91 درصد خدمات سازمان پزشکی قانونی مربوط به معاینات است

به گزارش مجله ستاره، رییس سازمان پزشکی قانونی کشور گفت: 91 درصد خدمات سازمان به بخش معاینات بالینی مربوط می گردد و عمده خروجی های سازمان از معاونت پزشکی و آزمایشگاهی است.

91 درصد خدمات سازمان پزشکی قانونی مربوط به معاینات است

به گزارش خبرنگاران به نقل از قوه قضاییه، عباس مسجدی در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات و سرپرست اداره کل معاینات بالینی سازمان که صبح امروز یکشنبه 27 مهر ماه و در جلسه شورای مدیران سازمان برگزار گشت، اضافه کرد: هرچه مجموعه معاینات، علمی تر و دقیق تر کار کند کار مردم تسهیل می گردد و مردم از این سرعت و دقت منتفع می شوند بنابراین از مجموعه معاینات بالینی انتظار می رود که با همکاری تمامی استان ها برای دسترسی هرچه بهتر و راحت تر مردم به خدمات مورد نیازشان کوشش نمایند.

وی با تأکید بر اینکه مجموعه بازرسی و رسیدگی به شکایات محل رجوع مردم و مأمن آن هاست، گفت: درصورتی که که مراجعین گله مندی و نارضایتی از دریافت خدمات داشته باشند، اولین محل مراجعه آنان مجموعه بازرسی خواهد بود بنابراین مردم باید در این بخش محترم شمرده شوند و درخواست آنان به بهترین شکل ممکن مورد رسیدگی قرار گیرد.

رییس سازمان پزشکی قانونی کشور اضافه کرد: پزشکی قانونی سازمانی تخصصی و علمی است که دو وجه اجرایی و محتوایی دارد، اما خروجی آن، برگه کارشناسی و اظهار نظری است که در پرونده فرد قرار می گیرد؛ در این میان نقش مجموعه بازسی و ارزیابی عملکرد بسیار مهم است چرا که فعالیت خوب و مناسب آن می تواند هرگونه ایراد و اشکالات موجود در پاسخدهی به ارباب رجوع را رفع کند.

مسجدی با بیان اینکه مجموعه بازرسی، چشم و امین سازمان است، گفت: اداره کل ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات با اقدامات مناسب خود می تواند سازمان را در یک فضای شیشه ای دقیق قرار دهد تا مردم نظاره گر خدمات سازمان باشند و همین موضوع ارتقای هرچه بیشتر سازمان را به همراه خواهد داشت.

رییس سازمان پزشکی قانونی کشور در ادامه با قدردانی از کوشش های محمدعاشوری مدیرکل سابق ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات سازمان، برای کارگر بیده مدیرکل جدید که پیش از این تصدی اداره کل معاینات بالینی سازمان را برعهده داشت، آرزوی موفقیت کرد.

وی همچنین با تأکید بر اهمیت معاینات بالینی در سازمان و تشخیص و اظهار نظرهای تخصصی پزشکان بخش های معاینات، با تقدیر از کوشش های دکتر کارگر بیده مدیرکل سابق معاینات بالینی، برای دکتر فرزانه مهدیزاده سرپرست جدید اداره کل امور معاینات بالینی سازمان آرزوی موفقیت کرد.

دکتر مهدیزاده پیش از این معاون این اداره کل بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 27 آبان 1399 بروزرسانی: 27 آبان 1399 گردآورنده: upst.ir شناسه مطلب: 1254

به "91 درصد خدمات سازمان پزشکی قانونی مربوط به معاینات است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "91 درصد خدمات سازمان پزشکی قانونی مربوط به معاینات است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید