بیماری سلیاک می تواند خطرات قلبی را افزایش دهد

به گزارش مجله ستاره، بیماری سلیاک یک واکنش ایمنی است که در بعضی افراد با مصرف گلوتن، پروتئینی که در گندم، جو و چاودار یافت می گردد، رخ می دهد. تنها راه درمان پیروی از یک رژیم غذایی بدون گلوتن است.

بیماری سلیاک می تواند خطرات قلبی را افزایش دهد

یک مطالعه تازه نشان می دهد که افراد مبتلا به بیماری سلیاک در مقایسه با افرادی که این بیماری خودایمنی را ندارند، ممکن است 27 درصد بیشتر در معرض ابتلاء به بیماری قلبی باشند و هرچه فرد مدت طولانی تری به بیماری سلیاک مبتلا باشد، این خطر بیشتر می گردد.

این مطالعه نشان داد که هر چه مدت طولانی تری فرد مبتلا به بیماری سلیاک باشد، خطر ابتلاء به بیماری قلبی در او بیشتر می گردد. افرادی که کمتر از 10 سال به بیماری سلیاک مبتلا بودند، 30 درصد با افزایش خطر ابتلاء به ناراحتی قلبی روبرو بودند. این مقدار در میان افرادی که به مدت یک دهه یا بیشتر به بیماری سلیاک مبتلا بودند به 34 درصد رسید.

مگان کانروی، نویسنده این مطالعه از دانشگاه آکسفورد در بریتانیا، می گوید: افرادی که مبتلا به بیماری سلیاک هستند، با خطر بالاتر ابتلاء به بیماری قلبی روبرو هستند که مستقل از عوامل خطر سنتی مانند فشار خون بالا و سطح کلسترول است.

اینکه چرا بیماری سلیاک خطر حمله قلبی و سکته مغزی را افزایش می دهد معین نیست، اما محققان بعضی نظریه ها را مطرح می نمایند.

کانروی می گوید: افزایش خطر می تواند به علت التهاب در افراد مبتلا به بیماری سلیاک باشد، همانطور که در افراد مبتلا به سایر بیماری های خودایمنی دیده می گردد، یا به نوعی با مصرف رژیم غذایی بدون گلوتن مرتبط است.

وی در ادامه اضافه نمود: تا زمانی که اطلاعات بیشتری در خصوص این ارتباط معین نگردد، افراد مبتلا به بیماری سلیاک باید توصیه های مربوط به داشتن قلب سالم را دنبال نمایند و در صورت داشتن هر گونه نگرانی به پزشک مراجعه نمایند.

منبع: فرارو
انتشار: 17 بهمن 1401 بروزرسانی: 17 بهمن 1401 گردآورنده: upst.ir شناسه مطلب: 2198

به "بیماری سلیاک می تواند خطرات قلبی را افزایش دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیماری سلیاک می تواند خطرات قلبی را افزایش دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید