اجرای بزرگ ترین طرح سرمایه گذاری خارجی

به گزارش مجله ستاره، مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان همدان گفت: بزرگ ترین طرح سرمایه گذاری خارجی با عنوان باغ ویلا با مشارکت سرمایه گذاری از ترکیه و شهرداری همدان اجرا می شود.

اجرای بزرگ ترین طرح سرمایه گذاری خارجی

به گزارش خبرنگاران آنلاین به نقل از ایرنا، ناصر محمودی یکشنبه 2 شهریور در جمع خبرنگاران خاطرنشان کرد: ارزش این سرمایه گذاری افزون بر 72 میلیون دلار بوده و در زمینی به مساحت 103 هکتار اجرایی می شود. ساخت 656 واحد ویلا به همراه واحدهای مسکونی، کلینیک، مرکز و سالن ورزشی، سالن فوتسال، 2 واحد زمین چمن، چهار زمین بستک بال روباز، 2 زمین تنیس، 10 ایستگاه اتوبوس در این محل پیش بینی شده است. شرکت ترکیه ای قرار است مسجد و مدرسه در زمینی به مساحت 2 هزار مترمربع به صورت بلاعوض در این محل احداث کند. مبلغ ارزی پیش بینی شده برای اجرای این طرح افزون بر 72 میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی است اما پیش بینی می شود تا 150 میلیون دلار نیز افزایش یابد.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان همدان گفت: با تکمیل این طرح برای 400 تن به صورت مستقیم و برای پنج هزار نفر به طور غیرمستقیم فرصت شغلی ایجادشده همچنین 30 فرد خارجی در این شرکت مشغول به کار می شوند. پس از اتمام این طرح، تفاهم نامه هایی با برندهای مهم تجاری و تولیدی منعقدشده تا برندهای بین المللی در همدان برای سرمایه گذاری حضور یابند.

محمودی خاطرنشان کرد: در سال 99 برنامه جذب سرمایه گذار باقوت دنبال می شود، 44 فرصت سرمایه گذاری در بخش گردشگری، جهاد کشاورزی، صنعت و معدن و شهرداری نهایی شده علاوه بر این 88 فرصت سرمایه گذاری سال گذشته شناسایی و اولویت بندی شده است. 2 نیروگاه تولید برق آماده واگذاری برای سرمایه گذاری است همچنین برای طرح هشت میلیون یورویی در تولید برق مجوز سرمایه گذاری صادرشده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 19 مهر 1399 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: upst.ir شناسه مطلب: 1176

به "اجرای بزرگ ترین طرح سرمایه گذاری خارجی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرای بزرگ ترین طرح سرمایه گذاری خارجی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید