امیرعبداللهیان: کودتا و تحریم مالی ابزار نظام سلطه برای سرکوب اراده کشورهای مستقل است

به گزارش مجله ستاره، وزیر خارجه کشورمان نفوذ، کودتا، تحریم مالی، جنگ سخت و نرم را ابزار نظام سلطه برای سرکوب اراده کشورهای مستقل دانست.

امیرعبداللهیان: کودتا و تحریم مالی ابزار نظام سلطه برای سرکوب اراده کشورهای مستقل است

به گزارش خبرنگاران، حسین امیرعبداللهیان در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: بازخوانی کودتای 28 مرداد نشان می دهد که واکنش استعمار قدیم و نوین به گرایشات آزادیخواهانه و استقلال طلبانه ملت ها از یک مدل ثابت پیروی می نماید و ارتباطی با کیفت دولت های مستقر ندارد. نفوذ، کودتا، تحریم مالی، جنگ سخت و نرم، ابزار نظام سلطه برای سرکوب اراده کشورهای مستقل است.

کودتای 28 مرداد که از بحث برانگیزترین رخدادهای تاریخ معاصر ایران به شمار می رود در 28 مرداد سال 1332 در نتیجه توطئه آشکار دولت های آمریکا و انگلیس شکل گرفت که به سرنگونی محمد مصدق، نخست وزیر منتخب ایران منجر شد.

نمایندگی دائم ایران در سازمان ملل متحد نیز در سالروز کودتای 28 مرداد در پیغامی در ایکس (توییتر سابق) نوشت: 70 سال از زمانی که آمریکا و انگلیس علیه دولت منتخب دموکراتیک ایران کودتا کردند می گذرد. وقت آن است که آنها با عواقب اعمال خود روبه رو شوند. اجازه دهید نفاق آنها را برملا کنیم تا از دخالت در امور ملل دیگران دست بردارند.

ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت امورخارجه جمهوری اسلامی ایران نیز همزمان با سالگرد کودتای 28 مرداد 1332 در پیغامی در شبکه اجتماعی ایکس یادآور شد که مداخله در امور داخلی سایر کشورها و ایجاد آشوب همیشه از سیاست های آمریکا و انگلیس بوده است.

کنعانی در پیغام خود نوشت: 70 سال پیش، یک دولت ملی در ایران با کودتای مورد حمایت آمریکا و انگلیس سرنگون شد.

حمایت از دیکتاتورها، مداخله در امور داخلی کشورها، سرکوب جنبش های آزادیخواهانه و سازماندهی کودتاها از عناصر تکرارشونده سیاست های آمریکا و انگلیس هستند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 28 مرداد 1402 بروزرسانی: 28 مرداد 1402 گردآورنده: upst.ir شناسه مطلب: 2273

به "امیرعبداللهیان: کودتا و تحریم مالی ابزار نظام سلطه برای سرکوب اراده کشورهای مستقل است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امیرعبداللهیان: کودتا و تحریم مالی ابزار نظام سلطه برای سرکوب اراده کشورهای مستقل است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید