گردشگران چینی الگوهای سفرهای بین المللی را تغییر می دهند

به گزارش مجله ستاره، آمارها حاکی از آن است که گردشگران چینی در بازارهای داخلی و بین المللی گردشگری تاثیرات بسیاری خواهند داشت.

گردشگران چینی الگوهای سفرهای بین المللی را تغییر می دهند

با تور چین ارزان سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گفته دبیر پیشین سازمان ملل متحد، دکتر طالب ریفای، گردشگران چینی مهم ترین و قدرتمندترین عامل در تغییرات صنعت گردشگری در دنیا هستند. او می گوید:

گردشگران چینی بزرگ ترین بازار داخلی دنیا را دربر می گیرند و سالانه بیش از 4 میلیارد سفر انجام می دهند. این گردشگران در بازار دنیای نیز پیشرو هستند. مسافران چینی در سال 2016 بیش از 135 میلیون سفر خارج از کشور داشتند. از سال 2010 این رقم به صورت افزایشی در حال صعود است و هم اکنون این رقم به اوج رسیده است. توان بازار گردشگری چین بسیار بالا است، چراکه تنها 6 درصد از مردم چین گذرنامه دارند. بنابراین ما انتظار داریم که بیش از 200 میلیون چینی در سال های آینده به خارج از کشور سفر نمایند. اگرچه آمار مربوط به تعداد گردشگران چینی شامل گردشگران اهل هنگ کنگ و ماکائو نمی گردد، اما همچنان بیشترین هزینه سفر در دنیا توسط آن ها خرج می گردد. براساس آمار سازمان ملل متحد سال گذشته 261 میلیارد دلار توسط این گردشگران هزینه شده است. تاثیرات گردشگران چینی در بازار بین المللی تقریبا دو برابر است؛ بنابراین می توانند در اقتصاد محلی نیز اثرگذار باشند.

مدیر اجرایی سازمان گردشگری اروپا، ادواردو استاندر نیز در اینباره می گوید:

شاید این رقم بزرگ از گردشگران چینی عجیب به نظر برسد، اما آن ها حقیقتا می توانند تاثیرات بسزایی در صنعت گردشگری بگذارند و به پایداری این صنعت با توجه به سلایق و الگوهایی که در سفر دارند، یاری خواهند کرد.

استاد مدیریت دنیاگردی دانشگاه تیلور مالزی و نماینده مجمع سازمان ملل متحد، ویکتور وی لی نیز در اینباره گفته است:

تعیین کردن محدودیت در آمار گردشگران چینی سخت است. بانک های آسیایی پیش بینی می نمایند که تا سال 2030 متوسط درآمد جمعیت چین به 1 میلیارد خواهد رسید و این رقم به آن معنا است که مقصدها و بازارهای بسیاری را می توان برای گردشگران چینی توسعه داد.

منبع: کجارو / travelandtourworld.com
انتشار: 20 آبان 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: upst.ir شناسه مطلب: 458

به "گردشگران چینی الگوهای سفرهای بین المللی را تغییر می دهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گردشگران چینی الگوهای سفرهای بین المللی را تغییر می دهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید