باقری: نگرانی های فدراسیون وزنه برداری با پاسخ ستاد مبارزه با دوپینگ رفع نشد

به گزارش مجله ستاره، نایب رئیس فدراسیون وزنه برداری گفت: ما انتظار داشتیم نادو نسبت به ارسال نمونه های دوپینگ وزنه برداری پاسخ مستندی بدهد.

باقری: نگرانی های فدراسیون وزنه برداری با پاسخ ستاد مبارزه با دوپینگ رفع نشد

به گزارش خبرنگاران و به نقل از روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری، به دنبال مصاحبه فرزاد شارکی در پاسخ به مصاحبه علی مرادی رئیس فدراسیون وزنه برداری در مورد اینکه ستاد مبارزه با دوپینگ به ما می گوید 30 نمونه ارسال شده و پاسخ همه منفی بوده اما احساس ما این است که ارسال نشده و در این شرایط، اگر خدایی ننموده مسئله ای به وجود بیاید، چه کسی جوابگو است؟

در این رابطه دکتر داود باقری رئیس کمیته پزشکی و نایب رئیس فدراسیون وزنه برداری در پاسخ به اظهارات قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با دوپینگ (نادو) مطرح نمود: دکتر شارکی در مصاحبه های اخیرش پاسخی را ارائه کردند که نگرانی و ابهامات رئیس فدراسیون وزنه برداری را برطرف نکرد. دغدغه ریاست فدراسیون، موفقیت برنامه های کنترل و مبارزه با دوپینگ، ایجاد عدالت و رقابت سالم در سطح ملی و حضور پاک در رقابت های بین المللی خصوصا کسب سهمیه المپیک است.

وی ادامه داد: اخذ نمونه در لیگ یا رکوردگیری تیم های ملی برای آگاه شدن از شرایط وزنه برداران، داشتن ارزیابی درست برای انتخاب نفرات برتر و همچنین پایش قهرمانان در طول سال است ؛ خصوصا که به علت همه گیری کرونا، ممنوعیت پروازها و عدم دسترسی نهادهای بین المللی و تعطیلی چند ماهه رقابت ها از ابتدای امسال و کم شدن نظارت بر عملکرد ورزشکاران از سوی نادو، این پایش از حساسیت بیشتری برخوردار می گردد.

نایب رئیس فدراسیون وزنه برداری گفت: در گذشته و با ترافیک زیاد رقابت ها و ارسال نمونه های بی شمار از اقصی نقاط دنیا به ازمایشگاه کلن، پاسخ نمونه ها کمتر از 40 روز به دست مان می رسید (در صورتی که رقبای ما در دنیا کمتر از یک هفته به پاسخ بررسی نمونه هایشان دسترسی دارند) و در موارد اورژانسی کمتر از 10 روز پاسخ توسط نادو به فدراسیون اعلام می شد. به جز یک نوبت که فدراسیون پزشکی ورزشی به علت اعمال تحریم های بانکی، در انتقال اقتصادی توفیق نداشت و با تاخیر چندین ماهه آن را انجام داد و پاسخ نمونه ها پس از گذشت چندین ماه از زمان اخذ به دست ما رسید. همین موضوع ما را با مسائل زیادی روبرو کرد و اگر علی نژاد ورود ننموده بود، چه بسا با خسارت جبران ناپذیری روبرو می شدیم.

وی افزود: با شرح این مقدمه می خواهم حساسیت همکاری نادو با فدراسیون های المپیکی را نشان داده و شرح دهم فدراسیون وزنه برداری همیشه با پشتیبانی نادو کشور به موفقیت دست یافته و در شرایطی که دوپینگ بزرگترین و مهمترین چالش دنیای امروز وزنه برداری بوده و آن را در معرض حذف از المپیک قرار داده، این فدراسیون، با یاری و کوشش و فعالیت ستاد ملی مبارزه با دوپینگ خصوصا در دوره مدیریت آقای رامین طباطبایی شرایط بسیار مناسبی دارد.

باقری مطرح نمود: از واکنش نادو به مصاحبه ریاست فدراسیون متعجب شدم. انتظار داشتم پاسخ مستندی به دغدغه های ریاست محترم فدراسیون بدهند و دلیل این تاخیر طولانی در پاسخ بررسی نمونه ها را ارائه نمایند. با شرحات قبل و در شرایطی که طبق قوانین مسابقات مجبوریم سه ماه قبل از برگزاری رویداد بین المللی اسامی نفرات تیم ملی را اعلام کنیم، پاسخ نمونه های اخذ شده از 50 روز قبل تا کنون اعلام نشده است. از طرفی برای حضور در گزینشی المپیک در کلمبیا کمتر از یک ماه فرصت داریم و تا قهرمانی آسیا برای کسب امتیاز نفرات المپیکی و قهرمانی جوانان دنیا کمتر از دو ماه ولی ارزیابی وزنه برداران ما از نظر عاری بودن از مواد ممنوعه با عدم دریافت پاسخ نمونه ها از سوی نادو در هاله ای از ابهام قرار گرفته است.

وی متذکر شد: اگر انتظار حضور پاک و رقابتی قدرتمند و کسب مدال در المپیک و افتخارآفرینی در دنیا و هدیه شادی و سرور ملی به مردم شریف کشور داریم، باید از فدراسیون های المپیکی به درستی حمایت نموده و دغدغه های آنها را مرتفع کنیم. اگر ضعف و مسئله ای در این حمایت و پشتیبانی وجود دارد هم را صادقانه مطرح کنیم.

باقری گفت: باید اعلام کنم تا پاسخ نمونه های اخذ شده دریافت نگردد، کمیته پزشکی فدراسیون نمی تواند مجوز اعزام ورزشکاران را صادر کند، مگر اینکه مسئولیت آن را فرد صاحب صلاحیت دیگری بپذیرد.

وی افزود: در مورد پاسخ دکتر شارکی مبنی بر پیگیری موضوع از آزمایشگاه کلن و در خواست اعلام دلایل تاخیر ارسال پاسخ، پیشنهاد می کنم برای برطرف ابهام و حل مشکل، نادو طی نامه ای از آزمایشگاه رفرانس تقاضای بررسی اورژانسی نموده و همچون گذشته، پاسخ را در کمتر از یک هفته دریافت کند.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در صفحه اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 16 اسفند 1399 بروزرسانی: 16 اسفند 1399 گردآورنده: upst.ir شناسه مطلب: 1468

به "باقری: نگرانی های فدراسیون وزنه برداری با پاسخ ستاد مبارزه با دوپینگ رفع نشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باقری: نگرانی های فدراسیون وزنه برداری با پاسخ ستاد مبارزه با دوپینگ رفع نشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید