چینی ها گردشگری ایران را دور زدند، اقامت در آپارتمان های غیرمجاز

به گزارش مجله ستاره، عضو هیات مدیره جامعه تورگردانان ایران گفت: بعضی از گردشگران و تجار چینی به جای اقامت در هتل، آپارتمانهایی را برای اقامت ارزان در تهران اجاره نموده اند که مجوزی برای این کار ندارند.

چینی ها گردشگری ایران را دور زدند، اقامت در آپارتمان های غیرمجاز

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات قیمت ویزا کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای کانادا، ویزای مالتی 5 ساله با دعوتنامه معتبر دریافت کنید.

به گزارش گروه رسانه های مجله ستاره،مصطفی شفیعی شکیب به مهر گفت: تعدادی ساختمان در خیابان مطهری، رو به روی پارک ملت، خیابان صابونچی و ... وجود دارد که توسط چینی ها اجاره شده است آنها یک آشپز و یک مسئول چینی هم در این ساختمان ها مستقر نموده اند که توریست ها و یا تجار را در اتاق های آن مستقر نمایند. معمولا این ساختمانهای 5 و یا 6 طبقه دارای آپارتمانهای متعدد است و کل ساختمان را در اختیار دارند.

وی با بیان اینکه من از وجود 6 ساختمان برای اقامت چینی ها در تهران آگاه شده ام اضافه نمود: در فرودگاه فردی به دنبال این گروه از افراد می رود و آنها را به این خانه ها می برد. درحالی که این آپارتمانها هیچ مجوزی ندارند و فاقد هر نوع تابلویی هستند. اقامت گردشگران چینی در این ساختمانها درحالی است که از سفر این افراد به ایران و اقامت شان در آپارتمانها هیچ چیزی عاید آژانسدار، هتلدار و یا فعالان گردشگری در ایران نمی گردد.

شفیعی شکیب بیان نمود: من حتی اتوبوس های توریستی را دیده ام که جلوی این خانه ها منتظر ایستاده و گردشگران را سوار می نماید. همه این اتفاقات درحالی می افتد که آنها برای اقامت توریست ها در چنین مکان هایی هیچ مجوزی ندارند و هیچ یک از متولیان نیز تظارتی بر فعالیت آنها نمی نمایند.

وی ادامه داد: آیا اداره اماکن، شهرداری، سازمان میراث فرهنگی و ... از اقامت چینی ها در این آپارتمانها آگاه است؟ چرا نظارتی نمی نمایند درحالی که ما به عنوان فعالان گردشگری و دفاتر مسافرتی می بایست بابت ورود گردشگران چینی به ایران، همه نوع اطلاعاتی به آنها بدهیم از جمله اقامت شان در هتلها، بازدید از مراکز تاریخی و ... . بابت ورود آنها نیز مالیات به شهرداری می دهیم. از طرف نهادهای مختلفی نیز فعالیت های ما کنترل می گردد. اما این افراد به راحتی تور گردشگری برگزار نموده و محل اقامت ارزان اجاره می نمایند بدون اینکه به کسی و یا جایی جواب پس بدهند.

این عضو جامعه تورگردانان ایران بیان نمود: من این موضوع را در نشست فرصتهای بازار گردشگری چین اعلام کردم و مدیرکل بازاریابی گردشگری نیز حضور داشت اگر این افراد با مجوز از سازمان میراث فرهنگی چنین فعالیتی می کردند می بایست نسبت به اعتراض من جوابی می دادند. بنابراین من حتم دارم که این فعالیت ها بدون مجوز در حال اجرا است. از سوی دیگر من این موضوع را تا به حال چندبار به رئیس سابق سازمان میراث فرهنگی و معاون گردشگری سازمان اعلام نموده ام ولی پیگیری نشد.

وی توضیح داد: چینی ها برای ورود به ایران مسئله ای ندارند ویزای آنها فرودگاهی صادر می گردد و نیازی به واچر هتل ندارند ایران درحالی تسهیلاتی برای آنها فراهم نموده که اکنون اگر هر ایرانی بخواهد به چین برود باید حتما واچر هتل داشته باشد اخیرا نیز اعلام نموده اند که ویزای انفرادی نمی دهند و باید افراد در قالب گروههای 5 نفره به بالا سفر نمایند ضمن اینکه هیچ توری در چین نباید بدون راهنمای گردشگری باشد اینها الزامات کشور چین برای گردشگران است از این طریق آنها به فعالان گردشگری کشورشان اهمیت داده و کوشش می نمایند فعالان این صنعت را به سود دهی برسانند اما چینی ها هنگام ورود به ایران هیچ یک از این الزامات را ندارند و اتفاقا اگر مانند همین مورد آپارتمانی اجاره نمایند کسی جلوی فعالیت شان را نمی گیرد.

مجله ستاره: انتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه ای بازنشر می گردد.

بازگشت به صفحه سایر رسانه ها

منبع: تسنیم
انتشار: 6 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: upst.ir شناسه مطلب: 713

به "چینی ها گردشگری ایران را دور زدند، اقامت در آپارتمان های غیرمجاز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چینی ها گردشگری ایران را دور زدند، اقامت در آپارتمان های غیرمجاز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید