5 قدم برای پاک کردن لکه آب از روی چوب

به گزارش مجله ستاره، اگر به موقع لکه های روی لوازم خانه را پاک کنید دیگر نیازی به تعویض و تعمیر آن ها نخواهید داشت.

5 قدم برای پاک کردن لکه آب از روی چوب

پاک کردن لکه آب از روی چوب در زمان مناسب می تواند از پوسیدگی لوازم چوبی جلوگیری کند. با ما در مجله اینترنتی دلتا همراه باشید.

عناوین مطلب

 • مراحل پاک کردن لکه آب از روی چوب
  • 1.خشک کردن لکه روی چوب
  • 2. اصلاح قسمت های آسیب دیده
  • 3. پاک کردن لکه روی چوب با اسپری مخصوص چوب
  • 5. تکرار فرآیند
  • بعلاوه بخوانید:

لوازم چوبی در صورت خیس شدن لک می شوند. لک هایی که ممکن است ردشان بر روی آن ها باقی بماند. بعلاوه این لوازم بعد از چند بار خیس شدن پوسیده می شوند و بعد از مدت ها درخشش اولیه خود را از دست داده و به راحتی دچار خراش و آسیب می شوند.

مراحل پاک کردن لکه آب از روی چوب

انجام این مراحل به شما یاری می نماید تا به نحوی ایده ال از وسیله چوبی خود مراقبت کنید. مبلمان های چوبی استفاده ای گسترده در خانه های بسیاری از ما دارند و آسیب به آن ها ممکن است باعث گردد زودتر از زمانی که باید، از رده خارج شوند.

1.خشک کردن لکه روی چوب

آبی که روی وسایل چوبی می ریزد با دستمالی خشک نموده و در جوار هوای آزاد قرار دهید. اگر متوجه رطوبت یا آب روی چوب شدید، آن را با پارچه خشک کنید. سپس 24 ساعت صبر کنید تا رطوبتی که داخل چوب نفوذ نموده تبخیر گردد. پنجره ها را باز و فن ها را روشن کنید تا به تبخیر آب یاری کند.

2. اصلاح قسمت های آسیب دیده

لوازم چوبی در صورتی که مدت زمانی خیس بمانند آسیب می بینند. بهتر است قسمت های پوسته پوسته لوازم چوبی خود را با دست کنده و با سنباده روی آن را صاف کنید تا زبر نباشد.

3. پاک کردن لکه روی چوب با اسپری مخصوص چوب

اسپری مخصوص پاک کردن چوب و یا سطوح چوبی، امروزه در همه سوپر مارکت ها موجودند. اگر لکه شما با اسپری مخصوص چوب پاک نشد، یک قاشق سس مایونز روی لکه ریخته و با پارچه روی لکه پخش کنید. ساعتی صبر کنید تا رطوبت حاصل از لکه آب به وسیله سس مایونز از بین برده گردد. در آخر به طور کامل سس را از سطح چوبی پاک کنید.

5. تکرار فرآیند

اگر آب زیادی روی وسایل چوبی شما ریخته باشد و یا مدت زمان زیادی آب روی چوب مانده باشد ممکن است به راحتی نتوانید از شر لکه و خیسی لوازم چوبی خلاص شوید. در این حالت بهتر است مراحل قبل را تکرار کنید تا به نتیجه مطلوب برسید.

پیشنهاد مطالعه: 5 راه چاره برای صرفه جویی در مصرف برق لباسشویی را بخوانید.منبع: پیام دلتا
انتشار: 31 فروردین 1402 بروزرسانی: 31 فروردین 1402 گردآورنده: upst.ir شناسه مطلب: 2226

به "5 قدم برای پاک کردن لکه آب از روی چوب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 قدم برای پاک کردن لکه آب از روی چوب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید