استقبال مقامات اقلیم کردستان عراق از ظریف در اربیل

به گزارش مجله ستاره، ایرنا نوشت:محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران عصر امروز (سه شنبه) به وقت محلی وارد اربیل شد و در فرودگاه این شهر مورد استقبال مقامات اقلیم کردستان عراق نهاده شد.

استقبال مقامات اقلیم کردستان عراق از ظریف در اربیل

در مراسم استقبال رسمی از ظریف، هیات بلند پایه ای شامل قباد طالبانی معاون نخست وزیر، ریبر احمد وزیر داخلی، فوزی حریری رییس دیوان ریاست اقلیم، سه فین دزه یی رییس دپارتمان روابط خارجی اقلیم کردستان عراق و مدیرکل دفتر روابط ایران و اقلیم حضور داشتند.

همچنین شمار دیگری از شخصیت های کرد محلی و نصرالله رشنودی سرکنسول ایران در اربیل در این مراسم از ظریف استقبال کردند.

رییس دپارتمان روابط خارجی دولت اقلیم کردستان پیش از سفر ظریف با صدور بیانیه ای که در رسانه های عراق بازتاب یافت، گفت: ایران روابط دیرینه با عراق و اقلیم کردستان دارد و از سفر محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران به گرمی استقبال می کنیم.

سه فین دزیی با یادآوری اینکه ظریف جلساتی با مقامات ارشد اقلیم کردستان عراق برگزار خواهد نمود، اضافه کرد: ظریف یک دیپلمات باتجربه است که به طور عینی به اوضاع نگاه می نماید؛ بی شک پرونده ها و موضوعات زیادی وجود دارد که در جلسات با وی در اربیل مورد بحث قرار خواهد گرفت.

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران دیروز /دوشنبه/ پس از سرانجام سفرش به قطر وارد بغداد پایتخت عراق شد و طی دو روز دیدارهای مختلفی با رییس جمهور جمهور، نخست وزیر، رییس مجلس، رهبر مسیحیان کلدانی دنیا، رهبران مذاهب و عشایر شیعه و سنی و نیز شخصیت های دانشگاهی عراق داشت.

در این دیدارها یکی از موارد محوری که مقامات عراقی بر آن اتفاق نظر داشتند؛ قدردانی از نقش محوری ایران در ثبات منطقه و مبارزه با تروریسم و کوشش در جهت تحکیم روابط با همسایگان بویژه عراق بود. همچنین در این دیدارها مسائل سیاسی، امنیتی و مالی و اجتماعی محور موضوعات مشترک فی مابین دو کشور ایران و عراق بود.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 20 خرداد 1400 بروزرسانی: 20 خرداد 1400 گردآورنده: upst.ir شناسه مطلب: 1639

به "استقبال مقامات اقلیم کردستان عراق از ظریف در اربیل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقبال مقامات اقلیم کردستان عراق از ظریف در اربیل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید