آوسبیلدونگ آلمان و آنچه باید بدانید؟

به گزارش مجله ستاره، آیا مشتاق به دست آوردن تجربه کاری در دنیای واقعی به جای دانش نظری هستید؟ آیا می خواهید همزمان در یکی از پیشرفته ترین کشورهای دنیا کار و تحصیل کنید؟ پس هیچ جایگزین فزونی برای شما به جز انتخاب آلمان وجود ندارد. آلمان یک سیستم خاص به نام آوسبیلدونگ آلمان دارد که به دانشجویان از کشورهای اتحادیه اروپا یا غیر اتحادیه اروپا اجازه می دهد تا زمانی که آموزش می بینند در شرکت های آلمانی به عنوان کارآموز کار نمایند.

آوسبیلدونگ آلمان و آنچه باید بدانید؟

آوسبیلدونگ آلمان

آیا مشتاق به دست آوردن تجربه کاری در دنیای واقعی به جای دانش نظری هستید؟ آیا می خواهید همزمان در یکی از پیشرفته ترین کشورهای دنیا کار و تحصیل کنید؟ پس هیچ جایگزین رجحان برای شما به جز انتخاب آلمان وجود ندارد.

آلمان یک سیستم خاص به نام آوسبیلدونگ آلمان دارد که به دانشجویان از کشورهای اتحادیه اروپا یا غیر اتحادیه اروپا اجازه می دهد تا زمانی که آموزش می بینند در شرکت های آلمانی به عنوان کارآموز کار نمایند.

شرکت هایی که موقعیت های کارآموزی دارند این آموزش را به افراد جوان می دهند و نه تنها در هزینه های استخدام صرفه جویی می نماید بلکه از خطر استخدام کارگران نیمه کاره برای این کار جلوگیری می نماید. در این پست، هر چیزی که باید در خصوص آوسبیلدونگ آلمان بدانید آورده خواهد شد.

آوسبیلدونگ آلمان چیست؟

آوسبیلدونگ آلمان یک اصطلاح آلمانی برای کارآموزی یا آموزش حرفه ای در زبان انگلیسی است. این یک برنامه آموزشی با حرفه های مختلف است که به شما امکان می دهد همزمان کار کنید و تحصیل کنید.

این آموزش سطح تحصیلات عالیه نیست، بلکه حرفه ای است. صنایع دستی، نظافتچی، نجاری، پرستار، قصاب، حرفه های فناوری اطلاعات، منشی یا راننده قطار -اساساً به این معنی است که یک شغل فعال است که در آن با دستان خود کار می کنید..

این آموزش به شما یاری می نماید مدرکی تحت کنترل دولتی به عنوان یک کارگر با استعداد دریافت کنید و دیدگاه های بسیار خوبی برای زندگی و کار در آلمان به شما می دهد، حتی اگر شهروند یک کشور غیر اتحادیه اروپا باشید. ثبت نام آوسبیلدونگ آلمان هر سال در اوت یا سپتامبر آغاز می گردد.

آوسبیلدونگ آلمان چگونه کار می نماید؟

هنگامی که هر یک از شرکت های آلمانی به عنوان یک Azubi (کارآموز) یا Ausbildender (مربی) به این برنامه اذعان کردند، آموزش شما تحت آوسبیلدونگ آلمان به طور اتوماتیک به دو بخش تقسیم می گردد:

ابتدا به یک شرکت آلمانی متصل می شوید تا به عنوان کارآموز کار کنید.

ثانیاً، شما به یک مدرسه حرفه ای به نام Berufsschule به آلمانی متصل خواهید شد، جایی که کلاس های آموزشی شما برگزار می گردد.

پس از انجام این کارها، تقریباً 50٪ زمان خود را بر اساس دوره کارآموزی خود برای حضور در هر دو مکان تقسیم می کنید - برای مثال، اگر برای Ausbildung در یک بیمارستان درخواست داده اید، ممکن است مجبور شوید در چندین بخش اختصاص داده شده کار کنید.

آن بیمارستان برای جمع آوری دانش و تجربه عملی. بخش های معین شده شما می توانند در یک ماه تغییر نمایند تا بتوانید تجربه کلی در شغل پرستاری را به دست آورید.

روزهای به جامانده هفته شما در مدرسه آموزش حرفه ای شما (Berufsschule) برای مطالعه موارد فنی معین شده شما سپری خواهد شد. مدرسه آموزش حرفه ای امتحانات شما را برگزار می نماید.

میان ترم ها و سرانجام ترم ها، و نمره کلی Ausbildung شما شامل نمرات کارفرما و مدرسه آموزشی شما خواهد بود. در سرانجام برنامه، گواهینامه ای دریافت می کنید که به شما اجازه می دهد فقط در شغل بتنی که برای آن آموزش دیده اید کار کنید. این گواهی در بسیاری از کشورهای دیگر از جمله اتحادیه اروپا نیز به رسمیت شناخته شده است، بنابراین شما محدود به آلمان نخواهید بود.

مدت زمان برنامه آوسبیلدونگ آلمان چقدر است؟

به طور معمول، برنامه Ausbildung برای 3-4 سال طول می کشد، اما اگر نمرات شما بر اساس عملکرد شما در شرکت و آکادمی حرفه ای عالی باشد، می توان این دوره زمانی را کاهش داد.

مدت زمان معمولاً به عوامل مختلفی مانند شرکتی که در آن کار می کنید، بخشی که در آن منصوب شده اید، مدرسه آموزش حرفه ای که در حال تحصیل هستید بستگی دارد. همانطور که گفته شد، مهمترین چیزی که برای واجد شرایط بودن در برنامه آوسبیلدونگ آلمان احتیاج دارید، تسلط به زبان آلمانی است.

زبان مورد احتیاج برای آوسبیلدونگ آلمان

زبان مورد استفاده در آکادمی حرفه ای، آلمانی است، شامل تمام امتحانات. علاوه بر این، آموزش عملی شما در شرکت شما نیز به زبان آلمانی خواهد بود. گاهی اوقات، ممکن است متفاوت باشد زیرا ممکن است افرادی انگلیسی زبان وجود داشته باشند. اما معمولاً ارتباط به زبان آلمانی خواهد بود.

بنابراین، شما باید شرایط یا سطح اولیه زبان آلمانی را برآورده کنید، یعنی بتوانید ثابت کنید که سطح شما حداقل B1 است. اما، اگر به مقدار کافی به زبان آلمانی تسلط دارید، برای شما بسیار خوب است زیرا برای تکمیل برنامه Ausbildung باید تسلط خوبی به زبان آلمانی داشته باشید.

بعلاوه مهم ترین پیش احتیاجی که بیشتر شرکت ها برای استخدام کارآموز از کشورهای دیگر آنالیز می نمایند، دانستن خوب زبان آلمانی است.

چگونه می توانم برای آوسبیلدونگ آلمان به عنوان یک شهروند غیر اتحادیه اروپا درخواست کنم؟

خارجی ها از تمام کشورهای دنیا می توانند آموزش های حرفه ای را در آلمان آغاز نمایند. فارغ التحصیلان Ausbildung بر اساس دولت فعلی فرصت های شغلی فوق العاده ای در آلمان دارند: پس از آموزش، خارجی ها می توانند برای کار در این حرفه در آلمان بمانند. هنگامی که تصمیم گرفتید در چه زمینه ای می خواهید کارآموزی بگیرید، سپس در پی شرکت هایی هستید که چنین کارآموزی را ارائه می دهند و بر اساس آن درخواست دهید.

این ممکن است بر روی کاغذ، به وسیله ایمیل، یا در یک وب سایت برنامه خاص ضروری باشد. شما باید خود را با استانداردهای آلمانی برای برنامه های کاربردی مانند مهارت های زبان آلمانی آشنا کنید زیرا اساساً یک امر لازم است. بیشتر شرکت هایی که دوره های کارآموزی ارائه می دهند، زمان و پرسنل کافی برای ترجمه برای شما ندارند. دو راه اصلی برای یافتن مکانی برای آوسبیلدونگ آلمان وجود دارد.

  • برای درخواست از کشور خود و گذراندن مصاحبه ها به وسیله اسکایپ
  • برای جستجوی آوسبیلدونگ آلمان و یافتن مکان مطلوب با ویزای ویژه به آلمان بیایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه درخواست، بهتر است بخواهید وارد سایت موسسه کاریابی بین المللی ویکو شوید.

چه مدارکی برای درخواست آوسبیلدونگ آلمان به عنوان یک شهروند غیر اتحادیه اروپا مورد احتیاج است؟

به عنوان یک خارجی، اگر در پی درخواست برای آوسبیلدونگ آلمان هستید، باید ماه ها برنامه ریزی کنید. بیشتر کارفرمایان و شرکت ها از یک سال قبل از آغاز برنامه در پی کارآموز می گردند. با این حال، همانطور که قبلاً گفته شد، هر جلسه در ماه اوت یا سپتامبر سالانه آغاز می گردد.

دو سند مهم مورد احتیاج است که عبارتند از:

  • رزومه (CV)

این اولین و مهم ترین الزامی است که باید انجام دهید. رزومه شما باید مختصر باشد. باید شامل اطلاعاتی در خصوص جزئیات تحصیلی دقیق، تجربیات کاری (فقط در صورت وجود)، و … باشد.

نامه همراه در صورت احتیاج:

  • نامه های تجربه کاری تایید شده/تصدیق شده (فقط در صورت وجود)
  • گواهی مدرسه، دیپلم یا/و مدارک تحصیلی

شما باید گواهینامه های فوق الذکر (کپی های تایید شده) خود را به زبان آلمانی ارائه دهید.

فرآیند شناسایی در آلمان اتفاق می افتد، از شما خواسته می گردد مدارک خود را به یکی از بخش های منطقه ای که می خواهید در آن زندگی کنید ارسال کنید.

منبع: مجله سفر
انتشار: 24 مرداد 1401 بروزرسانی: 24 مرداد 1401 گردآورنده: upst.ir شناسه مطلب: 2112

به "آوسبیلدونگ آلمان و آنچه باید بدانید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آوسبیلدونگ آلمان و آنچه باید بدانید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید