انسان ها هنوز به مریخ نرفته چقدر زباله فراوری نموده اند؟

به گزارش مجله ستاره، مریخ یک رویای دور است، اما این بدان معنا نیست که انسان ها به سیاره سرخ نرسیده اند؛ چراکه ما، هر چند به صورت نیابتی، مریخ نوردهای را آنجا داریم.

انسان ها هنوز به مریخ نرفته چقدر زباله فراوری نموده اند؟

به گزارش خبرنگاران و به نقل از دیلی میل، با این حال، هیچ انسانی تا به حال پا بر روی سطح مریخ نگذاشته است. با این حال، طبق یک تخمین تازه، نسل بشر تا به امروز سیاره سرخ را با بیش از 7000 کیلوگرم زباله پر نموده است!

کاگری کیلیک، محقق فوق دکترا در روباتیک در دانشگاه ویرجینیای غربی، تخمین می زند که تقریبا 7118.6 کیلوگرم زباله های انسانی در سیاره سرخ وجود دارد. او جرم تمام مریخ نوردها و مدارگردهای مریخ را قبل از کسر وزن آنهایی که هنوز در حال استفاده هستند، تجزیه و تحلیل کرد تا به این تخمین برسد.

این زباله ها شامل ابزار رهاشده، موشک های خاموش و فضاپیماهایی است که به این سیاره سقوط نموده اند، از جمله مدارگرد مریخ 2 اتحاد جماهیر شوروی که در سال 1971 فرودی تصادف گونه داشت.

دانشمندان می ترسند که نه تنها نژاد ما سیاره دیگری را آلوده کند، بلکه این زباله ها می تواند نمونه های جمع آوری شده به وسیله مریخ نورد استقامت ناسا را آلوده کند و ماموریت های میلیون ها دلاری برای جستجوی نشانه های حیات در مریخ را به خطر بیندازد.

بیشتر بخوانید:

  • نخستین تصاویر عجیبی که جیمز وب از مریخ منتشر کرد | منبع گازهای شناسایی شده چیست؟

با این حال، این گزارش اشاره می نماید که بسیاری از قطعات دور ریخته شده برای حفظ سفینه ها در حالی که در جو خشن سیاره سرخ پرواز می نمایند، باید رها می شدند. نمونه ای از این امر مریخ نورد استقامت است که با فرود در فوریه 2021، هفت دقیقه جهنمی را پشت سر گذاشت و بعلاوه منجر به ایجاد اندازه غیرقابل اجتناب زباله شد.

بعلاوه 9 فضاپیمای دیگر نیز بر روی مریخ سرگردان هستند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 5 مهر 1401 بروزرسانی: 5 مهر 1401 گردآورنده: upst.ir شناسه مطلب: 2136

به "انسان ها هنوز به مریخ نرفته چقدر زباله فراوری نموده اند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انسان ها هنوز به مریخ نرفته چقدر زباله فراوری نموده اند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید