوشش می کنیم.

دور جدیدی از تنش ها میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان روز 27 سپتامبر (6 مهرماه) در مورد منطقه مورد مناقشه قره باغ کوهستانی شروع شد و دو طرف یکدیگر را به حمله به قلمروهایشان متهم کردند و علیرغم آنکه تا به امروز دو مرتبه میان ایروان و باکو اعلام آتش بس شده است، درگیری ها همچنان ادامه دارد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 13 آبان 1399 بروزرسانی: 13 آبان 1399 گردآورنده: upst.ir شناسه مطلب: 1222

به "تا به امروز نزدیک به 5 هزار نفر قربانی درگیری قره باغ شده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تا به امروز نزدیک به 5 هزار نفر قربانی درگیری قره باغ شده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید