ارائه طرح بلندپروازانه کاوش در دریاهای قمر زحل با زیر دریایی

به گزارش مجله ستاره، به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپیس، در آینده یک زیر دریایی دریاهای سیارات دیگر را کاوش می نماید. محققان طرح اولیه یک ماموریت را ارائه نموده اند که طی آن یک زیردریایی به تایتان (قمر زحل) ارسال می گردد. روی سطح این سیاره دریاچه ها و دریاهایی از هیدروکربن های مایع وجود دارند.

ارائه طرح بلندپروازانه کاوش در دریاهای قمر زحل با زیر دریایی

چنین ماموریتی در صورت تایید و دریافت بودجه از سوی ناسا، در دهه 2030 میلادی آماده پرتاب خواهد شد و احتمالا جهت را برای ماموریت های بلندپروازانه بیشتر فراهم می نماید.

استیون اولسون مدیر مرکز تحقیقات گلن (متعلق به ناسا) در ایالت اوهایو می گوید: زیردریایی تایتان نخستین گام برای ارسال چنین کاوشگری به قمرهای اروپا و انسلادوس به حساب می آید.

اروپا و انسلادوس به ترتیب قمرهای مشتری و زحل هستند که در آنها اقیانوس های وسیعی از آب مایع وجود دارد. اما این ذخایر مایع زیر پوسته های یخی قرار دارند و بنابراین ارسال زیردیایی به آنها سخت تر از تایتان خواهد بود.

چنین زیردریایی هایی با نمونه های زمینی بسیار تفاوت دارند زیرا آنها باید به جای آب در متان یا اتان مایع حرکت نمایند. هوای سطح تایتان برای مایع ماندن آب بسیار سرد است اما محققان معتقدند این قمر نیز مانند انسلادوس و اروپا یک دریای شور زیر سطح خود دارد.

علاوه بر این، جو غلیظ تیتان احتمالاً میزبان مواد شیمیایی پیچیده ای است که شامل مولکولهای آلی و بلوک های ساختاری حاوی کربن است. در نتیجه ، بسیاری از اخترشناسان، تایتان را به عنوان اقامتگاه بالقوه برای وجود حیات می دانند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 23 مهر 1399 بروزرسانی: 23 مهر 1399 گردآورنده: upst.ir شناسه مطلب: 1184

به "ارائه طرح بلندپروازانه کاوش در دریاهای قمر زحل با زیر دریایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارائه طرح بلندپروازانه کاوش در دریاهای قمر زحل با زیر دریایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید